Şimdi Ara

ASUS VG248QE DisplayPort Cable: 'NO SİGNAL' UYARISI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
15.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar büyük hevesle 144hz oyun oynamak için display port siparişi verdim kablo geldi, monitörün displayport girişiyle laptopu birbirine bağladım, ancak monitör no signal display port diyor. HDMI kabloda sıkıntı olmuyor ama displayport takarken koskocaman bu hatayı veriyor.Türklerde bu konuyu açan hiç olmamış, yabancılarda karşılaştım ama ne yaptıklarını tam olarak anlayamadım acil yorumlarınızı bekliyorum.

Laptopumun markası Monster Abra a5 V1.1 display port girişi yok. Yani hdmı üzerinden displayport aktarımını yapmam gerekiyor.

Display To HDMI ürünüm bu =http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-ds560-display-to-hdmi-1-8-mt-1-8m-kablo-p-BSUCZLKPC-4652?magaza=Abtek&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CL2ynPGgmtMCFYdAGwodAdQLEw

Hatayı almamın bir sebebi dönüştürücü kullanmamamdan kaynaklanıyor diye duydum yani araştırdım. Sizce de öyle mi eğer öyleyse bilgisayarıma uyumlu hangi dönüştürücüyü önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemesis1905 -- 10 Nisan 2017; 19:12:28 >

• SORUMA HALA CEVAP YOK. FORUMDONANIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN...
  • Hocam monitörü bilmiyorum ama genel olarak aklıma 3 şey geliyor birincisi kabloda sıkıntı olabilir kabloyu başka yerde deneme şansınız var mı acaba tv ya da başka bir pc gibi bence bir şekilde bulup deneyin.

ikinci olarak monitörün diğer girişlerinde sorun olmayıp display port girişinde bir sorun olabilir.

üçüncü olarak monitör ayarlarında hangi girişten görüntü almayı seçebildiğiniz bir seçenek olması gerek monitör ayarlarından kendiniz manuel olarak display portu seçtiğinizde görüntü gelebilir. Bu bir kere benim başıma gelmişti eğer bakmadıysanız bir bakın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiotic -- 15 Nisan 2017; 3:53:35 >
  • symbiotic kullanıcısına yanıt
    Asus vvg248 modeli manuel olarak kendim ayarladım ancak sinyal yok diyor. Heralde bir tek başka bilgisayarda denemedim onuda deneyeceğim.
  • Nemesis1905 N kullanıcısına yanıt
    Yok monitörü bilmiyorum derken o model hakkında bilgim yok anlamında söyledim :)

O zaman 2 ihtimal kaldı ya kablo bozuk ya monitör veya ekran kartının display port girişlerinde arıza var. Bunları da denemeden bilemez kimse maalesef. Tek seçenek bunları deniyceksiniz bir şekilde. Umarım sorun çözülür
  • dp kabloların versiyonları oluyor, 20-30 liralık kablolar dusuk versiyonlu oluyor. siz v1.2 kablo kullanacaksınız sanırım. çok bilgili değilim ama benzer bir tecrübe yaşadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • notebook un destegi hdmı ise hdmı kullanacaksın.
    burada çözünürlüge göre alacagın hz yazıyor
    http://wolfcrow.com/wp-content/uploads/2013/01/Display-connectors-comparison6502.png
    Display To HDMI Display baglasanda ne degişecek hdmı den?
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbiotic

Yok monitörü bilmiyorum derken o model hakkında bilgim yok anlamında söyledim :)

O zaman 2 ihtimal kaldı ya kablo bozuk ya monitör veya ekran kartının display port girişlerinde arıza var. Bunları da denemeden bilemez kimse maalesef. Tek seçenek bunları deniyceksiniz bir şekilde. Umarım sorun çözülür

''Merhaba
    Göndermiş olduğunuz kablo tarafımıza ulaşmıştır. Yapılan kontrollerde üürnle ilgil herhangi bir probleme rastlanmamıştır. Farklı ekran kartlarıyla deneme yapılmaktadır.''
    bana teknik servisin maili. bende bu monitörü kullanıyorum.arkadaştan aldım 8 aylık monitör...kabloyu taktım çalıştı 15 20 gün sonra kabloyu görmedi.display port yani.servise gönderdim yenisini gönderdiler.bunu hiç görmedi bunu da gönderdim onun maili de yukarıda...sabah dvi kabloyu da görmedi işe geldim evde kabloyla oynamışlar çalışmış.yani kablolar sorunlu değil.sanırım monitör girişinde sıkıntı var bende akşam hdmı felan deniyecem.hız 144 idi hızı da aşağı çekip dediyeceğim monitörde bi sıkıntı var anlaşılan.öyle görünüyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: balkana

quote:

Orijinalden alıntı: symbiotic

''Merhaba
    Göndermiş olduğunuz kablo tarafımıza ulaşmıştır. Yapılan kontrollerde üürnle ilgil herhangi bir probleme rastlanmamıştır. Farklı ekran kartlarıyla deneme yapılmaktadır.''
    bana teknik servisin maili. bende bu monitörü kullanıyorum.arkadaştan aldım 8 aylık monitör...kabloyu taktım çalıştı 15 20 gün sonra kabloyu görmedi.display port yani.servise gönderdim yenisini gönderdiler.bunu hiç görmedi bunu da gönderdim onun maili de yukarıda...sabah dvi kabloyu da görmedi işe geldim evde kabloyla oynamışlar çalışmış.yani kablolar sorunlu değil.sanırım monitör girişinde sıkıntı var bende akşam hdmı felan deniyecem.hız 144 idi hızı da aşağı çekip dediyeceğim monitörde bi sıkıntı var anlaşılan.öyle görünüyor çünkü.

Bir Başka şey olabilir aklıma gelen o da güç kaynağı.ilk açılılşta ekran kartı görüntü vermiyor hiç bir kabloya artık.sonra üç beş deneme sonrası görüntü geliyor ama anakart sürekli beklenmedik şekilde kapandı uyarısı veriyor ve bios set up ile açılıyor idi makina yine aynı sayılır ama iyice saçmalamaya başladı sanki.aklınızda bulunsun böyle birşey.
    Anakart Sabertooth z170 mark1 ekran kartı gtx 1070 kasa cooler master storm sniper güç kaynağı corsair gs700 700w.
    ben iyice güç kaynağından şüphe etmeye başladım ama hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkana -- 18 Nisan 2017; 11:55:10 >

• Asus VG248QE monitörde 144Hz sadece Dvi dan alınmıyor muydu? Ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • Bilgisayar açıkken monitörün güç kablosunu çekin 10sn bekleyin ve takın. Monitörün açma tuşundan açıp deneyin.
    Sleep Mode sorunu olabilir. Araştırın.
  • soqo kullanıcısına yanıt
    Sorun çözüldü.Güç kaynağı arızası... ekran kartını yeterli besleyemediğinden yada stabil bir besleme yapamadığından olduğu ortaya çıktı.
    thermaltake smart 750 watt taktım.anında açıldı testler yaptım hiç bir sorun yok.
    Diğer arkadaş 144 hz'i DVI veriyor demiş doğrudur ama dual DVI verir ancak Display port ta verir.Display port çok yüksek hızda neredeyse anında veriyi aktarır aynı zamanda sesi de taşır.DVI ses taşımaz.display port hdmi portunun upgrade edilmiş halidir diyebiliriz.
    Yani yüksek hızlı HDMI dır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can Coşkun

Asus VG248QE monitörde 144Hz sadece Dvi dan alınmıyor muydu? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

hem DVI hem de Display Port'tan 144hz alabilirsiniz
  • balkana kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sorumun cevabını hala alamadım benim dizüstü bilgisayarım monster abra v.2.1 yani displayport girişi yok bu yüzden hdmi üzerinden displayport akışını sağlamak durumundayım yani display to hdmi üzerinden görüntü almalıyım. Lütfen yardımcı olun monitörüm var ekran kartım kaldırıyor ama 144hz ile oyun oynayamıyorum.
  • Ben mi yanlış bir şey yapıyorum arkadaşlar yoksa cihaz mı sıkıntılı anlayamadım.Monitörün display port girişine bu kabloyu taktım,pcnin hdmi girişine de diğer ucunu bilgisayarımda displayport giriş yeri yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemesis1905

Hocam ben sorumun cevabını hala alamadım benim dizüstü bilgisayarım monster abra v.2.1 yani displayport girişi yok bu yüzden hdmi üzerinden displayport akışını sağlamak durumundayım yani display to hdmi üzerinden görüntü almalıyım. Lütfen yardımcı olun monitörüm var ekran kartım kaldırıyor ama 144hz ile oyun oynayamıyorum.

prd geç cvp verdim ama şöyle birşey var araya ne olursa olsun araya bir adaptör koyduğunuzda sadece işinizi görür ama istediğiniz şey ne ise ona tam cevap veremez.basitçe girişin ve çıkışın örneğin hdmi ise iki tarafta hdmi olmalı.
    seninkinde mesela dp yoksa çıkışında ne varsa onunla çık.iki tarafta hdmi yokmu? dp niçin takıyoruz daha iyi görüntüyü ve sesi hem daha ince bir kablo ile hemde daha hızlı almak için yoksa duel dvi ile aşağı yukarı istediğini alabilirsin.yani mesela dvi var bir tarafta diğerinde dvi yok hdmi var o halde zaten mecbursun adaptör yani dönüştürücü takmaya.ama iki tarafta hdmi varsa araya dp takıp dönüştürüp vermek sana hiç bir şey kazandırmaz aksine çok az bile olsa kaybın olur.umarım seni yanlış anlamamışımdır...

• balkana kullanıcısına yanıt
    Hocam hdmi girişi ile maksimum 60fps oyun alıyorsun benim duel dvi ya da displayport takmam lazım. Dvi takamam çünkü dizüstü bilgisayar dvi girişi mevcut değil. Laptopumda da displaport girişi yok yani dönüştürücü alsam işimi görür mü görmez mi bunu anlamaya çalısıyorum yani hdmi kablosunu dönüştürücü ile displayporta aktaracağım o cihazda monitöre bağlayacağım. Söylediğinizi anladım ama tam sorumun karşılığı olmadı.
  • arkadaşlar merhaba

bende aynı sorunu yaşıyorum monitörüm ASUS VG248QE yeni almış oldugum kasamı 2 haftadır display port ile kullanmaktaydım şimdi hdmi dan başka görüntü vermiyor birden kesti

power ım AEROCOOL KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Power Supply ekran kartı asus gtx1070 dual sorunu nasıl halledebilirim güç kaynaklı olabilirmi dvi dan ve display porttan göürntü şu an hiç alamıyorum sadece hdmi dan acılıyor hdmi ile 144 hz alamıyorum sorunum için yardımcı olurmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar54 -- 1 Mayıs 2017; 19:48:57 >
  • arkadaşlar aynı monitörden bende de var gtx 1080 ile displayport kullanıyorum birden görüntüyü kesti dediğiniz gibi ama dual dvi çalışıyor.
    bir kaç araştırma sonunda saçma gelebilir ama çoğu kişide işe yaramış bende olumlu sonuç aldım sizde deneyin sonucu buraya yazarsanız daha netleştirmiş oluruz.
    bilgisayarın güç kablosunu prizden çekin bir kaç dakika sonra tekrar açın bilgisayarı bakalım düzelecek mi
  • Satın aldığınız kablo, Displayport sinyalini HDMI sinyaline çeviriyor. Sizin, bunun tam tersini yapan bir kabloya ihtiyacınız var. Yani HDMI sinyalini Displayport sinyaline çeviren bir kablo kullanmalısınız. Bu yüzden görüntü alamıyorsunuz kablo ile.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.