Şimdi Ara

Asus'un Windows 10 S'li ilk dizüstü bilgisayarı satışa sunuldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus'un Windows 10 S'li ilk dizüstü bilgisayarı satışa sunuldu

Windows 10 S'in lansmanından üç ay sonra Asus, Windows Mağazası'ndaki uygulamalarla sınırlı yeni işletim sistemini çalıştıran ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü. VivoBook W202 olarak adlandırılan model okullarda kullanılmak üzere tasarlanmış, ucuz bir dizüstü bilgisayar olarak ön plana çıkıyor. 279 dolarlık fiyat etiketine sahip olan laptop bugün satışa sunuldu.

Ayrıca Bkz.Volkswagen T-Roc yeni teaser videosuyla karşımızda
    VivoBook W202 gerçekten de sadece öğrenci veya öğretmenlerin satın almaya ihtiyaç duyabileceği türden teknik özelliklere sahip. Dizüstü bilgisayarda 1.1GHz Intel Celeron N3350 işlemci, 4GB RAM, 64GB depolama alanı ve 0.3 megapiksel web kamerası bulunuyor. Ayrıca 1366 x 768 çözünürlüklü 11.6 inçlik ekranı var ve bu ekran 180 derece geri katlanabiliyor.

Dayanıklı tasarım ve su geçirmez klavye

Cihaz HDMI çıkışı, SD kartı yuvası, kulaklık girişi ve iki USB 3.0 portuyla donatılmış durumda. Asus, dizüstü bilgisayarın 11 saatlik batarya ömrü sunduğunu söylüyor. Aynı zamanda okulda karşılaşılabilecek kazalara karşı koruma sağlayabilen dayanıklı bir tasarımı ve su geçirmez klavyesi var.

Yeni dizüstü bilgisayarla ilgili en önemli şey standart Windows 10 yerine Windows 10 S'i çalıştırması. Bu da cihazı olması gerekenden daha ucuz hale getiriyor. Windows 10 S, Windows 10'un tam sürümünün aksine Windows Store'da yer alan uygulamalarla sınırlı bir işletim sistemi. Yani kullanıcılar Microsoft'un uygulama mağazasında yer alan seçeneklerin dışına çıkamıyor. Şirketin önümüzdeki ay Windows 10 Home çalıştıran W202 modelini 299 dolar fiyat etiketiyle satışa sunmayı planladığını da ekleyelim.

• Su geçirmez klavyeyi daha yaygın şekilde görsek keşke

• Of ulan 300 liraya böyle bir laptop ne kadar güzel olurdu..

• ssd kısmı çok ufak zaten Windows 20 gb civarı tüketiyor. sanırım okulları sadece facebook twitter olarak görüyorlar.

• 12 inçlik makinada numerik arayan zihniyetler var.. Allah nelerle sınıyor insanoğlunu böyle.
  • Gereksiz kalın geldi görünümü :/ Fiyat da beklentimin üzerinde ama dolar 1 lira olsa 300 e alır mıydım, evet alırdım. Bazı durumlarda gayet iş görürdü. O nedenle de ince olması da iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

ssd kısmı çok ufak zaten Windows 20 gb civarı tüketiyor. sanırım okulları sadece facebook twitter olarak görüyorlar.

Okulda 44 gb'lık ne yapılıyor ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Derslere ait video ve dökümanlar tutuyor. 1 öğretmen sadece tek dersw girip çıkmıypr ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

Derslere ait video ve dökümanlar tutuyor. 1 öğretmen sadece tek dersw girip çıkmıypr ki.

SD kart yuvası da varmış şimdi gördüm.

• tamamda windows 10 lu tabletler gayet iş görüyordu zaten. büyük bir buluş veya avantaj değil bu.

samsungdan note serisi gibi kalemli 6 gb ramli windows 10 güzel bir tablet bekliyorum.

• ucuz olunursa alınabilinir .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.