Şimdi Ara

Asus ULTRABOOK UX303UB-R4088T Kullanıcıları Gurubu (i7 6500U 13,3' 8 GB 256 GB SSD W10) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
12
Favori
21.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanlışım varsa düzeltin ama 2k değil full hd olacak ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltraInfra -- 12 Haziran 2016; 14:20:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.5k ya bulsam affetmicem. Mobilitesi ve özellikleri tam bana göre

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • değiştirildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysegul-dh -- 18 Temmuz 2016; 14:36:44 >
  • Biraz daha ucuz bir alternatif isteyenler için Asus UX305LA-FC006T iyi bir alternatif olabilir.
    Hepsiburada da şu an fiyatı uygun, kampanya denk gelirse daha da uyguna alınabilir.
    http://www.hepsiburada.com/asus-ux305la-fc006t-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-8gb-256gb-ssd-13-3-fhd-tasinabilir-bilgisay-p-BD602281?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=CP2Rm-bVwc0CFagy0wodAWgNow

• arkadaşlar selam
    4 aydır ux3030ub kullanıyorum cihazın performansından çok memnunum fakat pil şarjdayken %98 de kesiyor, bunun sebebi ne olabilir , calışırken hard dısıkın sesı geri planda çok rahatsız ediyor ,ince ve tiz bir ses geliyor bu normal mi? bu sorularıma sizlerden bir yanıt alabılırsem çok memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vagabondalı

arkadaşlar selam
    4 aydır ux3030ub kullanıyorum cihazın performansından çok memnunum fakat pil şarjdayken %98 de kesiyor, bunun sebebi ne olabilir , calışırken hard dısıkın sesı geri planda çok rahatsız ediyor ,ince ve tiz bir ses geliyor bu normal mi? bu sorularıma sizlerden bir yanıt alabılırsem çok memnun olurum

Ssd yok mu cihazda
    Normalde ssd den ses çıkmıyor
    Fan sesi olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vagabondalı

arkadaşlar selam

SSD'den gelen ses kronik bir problem ve malesef bütün cihazlarda var.

http://www.notebookcheck.net/Asus-Zenbook-UX303UB-DH74T-Notebook-Review.156912.0.html

• https://www.amazon.com/gp/product/B014VHVZFQ/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

Bu ürünü bugün aldım. Ağustos ortası elime geçecek. Tabii İngilizce klavye olduğu için Türkçeleştirmem gerekecek. Acaba Türkiyeden alan arkadaşlar bir klavye fotosu paylaşabilir mi? Ona göre stickerları yapıştırayım.

Merak eden için: i7-6500U, 12GB RAM, 512 SSD, dokunmatik ekran fiyatı vergi ve ABD içi posta dahil 1263 USD.

Selamlar
  • Arkadaslar ürünü bende almaya karar verdim, tüm yorumlarınızı da okudum. Acaba su zamana kadar kullanırken herhangi bir sorun yasadınız my? SSD'den gelen bir ses problemi var sanyrym, onun dy?ynda birde ekran karty sürücüsü arada çökme yapyyormu?. Bu sorunlar biraz dü?ündürüyor. Bilgisayarın sesi nasıl kullanırken? Rahatsız ediyor mu, ya da fan gereksiz yere devreye giriyor mu? Hp 6020et kullanıcısı olarak fan chrome da bile devreye girip deli ediyor.
    Ürünü yogun olarak akademik arastirmalarda kullanaca?ym, SPSS, Office, Mathematica gibi programlar ile, chrome'da falan 8-10 sayfa açyk olsa takylma yapar my?
    Memnun musunuz genel olarak üründen? Kar?yla?ty?ynyz ba?ka sorunlar var my?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColdStrom -- 1 Ağustos 2016; 17:53:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColdStrom

Arkadaslar ürünü bende almaya karar verdim, tüm yorumlarınızı da okudum. Acaba su zamana kadar kullanırken herhangi bir sorun yasadınız my? SSD'den gelen bir ses problemi var sanyrym, onun dy?ynda birde ekran karty sürücüsü arada çökme yapyyormu?. Bu sorunlar biraz dü?ündürüyor. Bilgisayarın sesi nasıl kullanırken? Rahatsız ediyor mu, ya da fan gereksiz yere devreye giriyor mu? Hp 6020et kullanıcısı olarak fan chrome da bile devreye girip deli ediyor.
    Ürünü yogun olarak akademik arastirmalarda kullanaca?ym, SPSS, Office, Mathematica gibi programlar ile, chrome'da falan 8-10 sayfa açyk olsa takylma yapar my?
    Memnun musunuz genel olarak üründen? Kar?yla?ty?ynyz ba?ka sorunlar var my?

ben ux305la kullanıyorum
    konudaki cihaz olmasa da bunun harici grafik kartı olmayan ve 5. nesil işlemcilisi diyebiliriz.

SSD'den gelen bir ses problemi var sanyrym,
    bu varmış, çoğu yerde yazılmış
    onun dy?ynda birde ekran karty sürücüsü arada çökme yapyyormu?. bu ekran kartı sürücüsü sorunubenim cihazda da vardı. son intel graphics driveri ve win10 güncellemeleri ile çözüldü böyle bir sorun yok şuanda , muhtemelen bu cihazda da yoktur, çoğu pc de vardı intel ve win10 kaynaklı olması lazım
    Hp 6020et kullanıcısı olarak fan chrome da bile devreye girip deli ediyor. harici ekran kartında chromeda devreye girmez ama biraz ısınır diye düşünüyorum
    Ürünü yogun olarak akademik arastirmalarda kullanaca?ym, SPSS, Office, Mathematica gibi programlar ile, chrome'da falan 8-10 sayfa açyk olsa takylma yapar my? benim cihazda chrome da 15-20 sekme açık oluyor sorun olmuyor . edge ve ie de sorun var 5-6 da bile donuyor çok kötü
    spss in gereksinimini bilmiyorum ama bu için sorun çıkarmaz, ısınma yapaaktır muhtemelen çünkü bu cihazda küçük diye biliyorum havalandırması yetmez

size pek faydalı olmayacak olabilir ama yazmak istedim

yeni ekran kartlı modeller çıkınca daha iyi olacaktır, güç tüketimi düşmüş ve ısınma az olacaktır, bu sene sonuna çıkacakmış galiba ( tahminler bu yndeymiş )
    eğer cihaz acileyeti yoksa yeniler ne zaman çıkacak araştırın gtx1040-50-60m lı modeller falan

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, aciliyetim vardı, imkanımda bu ürüne yetmediği için, 2400 tl'ye bu ürünü satın aldım, şimdilik çok memnunum
    http://www.hepsiburada.com/asus-ux305la-fc006t-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-8gb-256gb-ssd-13-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-BD602281?gclid=CP2Rm-bVwc0CFagy0wodAWgNow&magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla
    Tek sıkıntı ses açıp kapama ve ekran ışığı fn tuşlarının görevini yerine getirmemesi, diriver silip kursam da bir türlü olmadı

• ColdStrom kullanıcısına yanıt
    Sahip olduğum modelin aynısını almışsınız sadece rengi farklı

Driver kurunca sorun olmaması lazım asus hotkey driver dı galiba

Wifi ve intel hd driveri için güncelleme yapınca sorunlar gidiyor.
    Windows redstone a güncellemediyseniz hemen güncellemeyin, wifi yerinde ağlara tam bsğlanmıyor bağlansa da bağlanmamış gösteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Sahip olduğum modelin aynısını almışsınız sadece rengi farklı

Driver kurunca sorun olmaması lazım asus hotkey driver dı galiba

Wifi ve intel hd driveri için güncelleme yapınca sorunlar gidiyor.
    Windows redstone a güncellemediyseniz hemen güncellemeyin, wifi yerinde ağlara tam bsğlanmıyor bağlansa da bağlanmamış gösteriyor

Valla hocam benim külüstürden sonra ilaç gibi geldi, kendisi ne güncelliyor ise o güncelledi hiç kurcalamadım, arada mcaffe çalışırken hafif bir ısınma yapıyor onun yerine zaten adam akıllı bir şey kuracağım ben şimdilik baya memnun kaldım :)
  • ColdStrom kullanıcısına yanıt
    bence antivirüse gerek yok

defender yeterince iyi

• Arkadaşlar selam bu model ile dell xps 13 arasında kaldım. 6 senelik hp 6020et m emekliligini ilan etti gecen gün. Hangisini önerirsiniz? Dell xps yaklasık 4200-4300tl. Bu model ise 4000tl. Ua olan asusun bir diger modeli (asus zenbook ua305ua) 3500tl civarında. Ofis kullanımı için alıyorum, daha önceden samsung ultrabook um oldu tam bir faciaydı. Cihazlarıma iyi bakarım ama malzeme kalitesi vs konusunda beni üzmemesi gerekiyor en az 4 5 yıl. Dell in ekran olayına bittim, ayrıca karbon fiber kompazit kaplamasına. Ama türkiye de cok satılan bir model degil o yüzden düşündürüyor beni. Bir de pil vs hiçbir şey değiştirilmiyor, ileride bir problem olursa..

• Asus çok klas bir model tek kusuru ssd sesli çalışıyor biraz. Evet artık ultrabook ların çoğu böyle tek parça üretiliyor. Eğer günlük kullanım için ise bence dell düşünün çünkü Arada 700 TL fark var. Asus harici ekran kartlı bir model pil süresi dell den daha az gidecektir.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_dell-xps-13-9350-s20w81n-13-3-inç-ıntel-core-i5-6200u-2-3-ghz-4-gb-128-gb-ssd-windows-10-ultrabook-1156081.html?etcc_med=Price+Search+Engine&utm_medium=pse&utm_source=akakce&utm_campaign=pse_paid&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_cmp=ProductlistingPaid&etcc_ori=akakce.com&et_lid=99&et_cid=99&source=mobil&v=1.60.2

Tüm bunlar bitarafa günlük işler için alacaksanız MacBook Air'i de incelemelisiniz. Windows şart değilse çok memnun kalacağınızı düşünüyorum. 3000-3500 arası air bulabilirsiniz.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_apple-mjve2tu-a-macbook-air-13-3-inç-ıntel-core-i5-1-6-ghz-4-gb-128-gb-notebook-1137415.html?outlet=1259&etcc_cmp=Productlisting&etcc_med=Price%20Search%20Engine&etcc_ori=google_pla&etcc_par=Price%20Search%20Engine&et_cid=91&et_lid=99&utm_source=google_pla&utm_medium=pse&utm_campaign=pse&gclid=CLm9h67Ouc4CFUJAGwod9LoBvQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geomatik_ -- 12 Ağustos 2016; 17:54:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Geomatik_

Asus çok klas bir model tek kusuru ssd sesli çalışıyor biraz. Evet artık ultrabook ların çoğu böyle tek parça üretiliyor. Eğer günlük kullanım için ise bence dell düşünün çünkü Arada 700 TL fark var. Asus harici ekran kartlı bir model pil süresi dell den daha az gidecektir.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_dell-xps-13-9350-s20w81n-13-3-inç-ıntel-core-i5-6200u-2-3-ghz-4-gb-128-gb-ssd-windows-10-ultrabook-1156081.html?etcc_med=Price+Search+Engine&utm_medium=pse&utm_source=akakce&utm_campaign=pse_paid&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_cmp=ProductlistingPaid&etcc_ori=akakce.com&et_lid=99&et_cid=99&source=mobil&v=1.60.2

Tüm bunlar bitarafa günlük işler için alacaksanız MacBook Air'i de incelemelisiniz. Windows şart değilse çok memnun kalacağınızı düşünüyorum. 3000-3500 arası air bulabilirsiniz.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_apple-mjve2tu-a-macbook-air-13-3-inç-ıntel-core-i5-1-6-ghz-4-gb-128-gb-notebook-1137415.html?outlet=1259&etcc_cmp=Productlisting&etcc_med=Price%20Search%20Engine&etcc_ori=google_pla&etcc_par=Price%20Search%20Engine&et_cid=91&et_lid=99&utm_source=google_pla&utm_medium=pse&utm_campaign=pse&gclid=CLm9h67Ouc4CFUJAGwod9LoBvQ

merhabalar, cevabınız için çok teşekkürler ama alıntı yapmadığınız için geç farkettim.

Alacağım dell xps veya diğer bilgisayarlarda en az 8gb ram ve 256 (512 olsa daha iyi olurdu) hafıza olması gerekiyor.

günlük iş yaşamımda kullanacağım, asıl istediğim lenovo x1 carbon modelinin 8 bin tl civarı olduğunu düşünürsek ona yakın dayanıklılık ve perfomansda ancak fiyatı daha makul cihazlar bakıyorum.

kısa bir süre önceye kadar macbook pro m mevcuttu yeni sattım, daha önceden de toplam 3 macbook deneyimim oldu. iş yaşantımda kullandığım programlar vs, nedeniyle aktif olarak windows bağlı olmam gerekiyor, apple os işletim sistemini ve cihazları yakınen biliyorum.

Dell XPS in istediğim modeli 4200TL civarı (8gb ram ve 256 lık ssd ile, eksen bilgisayarda) ancak bu başlıktaki bilgisayarı 3800tl ye incehesapda şuanda buldum. ekran çerçevesi vs. herşeyiyle dell e bayılsamda türkiyedeki servis ağı, cihazın içinden çıkan aksesuarlar, hdmi ve yanlış görmediysem 3 usb yuvası asus u cazip kılıyor. (zaman zaman eğitimler veriyorum skypedan, kameranın yeri de dell de kötü bir konumda)

gt940m vb. harici bir ekran kartına ihtiyacım yok açıkçası hatta i7 veya i5 işlemciye bile ihtiyacım olduğunu pek sanmıyorum. yapa ağım en büyük cihazı yoraçak iş chrome da 20-25 sekme açık olması olur. istemsiz olarak çok sekmeyle çalışıyorum ve yetersiz işlemcili bilgisayarlar donma kasma yapıyor. aynı şekilde çok büyük excel vb. dosyalarla uğraşırkende aynı durum söz konusu olabiliyor.

Bu tip günlük en ağır şekilde internet ve ofis işlemlerini halledebileceğim, gözü kesinlikle yormayacak ve taşınabilirliliği de olscak bir bilgisayar istiyorum.

Bu şekilde önerebileceğiniz bir bilgisayar var mıdır? Core m işlemcili 1kg civarında ısınma problemi olmayan en az 8gb ram ve en az 256 lık ssd li 3000-3500tl aralığında bir cihaz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kongor kullanıcısına yanıt
    ux303 kullanıyorum bence memnun kalırsınız ki size vatanda kampanyaları takip etmenizi tavsiye edecektim ki. tesadüfen şuan kampanyada olduğunu gördüm 3500 lira olarak bence kaçırmayın.
  • İhtiyaçlarınıza en çok cevap verebilecek bilgisayar Asus modelleri gibi görünüyor. Maalesef şöyle rahat/sorunsuz kullanılabilecek bir cihaz yok piyasada. Hepsinin ufak da olsa rahatsız edici yönleri mevcut. X1 carbon'da bile fan sesi şikayetleri okuyorum.

Öncelikleriniz göz önüne alındığında Asus'un ux303ub veya ux305la veya ux305ua modelleri size uygun görünüyor. En çok da 305fa modeli tarifinize uyuyor (fansız model). Ancak yine de core m işlemcilere karşı mesafeli durmakta yarar var. Özellikle yoğun dosyalarda takılma/kasma yaşatabilir. Yanlış hatırlamıyorsam tüm bu modellerde extra ram slotu mevcut değil. Ram takviyesi için kasanın açılması gerekiyor ve 12gb a kadar da takılabiliyor. Cihazın garantisi bittiğinde belki düşünülebilir.

Şuan Vatan'da kampanya var diğer sitelerde internet fiyatı yaklaşık 3700 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geomatik_ -- 13 Ağustos 2016; 19:46:19 >
  • Yazıklarınızı görmedim dell xps 13 aldım eksenden 4206 TL'ye.

Daha kutusunu açmadım ama acaba iade edip 3500TL'ye alabilir miyim ux303.

Aynı bilgisayar eksende 3998TL'idi. O yüzden aradaki 200TL'lik farkı önemsemeyip almıştım. 3500TL iyiymiş...

İade etmeye çalışacağım pazartesi bakalım

Düzetlme: http://www.vatanbilgisayar.com/asus-ux32ln-core-i7-6500u-25ghz-8gb-ram-256gb-ssd-2gb-133-w10-notebook.html

Hala 3999 olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kongor -- 13 Ağustos 2016; 18:34:39 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.