Şimdi Ara

Asus ULTRABOOK UX303UB-R4088T Kullanıcıları Gurubu (i7 6500U 13,3' 8 GB 256 GB SSD W10) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
12
Favori
21.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de desktop versiyonunda göremedim. Sadece mobilde var heralde..
  • https://www.youtube.com/watch?v=IM9euF7g9uc arkadaşlar bu msi nasıl lütfen yardımcı olun

• quote:

Orijinalden alıntı: gamer_mühendis

https://www.youtube.com/watch?v=IM9euF7g9uc arkadaşlar bu msi nasıl lütfen yardımcı olun

(MSI GE62-608XTR) Bahsettiğiniz 2.7 kg lık bir takoz modelini bu ultrabook modelleri konusu başlığı altında paylaşmışsınız
    Ne alaka?

• Burda önerebileceğiniz 2500 e ssd li ultrabook var mıdır oyun amacı yok msi-cx62 6qd baktım ama hafif olsa çok iyi olur bayan kullanacak gerekirse 3000 e çıkabilir,

Ssd , şık , hafif ne örerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    O zaman asus zenbook ux305fa serisine bakın derim. Ama intel core m serisi işlemci bulunur onlarda.

• Arkadaşlar bunda yazı yazarken, klaveyeyi kullanırken veya buna benzer hafif sarsıntılarda ekran sallanıyor mu böyle bariz bir titreme var mı? İzlediğim şu incelemede ekran en ufak harekette sallanıyor https://www.youtube.com/watch?v=SGscPD9nxLM adam da hiç üzerinde durmamış. Her bastığım tuşta sallanacaksa sinir bozucu
  • jarsis J kullanıcısına yanıt
    Cihaza sert davranmazsanız hiçbir sallanma olmaz. Zaten sert davranıldığında her dizüstü sallanır.
    Ama benim gözlemlerime göre cihazı düz bir zeminde kullanıldığında sallanma olmuyor.

• Herkese merhaba,

Bende Asus UX303UB-R4088T modelini almaya karar verdim. bimeks web sitesinde buldum fakat rengiyle alakalı bir şey belirtmemişler. UX303UB-R4088T modelinin standart rengi gold mudur? ben gold istiyorum çünkü. renk seçeneği yok alıpta başka renk gelmesinden korkuyorum.
  • Bunun 940m lik versiyonu var, bi ust versyonu galba 6500u i7 var.

Arkadaslar, laptopta bu 840m lik modelde laptop kiskac(ekrani tutan yer) yerinde cok kirilma oluyormus kronik arza gibi.

Arada oyun oynancak, nasil tavsiye edermisniz. Bu hafiflikte bu fuyata daha iyisi var mi

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bu 940m olan model zaten.
    Bununla oyun oynanır mı diye sorarsanız ben oyun için tavsiye etmem. Cihaza yazık olur. Ama iş ve okul için birebir bu cihaz..

• Bu modeli kullananlara sorum var. Bir sıkıntınız var mı cihazla? Genel olarak stabilitesi nasıl? Tuşlara bastıkça keyboard esniyor mu? Kapağı açıp kaparken güven veriyor mu?

• Arkadaslar bu notebooku eşime almayı düşünüyorum ?
    Bir kaç konuda görüşe ihtiyacım var

1-Çantada taşınacak (şehir dışı ziyaretleri vs oluyo) Sağlamlıkta bir problem cıkarır mı ?
    2-Genel kullanımda bu özellikteki bir bilgisayarın sıkıntı cıkarmayacagını durunuyorum ama Autocad , 3dmax , Photoshop gibi uygulamalarda bizi üzmez değil mi ? Bu programlarda çok ağır render vs alınmayacak zaten genel tasarım cizim isleri olacak
    3-Sarjının dolma süresi uzun mudur ? Mesela havalanında falan 10 dk sarja taksak sizce sarj kaça gelir ?

Şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce ben de bu modeli aldım Bimeks den (kapalı kutu) 1 adet kalmıştı, sormak istediğim bir şey var. Özellikle sessiz bir ortamda, akşamları, gece, pc den inanılmaz ( hdd lerden gelen ses gibi ) bir ses geliyor, ssd olmasına rağmen sanıyorum böyle ses gelebiliyormuş, youtube da hatta bu sorunla ilgili 3 adet video da buldum, aynı buradaki gibi bir ses Ses için buraya tıklarsanız aynısı , bu ilerisi için bir problem yaratır mı yoksa 1 yıl böyle kullanıp daha sonra SSD değiştiririm diye düşünüyorum. Kullanan herkeste olan bir sorun mudur? İade etmek istemiyorum çünkü buna eş değer başka bir ultrabook yok maalesef.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aracnidae -- 17 Mayıs 2016; 12:04:23 >

• Bu modeli ben de epey araştırdım. Dediğin ses elektronik gürültü olarak geçiyor. Dayanıklılık olarak aman aman bir fark oluşturduğunu sanmıyorum, sadece devreler/bileşenler bu sesi daha az üretecek şekilde tasarlanabilirdi.

Bunun dışında bu modelin ekranında gözleri yorulan arkadaşlar varmış. Mağazada baktığım modelde ekranda bir anormallik olduğu hissedilebiliyor. Ekran arada titriyormuş gibi gelmişti. Bunun sebebi, ekranın parlaklığının kısılması durumunda bilgisayarın bunu ekrandaki görüntüyü belli periyot gösterip, belli periyotta da görüntüyü tamaman kapamasıdır. Yani diyelimki parlaklık %50'ye getirildi. Eskiden sürekli görüntü gösteren ekranımız şimdi (atıyorum) bir saniye görüntü gösterip, ikinci saniye ekranı kapalı gösterecek. Tabi bu işlemi daha yüksek bir frekansta yapağı için insanlar pek algılamayacak(plan o yönde). Ancak bazı gözler rahat anlıyor(çabuk yorulduğu için). mac'lerde be dell xps'te bu işlem olması gerektiği gibi ledlerin parlaklığını azaltarak(görece daha maaliyetli) yapıldığı için bu ekranlarda aynı sorun olmayacaktır.

• Selamın aleyküm arkadaşlar. Bana acil bilgisayar tavsiyesi lazım. Bu bilgisayar istediğim tüm özellikler var. Ama fiyat bunlara kıyasla biraz fazla geldi.

Kullanım Alanım: En önemli kullanım alanım, Video editleme. Adobe'nin Proğramlarını özellikle Premier Pro, After Effects, Photoshop.. Kesinlikle hiç takılmayacak. Hızlı render alacak, hafif bir bilgisayar arıyorum

Fiyat Max. 3.000 -3.500

Ultrabook olmasıda önemli. Devamlı taşımam gerekiyor. Onun dışında Ssd olmasıda önemli. Baya şey istedim galiba var mıdır bu isteklerimi karşılayacak bilgisayar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AquarciL

Selamın aleyküm arkadaşlar. Bana acil bilgisayar tavsiyesi lazım. Bu bilgisayar istediğim tüm özellikler var. Ama fiyat bunlara kıyasla biraz fazla geldi.

Kullanım Alanım: En önemli kullanım alanım, Video editleme. Adobe'nin Proğramlarını özellikle Premier Pro, After Effects, Photoshop.. Kesinlikle hiç takılmayacak. Hızlı render alacak, hafif bir bilgisayar arıyorum

Fiyat Max. 3.000 -3.500

Ultrabook olmasıda önemli. Devamlı taşımam gerekiyor. Onun dışında Ssd olmasıda önemli. Baya şey istedim galiba var mıdır bu isteklerimi karşılayacak bilgisayar ?

Kampanyalarıntakipmedersen bu konudaki asusu 3500 tl ye alabilirsin

• yasimboo Y kullanıcısına yanıt
    Sizden rica etsem birde şu pc ye bakabilir misiniz ?
    MSI GP62 Leopard 2QD-091XTR

Asus'la bunu karşılaştırdığımda msi daha iyi gibi. Sizde hangisi daha çok işimi görür ?

• AquarciL A kullanıcısına yanıt
    2 notebook birbirinden cok farklı msi tabiki daha iyi ama msi oyuncu notebooku
    asus ise ultrabook.

MSI 15"6 ekran ve agır , asus ise 13"3 ve cok hafif...

ne icin kullanacagınız onemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasimboo

Arkadaslar bu notebooku eşime almayı düşünüyorum ?
    Bir kaç konuda görüşe ihtiyacım var

1-Çantada taşınacak (şehir dışı ziyaretleri vs oluyo) Sağlamlıkta bir problem cıkarır mı ?
    2-Genel kullanımda bu özellikteki bir bilgisayarın sıkıntı cıkarmayacagını durunuyorum ama Autocad , 3dmax , Photoshop gibi uygulamalarda bizi üzmez değil mi ? Bu programlarda çok ağır render vs alınmayacak zaten genel tasarım cizim isleri olacak
    3-Sarjının dolma süresi uzun mudur ? Mesela havalanında falan 10 dk sarja taksak sizce sarj kaça gelir ?

Şimdiden teşekkürler

Oyunlari high ayarda 60fps de fln aciyor.
    Oyun konusunda uzmez.

Ancak tasarim icin tavsiye etmem cunku ekrani accurate renk uretimi yapamiyor ve fazla mat ve aydinligi cidden dusuk. Ve 13 inch 2k, tasarim yaparken skinti olabilir(4k da oldugunu bildigim icin ihtimal verdim)

Ekrani cidden grafik tasarim icin vasat. Ams cad photoshop rhino falan cidden cok rahat kullanilir performans harika.

Ben isinir diye dusundum. Oyun sirasinda biraz isiniyoe ama cooler nasterin laptop sogutucusu var full aliminyum 2 fanli. Acaip serin gercekten inanamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AquarciL

Selamın aleyküm arkadaşlar. Bana acil bilgisayar tavsiyesi lazım. Bu bilgisayar istediğim tüm özellikler var. Ama fiyat bunlara kıyasla biraz fazla geldi.

Fiyat Max. 3.000 -3.500

Alusen ses sistemi var. Bizzat muzikle 5 yildir ugrasan ni insanim. Bu laptoptan beklemezdim. Ses kalitesi HD.

Isinir diye dusundum(ince oldugu icin)
    Asla isinmiyor ve 1000rpm (sessiz) 6cm x 2 cooler master sogutucu ile kullaniyorum(ama sogutucunun fanlarini direk 100ma lik adaptorle karsikiyorum ki laptop guc harcayip fazladan isinmasin bu ince bi nokyw. 1 metrelik 2 erkek uclu uab kablo lazim)

Performansi harika.

Ekran vasat(tasarim isleri icin konusuyorum)
    Parlaklik az
    Ama ekran cok kotu diil. Ips sonucta.
    2K Hem.
    Masaustu performansi harika. Takilma yok.
    3700 3500e bulursun.
    Direk al derim.
    Klavye isiklandirma falan herdey var.

Macbook da(air) 940m ekran karti yok
    Alusen marka ses sistemi yok...

Sesi film ve oyun icin yapilmis ve muzik. Oyle diyim ben

1,5 kilo.

Thule marka kilif ile tasiycan hassas alet. Full aliminium kasa.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.