Şimdi Ara

Asus ULTRABOOK UX303UB-R4088T Kullanıcıları Gurubu (i7 6500U 13,3' 8 GB 256 GB SSD W10) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
12
Favori
21.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarı alalı 1 hafta oldu, şimdiden bıktırmaya başladı sorunlarıyla.

Sorun 1: Sık sık "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası alıyorum Firefox kullanırken. Hatta bu mesajı yazarken de yine bu hatayı aldım, bu sebeple tekrar baştan yazıyorum mesajı.

Sorun 2: Ekran parlaklığı kendiliğinden azalıyor-artıyor gibi geliyor. Halbuki görüntü ayarlarından parlaklığı otomatik ayarlamayı kapattım.

Sorun 3: Bilgisayar Galaxy S4 telefonumu algılamıyor.

Sorun 4: Kulaklığı çıkardıktan sonra hoparlörden ses gelmiyor. Kulaklığı tekrar takıp çıkarınca hoparlörden ses gelmeye başlıyor.

Bu sorunlar hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  • bi tane aldım. güzel şimdilik. bunun için uygun klavye koruyucu var mı? Şeffaf ve çok ince? Daha önceki asus ultrabook ux31a da kullanıyordum. işe yarıyordu.
  • Bu aletin kapalı ve açık konumda iken şarj süresi nedir?

Nette göremedim.

ertesi gün editi: 2 saatte kapalı konumda şarj oluyor.

şarjı ise yaklaşık 6 saat falan gidiyor. 10 saat yazdığına bakmayın. o moral için. o kadar parayı b ayıldınız kendinizi iyi hissedin diye yapılan bir jest.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 12 Aralık 2016; 17:0:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi ben bu aleti 4324.70 liraya aldım. Parasını ben vermemiş olsam da. Bir de s7 edge var. 3500 liraya almıştım ve parasını da ben saydım. Naptı ikisi: 7824 lira. Etti mi sana Şahin parası. Ama gel gör ki iki alette bluetooht 4 kullanıyor olmasına rağmen ikisi eşleşmiyor ve lanet bir kıçı kırık dosyayı paylaşamıyorlar. Pc telefonu görüyor ama connected demiyor bağlandı. sadece paired diyor eşleşti. bi defa tlf.dan pc ye dosya gönderebildim. sonra bir daha tevbe ne pcden tlfna ne de tlfdan pcye dosya gönderilmiyor. şimdi soruyorum size ben asus a ve samsunga ana avrat sövsem haksız mıyım?

Esfile explorer kullanıyorum. Paylaş seçenekleri arasında Lan ile gönder ve wifi direct var. Bunları da kullanmasını bilmiyorum. Yani denedim ama olmadı.

Ne yapayım ne önerirsiniz?
  • ya buraya hiç giren yok mu. kimse bi şey yazmıyor?

belki biri yazar bir gün. bir soru daha

bu ultrabook un ekran kartı 3d destekliyor mu? yani ben şimdi bu pcde 3d görüntü oynatıp 3d aktarımı destekleyen bir kablo ile 3d destekli bir tv de 3d izleyebilir miyim?

bir de oyunları tv de oynayabilir miyim bu pc aracılığıyla?
  • 16 Aralık'ta aldım, 17'sinde geldi. Bu arada 3891 tl ve 6 taksite aldım, sanırım iyi bir fiyat.

Bundan önceki laptopum Macbook Air 11" idi. İşyerinde pc, evde Mac olmadı. İş için kullandığım bazı programlar Mac'e uymayınca Windows işletim sistemli bir laptop almak zorunda kaldım.

Şimdilik memnunum, sadece chrome açmaya çalıştığımda açılmıyor. Edge veya firefox ile başlıyorum, 5 dk sonra chrome açılmaya karar verip beliriyor. Nedenini çözemedim. Başka yaşayan var mı?
  • http://www.vatanbilgisayar.com/asus-ux303ub-core-i7-6500u-2-5ghz-8gb-ram-512gb-ssd-2gb-13-3-w10-notebook.html

bu urunun sizdekilerden ne farki var acaba ? 512 ssd diyor.sizde kiler 256 sanirim tek fark bu mu ? fiyat uygun geldi baya..
  • kdv indirimi var yine ama bindirmisler.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    üst üretim sanırım dokunmatik ve 512 gb ssd koymuşlar normalde ux serisinde ekran kartı ve dokunmatik aynı anda olmuyordu böylece tam süper tavsiye edilecek bir makine olmuş ama fiyat da artmış tabi biraz

arkadaşlar bende elle uyku moduna alınca kapı kapatıp acıyorum elle uyandırmaya calısıyorum uyanmıyor, factory reset de atamıyorum yardımcı olabilecek var mı burda bir üstat yardım bekliyorum
  • Bu ultrabooktan sürekli bir ses geliyor. gündüz vakti odada yalnızken rahatsız ediyor. Normal mi?

kendi bilgisyaarımdkai ses şu:
    https://www.youtube.com/watch?v=wqZ2RC87E0U

edit:

bir başkası da aynı sorundan yakınmış:
    https://www.youtube.com/watch?v=-OSFN24arh0&feature=youtu.be

yine burada da aynı ses daha net anlaşılıyor:
    https://www.youtube.com/watch?v=oUooQUAVI88

bu sorunla karşılaşanınız oldu mu? normal mi? sorun olup da kronik mi? sizler ne yaptınız? bu şekilde kullanıyor musunuz? yoksa servise gidip onarım ya da değişim iade yaptınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 5 Mart 2017; 17:47:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Geomatik_

quote:

Orijinalden alıntı: vagabondalı

arkadaşlar selam
    4 aydır ux3030ub kullanıyorum cihazın performansından çok memnunum fakat pil şarjdayken %98 de kesiyor, bunun sebebi ne olabilir , calışırken hard dısıkın sesı geri planda çok rahatsız ediyor ,ince ve tiz bir ses geliyor bu normal mi? bu sorularıma sizlerden bir yanıt alabılırsem çok memnun olurum

SSD'den gelen ses kronik bir problem ve malesef bütün cihazlarda var.

http://www.notebookcheck.net/Asus-Zenbook-UX303UB-DH74T-Notebook-Review.156912.0.html

1 2 aydır ürünü kullanıyorum. aynı sorun bende de var? ne yaptınız? kronik bir sorun mu? çözümü var mı?

• quote:

arkadaşlar selam
    4 aydır ux3030ub kullanıyorum cihazın performansından çok memnunum fakat pil şarjdayken %98 de kesiyor, bunun sebebi ne olabilir , calışırken hard dısıkın sesı geri planda çok rahatsız ediyor ,ince ve tiz bir ses geliyor bu normal mi? bu sorularıma sizlerden bir yanıt alabılırsem çok memnun olurum

pil hususunda ara ara benimki de öyle yapıyor. önemsemiyorum.

ama ses bugün oldukça rahatsız etti.

ne yaptınız ne öğrendiniz ses hususunda? kronik bir sorun mu? servislik mi? servise giden oldu ise tepkileri ne oluyor?
  • mesajlarımda belirttiğim sesten dolayı pc yi kimseye önermiyorum. şayet kronik bir sorunsa ki öyle gözüküyor, yabancılar ve türkler pek çok kişi aynı sorunu dile getiriyor, kesinlikle almayın. sessiz bir ortamda çalışırken çok rahatsız edici.
  • Ben ürünü kullanmıyorum, satın alma aşamasında araştırıp böyle bir sorun olduğunu duyunca vazgeçmiştim. Umarım sorun çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geomatik_ kullanıcısına yanıt
    iyi yapmışsınız. dün çok ses çıkarmıştı. bugün çıkarmıyor. ilginç.

şöyle iyiyiz bakalım.
  • Premiere kurgusunda yüksek verili çıktılar için daha üst modeline birkaç ay içinde ihtiyacım olması hariç ben sorunsuz olarak kullanıyorum. hiçbir şikayetim yok.
  • sevgilisevgi kullanıcısına yanıt
    chromu kaldır ve yeniden kur. düzelir.
  • quote:

arkadaşlar selam

Merhaba hard diskten gelen ses hususunda bir şey yaptınız mı? Ya da bir bilgi edindiniz mi? Beni çok rahatsız ediyor cızır cızır sürekli.

Garantiye göndersek ne yaparlar acaba? Değişim mi tamir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 13 Temmuz 2017; 7:25:56 >
  • Hard diskten gelen ses oldukça rahatsız edici. Garantiden servise versem ne yapılır? Birebir değişim mi yoksa tamir mi görür? Benim gibi rahatsız olup herhangi bir girişimde bulunan var mı?
  • Merhaba

Bu cihazi kullanan arkadaşlara sorum olacaktı. Ux310 ile ux303 arasında kaldım. 310 için fan sesi, 303 için ssd'den gelen ses problemleri mevcut.

Siz hangi cihazi tavsiye edersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.