Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
269.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o sıkıntı 120 hzde olmaz ama 60 hzde gözlemlenebilir 60+ fps alınacağı için ekran yırtılmasına sebep olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Predator536

Çok çok iyi çıkış fiyatı, hem de asus, kronik anakart arızalı monster bile fiyatları uçurdu.
    Asusun notebooklarında da kronik anakart arızası vardı. n55x serisinde mesela. Çok beğendiğim bir modeldi Allahtan almamışım. Uzun bir süre sahibinden de satıldı hurdaları (Çıkma ekranını falan almıştım. n551 in). Tüm bileşenler anakartda olduğu için değişimi de sıfır cihaz parası oluyor.

Asus notebooklara ben temkinli yaklaşıyorum. Alınmadan bir kontrol edilmeli bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IpaarthurnaxI

Hocam o sıkıntı 120 hzde olmaz ama 60 hzde gözlemlenebilir 60+ fps alınacağı için ekran yırtılmasına sebep olur
    kilitlesek ne olur 60 civarına, yüksek gelenleri şimdilik? zaten atıyorum örneğin gta 6 nın 60+ gitmesinin pek imkanı yok bu makinede... 40 50 giden oyunlarda 120hz panel mi iyi 60hz mi?
  • Vay be, şu fiyatlara bile ucuz diyip seviniyoruz. :)

• beklesejmi 144 hz ekranlısını.
  • balkanxp B kullanıcısına yanıt
    O fps degerlerinde 60 hz ekran olması daha iyi ama 60+ fps alınan oyunlar için malesef ideal değil çünkü ekran kartı gerçek gücünü gösteremiyor araban var benzinin yok gibi 😃

• 17 liklerden hala ses yok
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Hocam i7 9750h cihazım meret öyle ısınan bir cihaz ki hiçbir laptop tam olarak verimli kullandıramıyor.
  • IpaarthurnaxI kullanıcısına yanıt
    Ben 60hz ekranı 95hz e overclock ettim. Sorunsuz kullanıyorum 1 yıldır. Ekran modeli uyumlu ise böyle bir çözüm de uygulanabilir. Elbette 144hz ekran olmaz ama kırılma çizgileri falan oluşmaz.
  • SPAWN-TheUndead kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam çokomelli bunlar.
  • hocam bi dur daha 6ay önce aldık ryzen 3000 serili pcyi bunları da bu fiyata atmışsın elim ayağım titredi bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Hocam i7 9750h cihazım meret öyle ısınan bir cihaz ki hiçbir laptop tam olarak verimli kullandıramıyor.
    Bende de i7 8750 var. Aynen sizinki gibi yanıyor. Cihazınızın modeli nedir?

4800h lı modelin oyun testini inceledim az önce. Ultra ayarlarda ACO oynuyor ve sıcaklık 60 dereceyi geçmiyor. Gözlerime inanamadım. Benimkide 95 lerde geziyor frekans düşürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the guardian14

Bence samsungun oyun bikgisayarlari iyidir, şimdi kesin biri çikar sicili temiz değil diye ama ben 7 senedir samsung np700g7c s02 tr modelini kullaniyorum ama butun buyuk oyunlari oynuyorum ama laptopubacayim derken ekran kartini bozdum, bozmasam halen canavar gibi ama agır
    Samsung'un güzel modellerinden bir örnek verir misin? Hangisini alalım?
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Öyle bi çözüm iyi olur hocam yoksa 60 hz pc ile 120 hz pc arasında bi 600 700 lira oynuyor

Lenovo l340 gaming hocam.Zaten minimal tasarımla ince bir bilgisayar selefi gaming laptoplarına göre yani diğer bilgisayarlara göre daha fazla ısınır diye tdp limit koymuşlar.Undervolt yaptım anca biraz işlemcinin nimetlerinden faydalanabiliyorum.O yüzden diyorum intel son 2-3 nesildir basıyor wattı diyor şu kadar ghz'e ulaştım.Amd az enerjiyle daha iyi iş çıkarıyor haliyle.
    Hocam nasıl yapılıyor o.Bilgilendirebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

120hz ekran olayı tam olarak nasıl oluyor? bu ekran kartı atıyorum red dead 2 de 1080p de 120 ve üzerini üretmesi mümkün değil gibi. espor oyunları lol, cs falan tamam da 1080p 50-60 fps verebilen oyunlarda ne gibi etkisi oluyor? kısaca açıklayan arkadaş olursa çok sevinirim.
    Ekranın saniyede gösterebildiği kare sayısını gösteriyor. 120 Hz bir ekran, saniyede 120 kareye kadar çıkabilir. 60 fps üzeri vermeyen oyunlarda 60 Hz ekranla aynı görüntüyü alırsın (Adaptive-sync yoksa). Sadece oyun olarak düşünme, ekran her zaman bu değerde. Masaüstünde fare imlecini hareket ettirirken dahi daha akıcı. Kısaca durum bu.

Bunun yanı sıra adaptive-sync özelliği var. Bu da son yıllarda genelde yüksek tazeleme hızına sahip ekranlara konulan bir özellik. Adaptive-sync varsa (yüksek tazeleme hızı var diye olmak zorunda değil) fps ve Hz değeri eşitlenip, görüntüdeki yırtılmaların önüne geçiliyor.

• ben şimdi bilemem onlar pahalıdır benim kullandığım eski bi model ama en son oyunları çatır çatır oynatıyordu. sitesine bakıp kafanda belirlemen lazım, sonrada o modelin düşmesini beklemen lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the guardian14

ben şimdi bilemem onlar pahalıdır benim kullandığım eski bi model ama en son oyunları çatır çatır oynatıyordu. sitesine bakıp kafanda belirlemen lazım, sonrada o modelin düşmesini beklemen lazım
    Soruyu kendi yanlışını anlaman için sordum aslında. Biraz araştırırsan anlarsın.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.