Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
268.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün öğlen pcyi servise bıraktım arkadaşlar süreci burdan paylaşırım merak edenler için. İlk izlenim olarak isler ağır isleyecekmis gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilendenal.com üzerinden almış olduğum ram bu gün geldi ve hemen ekledim. Dual olarak çalışıyor.
    Performans olarak, test etme şansım olmadı.Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı KulübüAsus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMiRLiVAx -- 12 Şubat 2021; 17:48:3 >

• prtsc0 P kullanıcısına yanıt
    Sizin sorun neydi
  • Arkadaşlar 8gb ram eklemek istiyorum. Ne önerirsiniz

• Critos kullanıcısına yanıt

müşteri hizmetlerini de aramama rağmen hala ses seda yok :(

• jocabonita J kullanıcısına yanıt

Bir önceki sayfada link bıraktım hocam

• ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

Fanda bir ses vardı hocam hem o hemde ram yükseltilmesi için bıraktım. Kasayı açınca temizliğinide yapıyorlarmış.

Teknik servisten ziyade asus müşteri hizmetleri çok yavaş çalışıyor arkadaşlar 3 günde anca ödemeyi kabul ettiler onarıma başlanamadı bile.

Teknik servisin performansını pazartesiden itibaren göreceğizAsus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü 

• prtsc0 P kullanıcısına yanıt
    Takipteyiz.
  • Hayırlı olsun hocam. Performans testlerini çok merak ediyorum, acaba yükseltmeye değer mi diye. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Garanti konusuyla ilgili asusla görüştünüz mü acaba, herhangi bir sorun olmuyor değil mi?

• Miltech1 M kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

Garanti konusunda zarar vermediğiniz sürece bir sıkıntı yok kendileri yükseltme kılavuzu ile nasıl yükseltme yapacağımı ve uyum konusunda hangi rami takmamı söylemişti .

Performans olarak şöyle sölüyeyim ben Şuan metin2 oynuyorum Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü  ve browser tabanlı bir oyun önceden 15 hesap açtığımda bilgisayar donuyor ve kitleniyordu arada. 15 hesap açıkken tarayıcıyı falan açmak istedim kitlendi yada discord vb. harici birşey açmak istediğimde kitlenme sorunu yaşıyorum. Ram 8 GB Rami ekledikten sonra 15 hesabı açtığımda yaşadığım sorunların hiç birini yaşamadım.

Kısacası yapacağınız işleme bağlı alacağınız performans değişecektir. (Metin2 Harici ekran kartını görmediği için işlemci ve apu ekran kartı üzerinden çalışan bir oyun GTX 1650Ti'yi görmüyor)

Yükseltme Kılavuzu: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/GamingNB/FX506LH/TR15754_FX506_FX706_Upgrade_Guide_WEB.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMiRLiVAx -- 13 Şubat 2021; 13:13:38 >

• Geri dönüşünüz için teşekkürler. Bende de 1660ti olan model var. Sanırım garanti konusunda bir şey değişmiyordur.

Satın aldığınız RAM'in linkini paylaşabilir misiniz acaba?

Rica ederim.

https://bilendenal.com/Kingston-8GB-DDR4-3200MHz-CL22-Notebook-Rami-KVR32S22S6-8.html

Yukarıdaki linkten 336 TL'ye almıştım perşembe günü, Cuma günü saat 16.00 Gibi elimdeydi (Ankara-Hatay)

Alım yapmadan önce aradım stok-garanti vs. gibi bir kaç soru sordum açıklamada belirttiği gibi ömür boyu garantili olduğunu belirttiler Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü 

• Ben de siparişi geçtim şimdi. RAM'i takarken dikkat etmem gereken bir şey var mı hocam? Kapağı çıkarırken, yapmam veya yapmamam gereken şeyler gibi. ilk defa bu işlemi yapacağım çünkü. başıma iş almak istemem açıkçası :)

Ayrıca bazı kişiler pilin soketini çıkarıp RAM takviyesini yapıyor, bazı kişiler de çıkarmadan yapıyor anlam veremedim. Soketi çıkartmadan işlemi yaparsak herhangi bir sorun olmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miltech1 -- 14 Şubat 2021; 2:26:1 >
  • Merhabalar. Ben yaklaşık 1 aydır internete bağlanamama sorunu yaşıyorum resimde gördüğünüz üzere ya wifi göstermiyor ya gösterdiği halde bağlanılamıyor ya da driver ımda ünlem işareti gösteriyor. Dirver'ı silip yeniden indirmek olsun interneti resetlemek olsun her şeyi denedim ama bir türlü düzeltemedim. Bilgisi olan yardımcı olabilecek biri var mı (fa506IU modeli kullanıyorum)
    Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü

Kardeşim vidalama işine dikkat et 2 çeşit kullanılmış, kısa yere uzun takıp kasayı patlatabilirsin. Sıkarken fazla güç uygulama kapağı açarken resimde gördüğün bir aparattan yardım aldım ve işimi güvenli kolay bir şekilde yaptım kapağı bir anda açma yavaş yavaş tırnaklarını attıra attıra ve açmaya fan çıkışlarının oradan sakın başlama bir kaç arkadaş oraya zarar vermiş açarken. Rami takarken biraz sert ve kontrollü bir şekilde güç uygulayarak yerine oturt. (Ben bataryayı söküp taktım, Bataryanın fişini çıkarıp öyle taktım ve batarya soketi bana sert geldi sağdan-soldan ittire ittire çıkardım, bataryayı çıkarmadan yapacaksan da bilgisayarın kesin kapalı olduğuna emin ol.)

Elinden geldiğince anakart'a dokunmamaya çalış.

Bahsettiğim aparat bu pena falan deniliyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMiRLiVAx -- 14 Şubat 2021; 18:18:45 >

• Değerli yanıtlarınız için çok teşekkür ederim hocam.

• Kireito K kullanıcısına yanıt
    Kablolu bağlanıp my Asus programı üzerinden en güncel sürücüyü yükleyip denediniz mi?
  • Evet denedim birçok kere silip yükledim oradan. Sitesinden de denedim yine olmadı :( eski sürümünü de denedim onda da bu sorunları gösterdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kireito -- 15 Şubat 2021; 20:32:31 >
  • Kireito K kullanıcısına yanıt

Bios a gir reset to default yap f10 la kaydet ve cik, wifi buyuk ihtimal calisiyor olacak. ama tekrarlarsa icini acip karti sokup bir daha yerine oturturmayi dene, yine olmazsa wifi kartinin degismesi gerekiyor, wifi6 ya upgrade yapabilirisin, cok pahali da degil 20$ civari olmasi lazim kartlarin, yalniz anten baglantilarini sokerken dikkat et, biraz hassas olabiliyor...

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.