Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
269.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • IpaarthurnaxI kullanıcısına yanıt
    Youtube da detaylı anlatımı var. Aslında basit bişey.
    https://www.youtube.com/watch?v=_GBe697qxvw&feature=youtu.be

Yanlız burda önemli olan monitörün desteklemesi. Mesela hemen hemen her 60hz monitör 75hz e overclock edilebilir fakat daha üst değerler modelden modele değişiyor. Mesela benimki 95 e kadar sorunsuz çıkıyor.

Alacağınız cihazdaki monitör modelini önceden öğrenebilirseniz overclock kapasitesini internetten araştırabilirsiniz. Aksi taktirde sonuç hayal kırıklığı olabilir.

2. alternatif 2. el olarak hurdaya çıkmış bir cihazın 120 yada 144hz monitörünü alıp takabilirsiniz. Tabi burada da monitörün cihazınıza uyumlu olması gerekiyor. Anakartı gitmiş cihazları sahibinden de parça parça satıyorlar. Ben dell notebook umun ekranı kötü olduğu için asus n serisi ekran almış takmıştım. Çok memnun kalmıştım şahsen. Bu işte biraz kısmet. Monitör uyumlu olacak, fiyatı makul olacak falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 24 Mayıs 2020; 0:30:21 >

• Bendede Acer a717 var. Aynı şekilde nito serisinden çok daha ince ve tdp limitli. İyi bir macun alıp uygulayacağım. Yine sonuç alamazsam sıvı metal kullanacağım. Yoksa olmuyor. Throttlestop kullanmak zorunda kalıyorum.
  • akgolo kullanıcısına yanıt
    Ben de beklemeyi düşünüyordum ama dolar artsa da azalsa da fiyat hep artıyor hiç inme potansiyeli yoktu. O yüzden çok düşünmedim üzerine. Zaten evde masaüstü sistemim de var 144hz monitör ve 1660ti kartlı. Bu laptop işi biraz yazılım kurslarına başlamak istememle ortaya çıktı almışken az buçuk oyun da oynatabilecek bir model olsun dedim tatillerde vs işe yarar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Hocam undervolt kötü bir şey değil ki.Throttle stop kullanmak en mantıklı seçenek bence.
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    İnceliyorum hocam,teşekkürler.
  • Uzun zamandır almayı düşünüyorum bir bilgisayar bir türlü almak nasip olmadı 2060 ekran kartlı monster tulpar almayı düşünüyordum 9899 liraya fakat Monster bir türlü bana Sıcak gelmiyor. Şimdi sizlerin yorumları okuyarak tuf serisine karar verdim "Asus TUF Gaming FX505DV-AL024T AMD Ryzen 7 3750H 16GB 512GB SSD RTX2060 Windows 10 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar" yazan seriyi almayı düşünüyorum fakat burada baktığıma göre satıcı 120 Hz yazmış ekrana acaba dogru mu ? 10.399 gibi bir fiyatı var Ona ne dersiniz ? Gerçekten Su anda fiyatlar ucuk durumda 9899 lira monster iken Asus daha cazip geliyor siz ne düşünüyorsunuz ?

• modeller arasında rtx 2060 tercih edin. O kadar para verdikten sonra uzun bir zaman ekran kartını düşünmeden oyun yüklemek istersiniz. 1650 ti 1060tan kötü bir kart. Paranız yetmiyorsa 2060a almayın para biriktirin derim.

• fotografya kullanıcısına yanıt
    Reyzen 7 li modelller nasıl hocam foto editleme için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IpaarthurnaxI

O fps degerlerinde 60 hz ekran olması daha iyi ama 60+ fps alınan oyunlar için malesef ideal değil çünkü ekran kartı gerçek gücünü gösteremiyor araban var benzinin yok gibi 😃
    arkadaşlar kusuruma bakmayın tamamen bilgisizlikten kaynaklı kendimce yorumluyorum çünkü tam aydınlanamadım bu işin özelinde... lcd - crt - pdp - oled gibi tüm panellerin teknik olarak işleyişini biliyorum uzmanlığım gereği ama dediğim gibi orta sınıf bir gpu için 120hz panelin espor oyunları ve masaüstü akıcılığı dışında ne işe yaradığını pek anlayamadım. input lag mi düşük? oyun 50 60 hz gelse de bfi "black frame insertion" falan yapılıp daha akıcı mı görüntü oluşturuluyor? veya 2 yıl sonra 40fps ile gta6 oynarken fark verip aldığımız 120hz panel bize 60hz panel e göre ne gibi bir avantaj sağlayacak? bu fark eger yüksekse 120-144 harici bir monitör de alınması mantıklı olmaz mı? çünkü 120 lik panelimiz bir süre sonra pc nin içinde rehin kalacak :) harici monitörü istediginiz yerde, sonra daha iyi bilgisayarda falan da kullanırsınız. tekrar dalga geçmeyin diye söylüyorum oyunlar özelinde bilmediğim bir konu mu var, yanlış düşündüğüm bir alan mı var aydınlatırsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkanxp -- 24 Mayıs 2020; 1:25:15 >

• Ön sipariş verildi. İnşallah sıkıntı yaşamayız :)

• balkanxp B kullanıcısına yanıt
    120hz in temel amacı e spor oyunlarını kare kaybı olmadan oynamaktır. Burada önemli olan üst ayar grafiklerle oynamak değil , düşük ayarda yüksek fps ile oynayıp 60 hz e göre 2 kat daha fazla görüntü alabilmektir. Yani saliselik olarak düşmanın konumu 60 hz göre daha iyidir. 60 hz de aslında bu mermi aslında adamı sıyırdı canı azalmalı dediğimiz bir anda, 120 hz de aslında adama isabet etmediğini görebiliyoruz yada tam tersi adamı vurduğumuzu.
    Burada asıl önemli olan laptop u ne amaçla kullandığınız, 2 yıl sonrasına değinmişsiniz, bırakın 2 yılı 5 yıl sonrasında bile e spor oyunlarında 120 fpsyi alırsınız. Ama dediğim gibi kalite beklentisi olmamalı çünkü vu e spor un doğasına aykırı.

• Hahahaha hocam sorma, eskiden kurduydum bilgisayarın. Hd saphire ekran kartları mı ne vardı en son onları alacağımı hatırlıyorum 😂😂, para olmayınca vazgeçtim alamadım, hala daha alamıyorum hatta şimdi hiç alamıyorum 🙁

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_2142

120hz in temel amacı e spor oyunlarını kare kaybı olmadan oynamaktır. Burada önemli olan üst ayar grafiklerle oynamak değil , düşük ayarda yüksek fps ile oynayıp 60 hz e göre 2 kat daha fazla görüntü alabilmektir. Yani saliselik olarak düşmanın konumu 60 hz göre daha iyidir. 60 hz de aslında bu mermi aslında adamı sıyırdı canı azalmalı dediğimiz bir anda, 120 hz de aslında adama isabet etmediğini görebiliyoruz yada tam tersi adamı vurduğumuzu.
    Burada asıl önemli olan laptop u ne amaçla kullandığınız, 2 yıl sonrasına değinmişsiniz, bırakın 2 yılı 5 yıl sonrasında bile e spor oyunlarında 120 fpsyi alırsınız. Ama dediğim gibi kalite beklentisi olmamalı çünkü vu e spor un doğasına aykırı.
    gayet anlaşılır bir açıklama oldu benim açımdan, çok teşekkür ederim. o zaman espor gibi bir durumu olmayan, gta - rdr - ass creed - witcher gibi "aaa" standart yapımları takip edip oynayan benim gibiler için bu 1080/60 panel ile gelen 6399 luk model gayet makul görünüyor. tavsiye isteyen etrafımdaki arkadaşlara da bu bilgi özelinde önereceğim...

• Undervolt un bazı sıkıntılara neden olabileceği söyleniyor. Yanlız ben sadece undervolt değil ilaveten saat hızlarını da düşürüyorum. Yoksa direk ısı çok artıyor ve cihaz kendisi saat hızlarını düşürüyor.
  • spyware_44 kullanıcısına yanıt
    İşlemci 4000 serisi olsun, 3750h intelde 8300 e denk geliyor. Fiyatı uygun olmadıkça tercih edilmemeli bence.
  • Arkadaşlar yabancı sitelerde videolarda ürün 144hz gözüküyor ve içinden mouse çıkıyor. Eğer 60hz hata değilse büyük ihtimal kırpılmış modelleri satacaklar bize belki mouse da çıkmaz biz de fiyata seviniyoruz.

• TheLordOfTheGames kullanıcısına yanıt
    Modeller ülkelerde farklılık gösterebilir yazmışlar, büyük ihtimal hata yoktur.

Mouse ve çantayı bari kırpmasınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirswager -- 24 Mayıs 2020; 2:33:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

kilitlesek ne olur 60 civarına, yüksek gelenleri şimdilik? zaten atıyorum örneğin gta 6 nın 60+ gitmesinin pek imkanı yok bu makinede... 40 50 giden oyunlarda 120hz panel mi iyi 60hz mi?

Alıntıları Göster
    60 fps için 144 ve 60 hz farkı olmaz ancak cs go da mesela çok fark olur, 150 üstü fps alırsınız bu makinede. Olaya sadece oyun olarak bakmayın internette gezinirken bile mouse imlecinin hareketi bile yumuşak ce çok fark var. 60 hz yatırımı bu saatten sonra yapılmaz dostum.

• demin de bir arkadas acikladi sagolsun. hayatimda hic lol, cs, dota vb espor oyunlarini oynamadim oynamayi da dusunmuyorum. seri olarak cikan aaa tarzi yapimlar, grafik anlaminda ust duzey oyunlar ilgimi cekiyor, acikcasi mumkun olan en yuksek grafik ayarini da oyuna girdigim gibi yaparim... sanirim masaustu akiciligi disinda benim gibi dusunenler icin bu gpu ile 60-120hz ekran olayinin hic bir farki yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkanxp -- 24 Mayıs 2020; 2:45:2 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.