Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle 6399₺'den Başlayan Fiyatlar (29 Mayıs'a kadar ön sipariş)

Koronavirüs Özel
8 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 11 Misafir (3 Mobil) - 12 Masaüstü7 Mobil1 Android
1.685
Cevap
70
Favori
96.831
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle 6399₺'den Başlayan Fiyatlar (29 Mayıs'a kadar ön sipariş)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    12 Mesaj

Hocam o sıkıntı 120 hzde olmaz ama 60 hzde gözlemlenebilir 60+ fps alınacağı için ekran yırtılmasına sebep olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    balkanxp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Predator536

Çok çok iyi çıkış fiyatı, hem de asus, kronik anakart arızalı monster bile fiyatları uçurdu.
    Asusun notebooklarında da kronik anakart arızası vardı. n55x serisinde mesela. Çok beğendiğim bir modeldi Allahtan almamışım. Uzun bir süre sahibinden de satıldı hurdaları (Çıkma ekranını falan almıştım. n551 in). Tüm bileşenler anakartda olduğu için değişimi de sıfır cihaz parası oluyor.

Asus notebooklara ben temkinli yaklaşıyorum. Alınmadan bir kontrol edilmeli bence.
    |
    |
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
  • Yüzbaşı
    732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: IpaarthurnaxI

Hocam o sıkıntı 120 hzde olmaz ama 60 hzde gözlemlenebilir 60+ fps alınacağı için ekran yırtılmasına sebep olur
    kilitlesek ne olur 60 civarına, yüksek gelenleri şimdilik? zaten atıyorum örneğin gta 6 nın 60+ gitmesinin pek imkanı yok bu makinede... 40 50 giden oyunlarda 120hz panel mi iyi 60hz mi?

https://forum.donanimhaber.com/lg-g7-thinq-gcam--138951293
  • Teğmen
    183 Mesaj
    Vay be, şu fiyatlara bile ucuz diyip seviniyoruz. :)

• Yüzbaşı
    945 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Tiesto5000

beklesejmi 144 hz ekranlısını.
    |
    |

O fps degerlerinde 60 hz ekran olması daha iyi ama 60+ fps alınan oyunlar için malesef ideal değil çünkü ekran kartı gerçek gücünü gösteremiyor araban var benzinin yok gibi 😃

|
    |
    balkanxp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |

Hocam i7 9750h cihazım meret öyle ısınan bir cihaz ki hiçbir laptop tam olarak verimli kullandıramıyor.
    |
    |
    Silent Guardian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben 60hz ekranı 95hz e overclock ettim. Sorunsuz kullanıyorum 1 yıldır. Ekran modeli uyumlu ise böyle bir çözüm de uygulanabilir. Elbette 144hz ekran olmaz ama kırılma çizgileri falan oluşmaz.
    |
    |
    IpaarthurnaxI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
  • Yüzbaşı
    672 Mesaj

Maalesef hocam çokomelli bunlar.
    |
    |
    SPAWN-TheUndead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    hocam bi dur daha 6ay önce aldık ryzen 3000 serili pcyi bunları da bu fiyata atmışsın elim ayağım titredi bak
    |
    |

Orijinalden alıntı: yag1z41

Hocam i7 9750h cihazım meret öyle ısınan bir cihaz ki hiçbir laptop tam olarak verimli kullandıramıyor.
    Bende de i7 8750 var. Aynen sizinki gibi yanıyor. Cihazınızın modeli nedir?

4800h lı modelin oyun testini inceledim az önce. Ultra ayarlarda ACO oynuyor ve sıcaklık 60 dereceyi geçmiyor. Gözlerime inanamadım. Benimkide 95 lerde geziyor frekans düşürüyor.
  • Yarbay
    4330 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: johnymu

Bence samsungun oyun bikgisayarlari iyidir, şimdi kesin biri çikar sicili temiz değil diye ama ben 7 senedir samsung np700g7c s02 tr modelini kullaniyorum ama butun buyuk oyunlari oynuyorum ama laptopubacayim derken ekran kartini bozdum, bozmasam halen canavar gibi ama agır
    Samsung'un güzel modellerinden bir örnek verir misin? Hangisini alalım?

Öyle bi çözüm iyi olur hocam yoksa 60 hz pc ile 120 hz pc arasında bi 600 700 lira oynuyor

|
    |
    yusuf24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lenovo l340 gaming hocam.Zaten minimal tasarımla ince bir bilgisayar selefi gaming laptoplarına göre yani diğer bilgisayarlara göre daha fazla ısınır diye tdp limit koymuşlar.Undervolt yaptım anca biraz işlemcinin nimetlerinden faydalanabiliyorum.O yüzden diyorum intel son 2-3 nesildir basıyor wattı diyor şu kadar ghz'e ulaştım.Amd az enerjiyle daha iyi iş çıkarıyor haliyle.
    |
    |

Hocam nasıl yapılıyor o.Bilgilendirebilir misiniz?
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

120hz ekran olayı tam olarak nasıl oluyor? bu ekran kartı atıyorum red dead 2 de 1080p de 120 ve üzerini üretmesi mümkün değil gibi. espor oyunları lol, cs falan tamam da 1080p 50-60 fps verebilen oyunlarda ne gibi etkisi oluyor? kısaca açıklayan arkadaş olursa çok sevinirim.
    Ekranın saniyede gösterebildiği kare sayısını gösteriyor. 120 Hz bir ekran, saniyede 120 kareye kadar çıkabilir. 60 fps üzeri vermeyen oyunlarda 60 Hz ekranla aynı görüntüyü alırsın (Adaptive-sync yoksa). Sadece oyun olarak düşünme, ekran her zaman bu değerde. Masaüstünde fare imlecini hareket ettirirken dahi daha akıcı. Kısaca durum bu.

Bunun yanı sıra adaptive-sync özelliği var. Bu da son yıllarda genelde yüksek tazeleme hızına sahip ekranlara konulan bir özellik. Adaptive-sync varsa (yüksek tazeleme hızı var diye olmak zorunda değil) fps ve Hz değeri eşitlenip, görüntüdeki yırtılmaların önüne geçiliyor.
    |
    |

• Binbaşı
    1962 Mesaj

ben şimdi bilemem onlar pahalıdır benim kullandığım eski bi model ama en son oyunları çatır çatır oynatıyordu. sitesine bakıp kafanda belirlemen lazım, sonrada o modelin düşmesini beklemen lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    MrKemal17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4330 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: johnymu

ben şimdi bilemem onlar pahalıdır benim kullandığım eski bi model ama en son oyunları çatır çatır oynatıyordu. sitesine bakıp kafanda belirlemen lazım, sonrada o modelin düşmesini beklemen lazım
    Soruyu kendi yanlışını anlaman için sordum aslında. Biraz araştırırsan anlarsın.
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.