Şimdi Ara

Asus TUF FX506HC/HE/HM İnceleme (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
10
Favori
14.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Performans düşmüyor mu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt
    Bir de silent modunda turbodan daha az ısınıyor ve oynadığım oyun için öyle aman aman bi performans düşüşü olmuyor oyun oynarken silentta durmasının bir zararı olur mu acaba

@Ray Kurzweil hocam hdmi kablo ile bağlanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.arslan -- 23 Ocak 2022; 12:56:54 >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt

Undervolt ile performans düşmüyor voltajı düşürüyoruz sadece. Hatta sıcaklıklar azalacağı için performans artışı da beklenebilir.

Silent mod'da daha serin çalışması normal çünkü cpu ve gpu'nun frekanslarını azaltıyor. Buna bağlı olarak daha serin çalışır. FPS derdiniz yoksa kullanabilirsiniz zararı olmaz.

• a.arslan kullanıcısına yanıt

Harici ekran kartını kullanabilmek için thunderbolt 4 portundan bağlamanız gerekiyor.

Bİlgilendirme için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam o zaman neden varsayılan olan voltaj düşük gelmiyor

• Bay Robot kullanıcısına yanıt

Her çipin kalitesi aynı değil o yüzden üreticiler, üretilen en kötü çipin kalitesine göre ayarlama yapıp o şekilde piyasaya sürüyorlar. Her çipin undervolt değeri de aynı değildir. -150 mV'ye kadar Intel işlemcilerini undervolt yapabilenler varken Asus -30'a kadar indirmemize izin veriyor. Örneğin ben şu ana kadar -30'da herhangi bir sorun yaşamadım BIOS izin verse -100'e kadar indirip denerdim.

Sayın @Ray Kurzweil bu Undervolt için voltaj değerini daha da küçültürsek -40, -50 vb. Asus da nasıl sorunlar yaşarız. Çok büyük sorunlar yaşarmıyız? Destekleyip desteklemediğini nasıl anlarız?

BIOS daha alt değerlere izin vermiyor. Throttlestop diye bir program var eski nesil işlemcilerde onunla yapılıyor ama 11. nesil işlemcilerde işe yaramıyordu en son.

Undervolt'u fazla yaparsanız mavi ekran hatası alırsınız varsayılan değerlere döndüğünüzde düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 25 Ocak 2022; 18:25:54 >

Aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Rica ederim.

• Thunderbolt 4 destekli ve 4K TV ye HDMI bağlantı ile 4K görüntü verebilecek bir kablo tavsiyeniz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.arslan -- 26 Ocak 2022; 9:41:9 >
    Sebep? Hdmi ile önceki laptopumda tvye bağlayıp oyun oynayabiliyordum harici ekran kartı ile. FX506 da denemedim ama olmaması garip olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ultiMance kullanıcısına yanıt

Merhabalar, müsait olduğunuzda  FX506 bilgisayarınızla deneyebilir misiniz? Ben denemelerimde Nvidia ekran kartına hiç geçiş yapamadım.

• ultiMance kullanıcısına yanıt

Hocam eğer TV niz Samsung 'sa Smartview özelliğiyle kablosuz da bağlayabiliyorsunuz, akıcılığı çok iyi. O zaman hangi ekran kartı çalışıyormuş derdi olmuyor, bilginiz olsun :)

Tahminim Sony, LG , Philips gibi bilinen kaliteli TV üreticilerinde de bu özellik vardır.

• Arkadaşımın bilgisayarının32ye yükselttim 17inç versiyonuydu sonuncu vida çıkmak bilmedi uğraştırdı

• fx506 hc modeline sahibim hdd portu mevcut mu acaba ? 500 gb ssd yerine 1 tb hdd almayı düşünüyorum.

ek olarak performansı arttıracak ve ısıyı düşerecek neler yapabilirim. mesela undervolt yapmayı öğrendim başka ne gibi takviyeler yapabilirim Asus TUF FX506HC/HE/HM İnceleme Asus TUF FX506HC/HE/HM İnceleme 

• Merhaba arkadaşlar, 2.el fx506 he modelini aldım bu gün fakat biosu güncelleyemiyorum 310 sürümü görünüyor. Dosyadan yüklediğimde yükleme başlıyor aşağıdaki gibi sonlanıp restart istiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Asus TUF FX506HC/HE/HM İnceleme
  • selam arkadaşlar günümüz için hala anılabilecek bir cihaz mıdır ? 16k bütcem var 3050 olan modeli almayı düşünüyorum. çok fazla alternatif yok piyasada ama varsa önerilerinizi duymak isterim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.