Şimdi Ara

Asus Tuf B450M-Pro Gaming - R5 3600 uyumu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, yeni sistem topluyorum da sormak istediğim konu şu.

Ürünleri sıfır olarak alıyorum, işlemci olarak Ryzen 5 3600 seçtim. acaba bu işlemciyi gelir gelmez başlıkta belirttiğim anakarta direk kullanabilir miyim? yani bios update etmeden takıp kullanabilir miyim?

• Kullanabilirsiniz. Anakart "Amd ryzen 3000 ready" olduğu için bios update gerektirmez. Tabi yine de son kararlı biosa yükseltmekte yarar vardır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. elbette kurulum yaptıktan sonra gererkli güncellemeleri yapacağım. benim için önemli olan geldiğinde bana problem yaşatmaması.
  • asus tuf anakart almayın asus b450 anakartlarına tabiri caiz ise destek vermiyor msı b450-a pro max tercih edin en azından msı bios olarak asus dan 2x daha iyi diger konularda da vrm olarak asus b450 ler berbat asus bile hatasını anlayıp b550 de çıtayı aştı

tavsiyem msı b450-a pro max atx olan anakarta bakmanız
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Konuyla alakasız olacak fakat bu konuyla ilgili kesin bilgi bulamadığımdan soruyorum. B450-A Pro Max rgb kontrolcüsü bağlayabiliyor muyuz? Kasa fanlarını doğrudan yazılımla kontrol etmek için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Equaties kullanıcısına yanıt
    evet argb girisi var ben cpu rgb girisini oraya bagladım çalısıyor mis gibi size oraya baglarsanız sizin üründe çalısır ben kullanıyorum bende var ürün
    Teşekkürler, MSI’ın kendi sitesinde göremedim kararsız kalmıştım bu aralar bu fiyatlara alınabilecek en iyi kart sanırım

• Equaties kullanıcısına yanıt
    jrgb diye bişi var orda takılı benim cpu fan rgb birde sysfan diye birşey var 2 yada 3 olması lazım baktımda söyle birde pumpfan diye bişi var
    Anladım ustam teşekkür ederim

• Son biosa yükseltmeden kullanın...

Ayrıca o modelin m olanı değil atx olanı alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Son biosa yükseltmeden kullanın...

Ayrıca o modelin m olanı değil atx olanı alın.
    bütçe anca ona yetti maalesef.
  • Tuf 450m pro gaming ve b450 pro gaming plus olanı değil oldukça iyi fiyat performansı olan anakartlardır vrm leride iyi iş çıkarır.. B450-a pro max ürünün kopyası benzeri bir tık soğutması iyi olan b450 tomahawk beğenilmeyen msi x570 ler gibi 3900x ve su sogutma kullanılırken hava akımı görmediği anda ısınma sorunu yaşamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Temmuz 2020; 22:51:46 >

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Bro pro modeli iyi.. Plus olan tuflar alınacaksa msi b450-a pro max falan alınması daha iyi b450 tuf pro larda (4x2)8+2 faz var plus olanlar 4+2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Temmuz 2020; 23:2:2 >
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Pro olanın özellikle kapasitör ve mofset kalitesi daha iyi geldi bana o yönden tercih ettim.

M olanın ne gibi eksisi var acaba?
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlamayın da bu listede tuf pro bile yok. Testin yapıldığı senaryoda toma max sorun yaşamış olabilir ama tuf pronun benzer sorun yaşamayacağı anlamına gelmez ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim hatam

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Hayır haklısın ama gözünden kaçmış testin benzer işlemci ve benzer senaryoda sadece 30 dk süresince zorlanmış bir alternatifini tomahawk max ve tuf b450 pro gaming anakartında bulunduğu daha önceden paylaşmıştım.

(Yarışın)Birincisi, ASUS TUF B450-PRO GAMING için, rüzgarın doğrudan VRM güç kaynağı devresine çarpmadığı basit bir su soğutmalı CPU soğutucu ortamında bile, PB2 ve XFR2'nin çekirdek saatini kullanan Ryzen 9 3900X, uzun süre 150W CPU gücü tüketir VRM besleme sıcaklığı yük altında bile 80 derecenin altında olduğunda bu çok iyi bir sonuçtur. 10.000 yen anakart hayal edemediğim inanılmaz bir performanstı.

Doğal Ryzen 3000 desteği

https://store.donanimhaber.com/03/28/36/032836fc82770f66fef694b18d0a5f55.png

ASUS TUF B450-PRO GAMING

MSI B450 TOMAHAWK MAX

Test linki

http://blog.livedoor.jp/wisteriear/archives/1076004597.html#memory-OC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Temmuz 2020; 23:8:18 >

• Herkese teşekkür ederim, cevaplarımı aldım. iyi geceler.
  • TUF serilerinin hepsi gönül rahatlığı ile alınıp kullanılabilecek modeller.

R5 3600 için 1201 BIOS'a sahip olması gerekiyorki, o güncelmme çıkalı 1 seneyi geçmiş. şimdi satılan MB zaten destekliyordur. Asus BIOS'ları 128mb olduğu için geriye dönüş işlemci desteğide fazladır.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/TUF-B450M-PRO-GAMING/HelpDesk_CPU/ Asus Tuf B450M-Pro Gaming - R5 3600 uyumu hakkındaAsus Tuf B450M-Pro Gaming - R5 3600 uyumu hakkında

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.