Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuf b-450 pro ile tuf b-450m pro arasında yapısal fark haricinde başka bir fark var mı? Performans olarak bana aynı gibi geldi ancak sizlere de sormak istedim.
  • Psikopatpilot kullanıcısına yanıt
    Burda olmalı.

Vddcr cpu voltage

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

https://store.donanimhaber.com/9f/53/e1/9f53e1c69c849900e292f753242ee4eb.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Şubat 2020; 7:0:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Dual bios nasıl olduda anakartı çökme olayından kurtaramadı?

Aynı anda gözü kapalı hatalı bir bios yazılımını her iki çipe yazdırmadıktan sonra illaki restore edilir. Mod bios yüklerken dual bios ile birçok kez anakartı kurtardım.

• Arkadaşlar bu anakart ile r5 3600 stok ayarlarda kullanıyorum ama voltaj ayarı yapıp 4.2ghz çalıştırmak istiyorum. Yok mu bu anakarta ryzen 3000 işlemciyle OC yapan biri?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Arkadaşlar bu anakart ile r5 3600 stok ayarlarda kullanıyorum ama voltaj ayarı yapıp 4.2ghz çalıştırmak istiyorum. Yok mu bu anakarta ryzen 3000 işlemciyle OC yapan biri?
    https://forum.donanimhaber.com/ryzen-5-3600-u-daha-stabil-voltaj-ve-performansta-calistirma-rehberi--140409941
    konu baya faydali ve net, burda aradiginiz sorula cevaplar kesin bulursunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya rehber var o konuyu biliyorum da. Benim anakartta yapan biri lazim. Yoksa rehber çok da. Ben OC işinde sıfırım yani dipim 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ya rehber var o konuyu biliyorum da. Benim anakartta yapan biri lazim. Yoksa rehber çok da. Ben OC işinde sıfırım yani dipim 😊
    bioslarimiz ayni uygun bir vakitte yardımcı olmaya çalışırım

• Tuf plus verilip Pro alınarak takas yapacak var mı ?

• deep14100 kullanıcısına yanıt
    4.2 yapamadın mı sen?
  • Anakart sağlam vs. Olabilir ama bu anakartta neden realtek ethernet var anlayamıyorum. Intel koysana Asus be. Realtek oyunlarda cidden bazen hitreg sorunu yaşatıyor internet kalitesinden bağımsız. Asus tüf serisinde neden realtek kullaniyo anlaşılır gibi değil.

• quote:

4.2 yapamadın mı sen?
    maalesef olmadi, 4.1 de olmuyor all core, 1.27v llc son seviyede yani lv6 da 4ghz oluyor baskada gideri yok benim islemcinin

• 4.2 için kaç volt veriyorsunuz arkadaşlar 1.36v civarı istiyor bendeki işlemci
    4.1 için 1,26v aylardır stabil

bu seride 1.325mv gecmeyın olayında son durum ne oldu
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    o voltajlarda strees testinden geçsende lol de dota 2 gibi oyunlarda sistem kilitlenir.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Hangi voltajlarda 3 aydır bu ayarla 1.26 4.1 ghz kullanıyom 50 tane oyun oynadım
  • Arkadaşlar Selam,
    Ryzen 5 3600x
    Gskıll 2*8 trident z neo 3200 mhz dl16
    Msı 2060 gaming z 6 GB 192 kbit
    Bileşenleri için tuf450 pro ile uyumlu olur mu,(cs go,btf5 cod mw,apex)yardımlarınızı bekliyorum.
    Saygılarımla.

• Anakartım servisten değişim kararı geldi ve vatandan yine aynısını aldım. O fiyatlar ne olmuş öyle ben kartı 10 Şubatta 800 tl ye aldım 18 Şubatta fiyat 1011 tl Kart sanırım biraz rağbet gördü fiyatı gigabyte auros pro dan, Msi tomahawk tan daha pahalı. Tabi bunlar Vatan fiyatları.

Bana göre B450 kanadında tercih edilecek 2 modelden biri. Ya tomahawk yada tuf pro. Asrock ın ne yazık ki ülkemizde steel legend gibi modellerini bulmak zor.

Şu an sistem ryzen 3600 (stock halde) soğutucu olarak ekstradan wraith prism ramlerde xpg spectrix d41 3200 mhz de. Anakart ısısı 25 dereceyi aştığını, işlemcinin ise 55-60 dereceye ulaştığını görmedim hiç. Sıkıntısız bir kart. Ayrıca ses performansı da oldukça iyimiş.
  • numenorian kullanıcısına yanıt
    vatan genel olarak pahalı satıyor ama bende 1 hafta önce inventusdan 860 tl ye aldım orda da 960 tl olmuş
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.