Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tuf plus ile Tuf pro arasında ses kartı kaliteleri yakın mı birbirine ? Realtek versiyonları değişik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Değil pro daha iyi.

• Selam arkadaşlar; geçen hafta ses ve usb arızası nedeni ile henüz 7 günlük anakartımı vatan bilgisayara götürüp servis talep etmiştim. Bugün kontrol ettiğimde iade süreci başlatılmıştır diyordu. Az önce resmi asus teknik servisle görüştüm anakartın doa kapsamında iadesi ve değişimi sağlanacağını söylediler. Yarın raporun çıkacağını ve vatan bilgisayara gidip birebir değişimini veya para iadesi alabileceğimi belirttiler. Aklımdaki soru birebir tuf pro ile devam etsem yoksa üstüne para katıp rog f-gaming'e geçmeye değer mi. İşlemcim 3600 bir 5-6 sene de değiştirmeyi düşünmüyorum. Ayrıca fiyatlarda uçmuş halde rog alırsam üstüne 350 tl daha eklemem gerekecek.
  • numenorian kullanıcısına yanıt
    Dewamke.

Hocam nasıl oldu 7 gunde USB ve Ses Arızası?

• huso kullanıcısına yanıt
    Valla bende anlamadım. Tek yaptığım stock fanı cooler master a71c ile değiştirmek oldu. 3-4 gün sorunsuz kullandığım kart birden saçmalamaya başladı. Önce rgb'ler gitti ardından arka paneldeki 2 usb 3.0 çalışmamaya başladı, ondan sonra sistemde bir ssd birde eski bir 2.5 inçlik hd vardı o da gitti, en sonda da arka ve ön jacklarda parazit ve, sinyal ve cızırtı dışında ses gelmemeye başladı. Bende vatan ın yolunu tuttum. Kart kesinlikle hem göze hitap ediyor hemde donanım ve özellik bakımından harika. Zaten iade istememiştim olabiliyosa tamiri olmuyorsa da birebir değişimini istemiştim ama vatandaki arkadaş iade talep etmiş. Benim ilk şüphelendiğim psu oldu. Mb511 kasa ile birlikte gelen mwe white serisi. İlk günden beri coil whine olduğunu anladım. Hatta gittim sinirden çöpe fırlattım. Sonra kıyamadım gidip aldım konteynırdan coil whine ın böyle bir soruna yol açmadığını bir çok forumda da okudum. Psuyu şu anda eski sistemime bağladım 1 haftadır stabil hiç bir sıkıntısı yok. İçini açıp fanı söküp taktım kablo ve lehim bağlantılarını güçlendirdim. Şu an sinek vızıltısı ve buzzer sesi de gitti . Şans işi diyelim böylesine sağlam bir anakartın bende arızalanacağını düşünmüyorum. Büyük ihtimal Vatan bazen iade ve değişimden gelen ürünleri direk stoğa atıyor. Daha önce de başıma geldi aldığım ekran kartının kutu açılış videosunu izleyince bendekinin daha önceden açılmış olduğunu anlamıştım hemen ertesi gün gidip değiştirmiştim. Bu sefer de kıllandım çünkü kutu açıktı belki müşteriye göstermek için açmışlardır dedim çünkü pinler vs sapasağlamdı anlayamadım. Belki de fabrikadan kusurlusu denk geldi. Benim aklım f gamingte de kalmıştı ama şimdi kartsız kalınca tuf ında kıymetini anladım. O zaman devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numenorian -- 24 Şubat 2020; 14:45:31 >

Gecmis olsun.HDD ler saglam mı?
  • huso kullanıcısına yanıt
    ssd sağlam şu an kullanıyorum hatta ama 2.5 inçlik eski hdd sizlere ömür. Zaten boşta durmasın diye bağlamıştım depolama amaçlı daha içinde dosya filan yoktu ama şu an arızalı sanırım eski sistemime bağladım yine görünmüyor.
  • tuf b450 pro gaming siparişi verdik bugün kargolanıcak
  • Hazır konudayken tuf pro ile mb511 in ön kasa fazlarını anakarttan kontrol edebilmek için linkteki kablo çoğaltıcısını alıp 3 fanı tek bir fan girişine bağlasak herhangi bir sorun yaşar mıyız. 3 fanın voltajı tek bir fan çıkışına yeterli gelir mi
    https://www.hepsiburada.com/akasa-flexa-p5-5-cikisli-ozel-kilifli-pwm-coklayici-kablo-ak-cbfa03-45-p-BS300043
    Cpu soğutucum 3 fanlı. 2 chassis fan girişine toplamda 5 fan bağlı hiç bir sorun yaşamıyorum. Kullandığınız fanlarda hem 3 pin hemde molex bağlantısı varsa 3 pin ile tek fanı anakarta aynı fandan diğer fanları molex üzerinden bağlayabilirsiniz çoklayıcı almanıza gerek kalmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Type c çalıştırabilen var mı? Otg adaptör ile note 8 cihazımı takınca sürekli ard arda donanım takıldı donanım çıkartıldı sesi geliyor. Başka cihazlarda bazen hiç tanımıyor bazen 1 dk civarı çalışıp kapatıyor.

2600 ile otomatik overclock ile 3850MHz üstü çıkmıyor.

Overclock denemeleri olanlar yazabilir mı?

• -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    Asus servis ile görüşün.

0850 522 2787

• Oc yapan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi sabit voltaj vermek istiyorum işlemciye ancak biosta bir türlü bulamadım

• Psikopatpilot kullanıcısına yanıt
    B450 plus ta yok.

• -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    Hocam adaptör dediğiniz
    ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI
    Buysa eğer denedim şimdi sürekli aygıt tanınmaya çalışıyor herhangi bir bağlantı kurulamıyor. Cihazım mi mix 2. Aynı adaptör ile usb bellek denedim herhangi bir sorun oluşmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 24 Şubat 2020; 21:47:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam samsung telefonumdan çıkan adaptör ve bir tane çin malı ile denedim. İkiside başla cihazlarda çalışırken sistemde çalışmadı

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam ama servis o kadar ilgili bir servis ki çok feci ilgileniyorlar.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Plus değil pro gaming için sormuştum

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.