Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bende 5600x sipariş verdim 2 3 güne gelir senin dediğin gibi kullanıcam ama bende şuan amd ryzen 5 3600 var 4.2 ghz sabitledim ayarlardan buna böyle bişey yapmak mı daha mantıklı yoksa pbo ayarımı ve şu pbo ayarında işlemci ghz sabit mi yoksa sürekli değişiyor mu hocam cevaplarsan sevinirim

• münşi kullanıcısına yanıt

3600X kullanıyorum. Eski sürümlere göre bir farklılık gözlemlemedim. Bende ram oc yok sadece işlemci oc var onu da belirteyim.

• Şuan işlemcim geldi pbo ayarlarında çok ısınıyor diye kendim manuel ayarlar yaptım 4.4 ghz ile çalıştıyorum 4.6 ya alınca cinebench 20de başlatırken direk reset atıyor şuan 4.4 ghzde cinebench puanı 4323 sence iyimi yeterlimi ? ne yapayım daha iyi olması için

• Yeni bios yayınlanmış, performans değerleri baya iyi olmuş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • titi001 T kullanıcısına yanıt

Siteden kontrol ettim ama göremedim. Ne gibi iyileştirmeler mevcut ve nereden indirdiniz?

• Flying Nimbus kullanıcısına yanıt
    Sitede 3202 sürümü mevcut indirebilirsin. Tek çekirdek performansı baya arttı ve sıcaklık konusunda daha kararlı hale gelmiş.

Sanırım siz B450 Pro kullanmıyorsunuz. B450 Pro'da öyle bir BIOS yok şu an için  

Anakartım B450m pro gaming siteyi kontrol ettim. Dün yayınlanan sürüm hala duruyor.

Ben ATX olan modeli kullanıyorum. Farklılık bundan kaynaklanıyor   Diğer modellere de bir hafta içerisinde gelir diye tahmin ediyorum. İşlemciniz neydi, auto ayarlarda mı tek çekirdek performansında artış aldınız?

• 5600x evet pbo ayarı yapmadım herşey oto şuanlık

b450 pro gaming'lere 28 haziran'da gelmiş 3202 bios update. atx olanlar için de yani. yapan var mı güncellemeyi?

• Sürüm 3202 2021/06/28 10.65 MBytes

TUF B450-PRO GAMING BIOS 3202

"1. Update AMD AM4 AGESA V2 PI 1.2.0.3 Patch A

2. Improve system stability"

TUF B450-PRO GAMING anakartla R5 3600 stok ayarlarda 17temmuz 2020 tarihli 2202 bios ile kullanıyorum. 3202ye güncelleme yapsam bi faydası olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 2 Temmuz 2021; 16:47:54 >
  • uppp

• bir önceki sürüm biosdan 3202'ye geçiş yaptım, çok rahat 4850MHz hızlarını gören 5600x'im artık genelde 4750 hızlarına çıkıyor, enterasan bir durum.

• Aerospace kullanıcısına yanıt
    Evet 4850mhz artık çıkamıyor ama tek çekirdek performansı arttı. Sıcaklık konusundada artık o kadar agresif sıçramalar yapmıyor. Senin yaptığın bios ayarlarını kullanıyorum. Buraya yazdığın ayarlarda güncelleme yaptınmı hiç ?

Son olarak pbo auto gibi kullanıyorum, +200Mhz şeklinde. Malum böyle 76 watt çekiyor, sıcaklarda daha makul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3202yi 3000 serisiyle deneyen yok mu yaw?

• münşi kullanıcısına yanıt

Üstad bende bekletiyorum 3202 biosu, yükleyenlerin yorumlarına göre karar vericem. teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.