Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aerospace

B450 çipset şimdi satın almak için eski sayılmaz mı?

B450 için tomahawk max, asus tuf pro gaming iyi sonuçlar verdi, kendini kanıtladı. Fiyatı çok uygun değilse b450 yerine yeni çipsetli anakartlar daha mantıklı olabilir.

B550 çipsetler arasında ne önerirsin peki?
  • mamidenks M kullanıcısına yanıt

Ben birşey öneremem, forumda anakart başlıklı bölüm, düzgün sitelerin incelemesi, maddi durumunuz vs. sonucu seçim yapmanız uygun olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Precision boost overdrive r5 2600 cpu ile 3.85 ghz üstüne çıkmıyor. Önceden kendisi 4.0 ghz görüyordu. Kendim 4.3 Ghz stabil bile denedim.

Çözüm önerecek varmı? Yoksa stabil 4.0ghz çakıp geçeyim mı?

• tuf b450m pro anakart sahibiyim bende ryzen 2600 işlemci ile kullanıyorum amma yakın zamanda pc de ani donlalar ve ekran kapanmalar başlamıştı deli oldu format filan işlemedi. anakart işlemci ram psu ssd ne varsa gönderdim garantiye.

ramler değişti corsair lpx serisi sanırım cl16 2x8 lik diğer parçalarda sıkıntı bulunmadı.

ilk sorum 3600 mhz ram düşünüyorum sorunsuz kullanan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.

ikinci sorum ise 5600x işlemci aldım bu konudaki yorumları okuduğumda şüphelerim oluştu ve bazı kişilerden chipset in çok fazla ısındığına yönelik sizce iade edip 2600 le devam mı etsem bu anakartıda özellikle pro serisi aldım mospad leri daha kuvvetli diye yani ileriye dönük 4000 serisi çıkınca geçerim diye amma bildiğiniz üzere 4000 serisi çıkmadı masaüstü için.

önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: keen_man

tuf b450m pro anakart sahibiyim bende ryzen 2600 işlemci ile kullanıyorum amma yakın zamanda pc de ani donlalar ve ekran kapanmalar başlamıştı deli oldu format filan işlemedi. anakart işlemci ram psu ssd ne varsa gönderdim garantiye.

ramler değişti corsair lpx serisi sanırım cl16 2x8 lik diğer parçalarda sıkıntı bulunmadı.

ilk sorum 3600 mhz ram düşünüyorum sorunsuz kullanan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.

ikinci sorum ise 5600x işlemci aldım bu konudaki yorumları okuduğumda şüphelerim oluştu ve bazı kişilerden chipset in çok fazla ısındığına yönelik sizce iade edip 2600 le devam mı etsem bu anakartıda özellikle pro serisi aldım mospad leri daha kuvvetli diye yani ileriye dönük 4000 serisi çıkınca geçerim diye amma bildiğiniz üzere 4000 serisi çıkmadı masaüstü için.

önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

b450 pro ryzen1600af corsair vengeance 3600mhz 2*8 ramleri 3600mhz alınca belli bioslarda mavi ekran yiyordum ramlerde sorun yok bu arada ayrıca Sürüm 2602 Beta Sürümü bios ile siyah ekran hatası alıyordum sürekli son çıkan bios Sürüm 2803 Beta ile sorunlar tamamen gitti ramler 3600da sorunsuz çalşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bro4ke053

b450 pro ryzen1600af corsair vengeance 3600mhz 2*8 ramleri 3600mhz alınca belli bioslarda mavi ekran yiyordum ramlerde sorun yok bu arada ayrıca Sürüm 2602 Beta Sürümü bios ile siyah ekran hatası alıyordum sürekli son çıkan bios Sürüm 2803 Beta ile sorunlar tamamen gitti ramler 3600da sorunsuz çalşıyor

Alıntıları Göster

kullandığın corsair ramlerin model numarası paylaşırsan sevinirim.

• CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz CL18 DDR4

CMK16GX4M2Z3600C18

• bu aralar epey bios çıkmış.

• Stone1005 kullanıcısına yanıt

Ben şuan Sürüm 2602 kullanıyorum. Herhangi bir sorun çıkmadı bende, kullandığım işlemci Ryzen 7 2700. Diğer BETA sürümlerini denemedim şuan. Yeni BETA olmayan sürüm çıkınca ona geçeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Squiadtr

Ben şuan Sürüm 2602 kullanıyorum. Herhangi bir sorun çıkmadı bende, kullandığım işlemci Ryzen 7 2700. Diğer BETA sürümlerini denemedim şuan. Yeni BETA olmayan sürüm çıkınca ona geçeceğim.

BİOS ayarlarını bozmamak için yüklememiştim ama günlerdir gelmedi beta olmayan sürümü, daha çok bekleyeceğiz galiba

• Biosu nasıl güncelliyoruz flash a tıp mı ,Biosrenamer çalıştırarakmı, ail suite lemi.

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Bios renamer, sadece o dosyanın ismini biosun anlayacağı formata çeviriyor. Çevrilen dosyayı al mesela direk c de bios diye bir klasöre koy. Sonra biosa gir, asus tools sekmesinde galiba, bios güncelleme vardı, o dosyayı göster, işlem başlar.

• B450/x470 çipsetlere bundan sonra gelen bütün bioslarda muhtemelen beta yazacak. Ryzen 5000 official destek olmadığı için.

• Aerospace kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam 5600x aldım gelince montaj etmeden önce yaparım güncellemeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

B450/x470 çipsetlere bundan sonra gelen bütün bioslarda muhtemelen beta yazacak. Ryzen 5000 official destek olmadığı için.

Valla hocam beta olmayan sürümü bekle bekle düşmedi. 3000 kullanıcısı olarak agesa için güncellemek istiyorum sadece 2202 versiyonunda kaldım ben

• Arkadaşlar bende de B550 Tuf Gaming Plus Var. Bios u son sürüm betaya güncelledim. Chipset 40 - 42 derecede gidip geliyor. Normal mi acaba?

• Bundan sonra hepsi beta gelecektir adı beta yani kendi değil. Gerçi bu anakartta b450 ama beta gelmemiş hiç.

https://rog.asus.com/tr/motherboards/rog-strix/rog-strix-b450-i-gaming-model/helpdesk_bios

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Şubat 2021; 8:23:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Bundan sonra hepsi beta gelecektir adı beta yani kendi değil. Gerçi bu anakartta b450 ama beta gelmemiş hiç.

https://rog.asus.com/tr/motherboards/rog-strix/rog-strix-b450-i-gaming-model/helpdesk_bios

Anladım hocam yinede bir mail falan atıp soralım derim

• Urahara0 kullanıcısına yanıt

Benim msi b450 gaming pro carbon anakartımada 1.2.0.0 gelmiş betaydı kurdum sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.