Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BefuQ

2406 biosu yükledim ve sonrainda forumdaki curve optimazer konusundaki adımları uyguladım sonuçlar benim icin oldukca yeterli..

https://forum.donanimhaber.com/zen3-islemcilerde-curve-optimizer-nasil-ayarlanir-ss-video--146689844

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

Biosta girmiş olduğun değerlerin aynısını bende yaptım. Skorlarım yükseldi ve işlemci daha serin çalışmaya başladı max 74 derece çalışıyor. Teşekkürler...

• dOmi D kullanıcısına yanıt

İlk olarak işlemciyi 3000 ₺ aldım .mevcut 3600 'ü 1500'e sattım..bu işlemci için bu anakarti almadım sadece 1500₺ bir upgradle sistemimi guncelledim..bende biliyorum b550 edge wifi kampanyalarla ve cash backlerle 800 e kadar düşüyor..ama ne gerek var her surumde donanım uptade etmeye ,az para ile en yuksek performans aldığımı düşünüyorum.steam pubgde 200+ fps alıyorum 1728*1028 ..2070 süper ile ..fp olayına gelirsek benim hayatım boyunca her urun alırken gozettigim bu olmuştur,para nolursa olsun kolay kazanılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BefuQ -- 29 Kasım 2020; 19:46:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • titi001 T kullanıcısına yanıt

Süper dostum sevindim 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: BefuQ

İlk olarak işlemciyi 3000 ₺ aldım .mevcut 3600 'ü 1500'e sattım..bu işlemci için bu anakarti almadım sadece 1500₺ bir upgradle sistemimi guncelledim..bende biliyorum b550 edge wifi kampanyalarla ve cash backlerle 800 e kadar düşüyor..ama ne gerek var her surumde donanım uptade etmeye ,az para ile en yuksek performans aldığımı düşünüyorum.steam pubgde 200+ fps alıyorum 1728*1028 ..2070 süper ile ..fp olayına gelirsek benim hayatım boyunca her urun alırken gozettigim bu olmuştur,para nolursa olsun kolay kazanılmıyor.

Bende senin gibi düşündüğüm için bu anakart ile yoluma devam etme kararını aldım. Benimde geçmiş donanımım seninki gibiydi, sistem yükseltmek için ayırdığım bi miktar param vardı 2070 süperi satıp 3080 aldım. Bende biliyordum 1.5 2k ya anakart almayı ama fp olarak anakartı değiştirmek bana saçma geldi, insanlardaki çılgınlar gibi para savurma düşüncesini anlamıyorum. Sırf 5 10 fps için değmeyecek haketmeyecek paralar ödeniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: titi001

Bende senin gibi düşündüğüm için bu anakart ile yoluma devam etme kararını aldım. Benimde geçmiş donanımım seninki gibiydi, sistem yükseltmek için ayırdığım bi miktar param vardı 2070 süperi satıp 3080 aldım. Bende biliyordum 1.5 2k ya anakart almayı ama fp olarak anakartı değiştirmek bana saçma geldi, insanlardaki çılgınlar gibi para savurma düşüncesini anlamıyorum. Sırf 5 10 fps için değmeyecek haketmeyecek paralar ödeniyor.

Alıntıları Göster

Forumda belirtmiştim ASUS TUF B450 PRO GAMİNG güzel anakart yeni ryzenleri bile kaldırır şeklinde, b550 lere boşa para vermeye gerek yok çoğu kullanıcı için nitekim geri dönüşler yazdıklarımı doğrular nitelikte.

• Acaba SAM çalışacak mı? Bios'a yeni bir sürü özellik gelmiş, fakat o kadar çok şey var ki, biraz kafa karıştırıcı. Per ccx overclock falan güzel. Ben ilk 8501 beta bios için konuşuyorum, asus'un son betasını kurmadım, henüz ryzen 3600 var.

• Evet sam de gelecek ..bu desteği vereceklerini açıkladılar

• asus tuf gaming b450m pro-s ile ilgili önemli bir ayrıntı vereyim. alttaki pasif soğutması bulunan m2 nvme slotu pciex 2.0 üstteki m2 nvme slotu pciex 3.0. dikkat etmemişim sonra farkettim. ayrıca m.2 mi üstteki slota taşıyınca oyundaki stuttering kayboldu. keşke metal soğutucuyu üstteki slotta kullansalarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

asus tuf gaming b450m pro-s ile ilgili önemli bir ayrıntı vereyim. alttaki pasif soğutması bulunan m2 nvme slotu pciex 2.0 üstteki m2 nvme slotu pciex 3.0. dikkat etmemişim sonra farkettim. ayrıca m.2 mi üstteki slota taşıyınca oyundaki stuttering kayboldu. keşke metal soğutucuyu üstteki slotta kullansalarmış.

b450 pro var, aliexpressten 3-4 dolara soğutucu almıştım zamanında şuan 3500mb/s nvme 50 dereceyi geçmiyor yük altında.

temin edilir dışarıdan sorun değil bence.

• Arkadaşlar üst headera takılan RGB cihazlar kırmızı, yeşil ve sarı yanar oldu. Alttaki ise yazılım ile kontrol edilmiyor seçtiğimden farklı renk veriyor. Bu neden olabilir?

Üstteki kırmızı, yeşil ve sarı
    Alttaki mavi, mor, beyaz ve turkuaz yanıyor. Create ve Sync yazılımını silsem dahi değişmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tuf gaming b450m pro s için agesa 1.1.8.0 'lı tam sürüm bios çıktı. daha önceki betada agesa 1.1.8.0rc3 (release candidate3) varken bunda tam sürüm agesa 1.1.8.0 var.

daha önceki betayıda denemiştim. sadece bir kez (devamlı değil) yeniden başlat dediğimde yeniden başlatmamıştı. onun dışında stabildi ve benchmarklarda bir problem görmedim. hem betada hem bunda gördüğüm bariz fark işlemcim (aynı fan eğrisi ayarlarında) idle da iken hafif işlemci yükünde ani fan hızlanmaları kalmadı. yani bi çoklarının mausu hareket ettirince yada bir pencere browser falan açınca cpu fan'ı gazlıyor dediği olay.

bu seferki biosta işlemciniz 1000/2000/3000 ise yüklemeyin gibi bir ibare yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 4 Aralık 2020; 19:28:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

Arkadaşlar tuf gaming b450m pro s için agesa 1.1.8.0 'lı tam sürüm bios çıktı. daha önceki betada agesa 1.1.8.0rc3 (release candidate3) varken bunda tam sürüm agesa 1.1.8.0 var.

daha önceki betayıda denemiştim. sadece bir kez (devamlı değil) yeniden başlat dediğimde yeniden başlatmamıştı. onun dışında stabildi ve benchmarklarda bir problem görmedim. hem betada hem bunda gördüğüm bariz fark işlemcim (aynı fan eğrisi ayarlarında) idle da iken hafif işlemci yükünde ani fan hızlanmaları kalmadı. yani bi çoklarının mausu hareket ettirince yada bir pencere browser falan açınca cpu fan'ı gazlıyor dediği olay.

bu seferki biosta işlemciniz 1000/2000/3000 ise yüklemeyin gibi bir ibare yok.

ben asus tuf b450 pro gaming için herhangi yeni bir bios göremedim, sadece beta 2406 var.

https://www.asus.com/tr/Motherboards-Components/Motherboards/TUF-Gaming/TUF-B450-PRO-GAMING//

siz bulduysanız paylaşır mısınız?

NOT: Sonradan buldum, burası olabilir, https://www.computerbase.de/2020-12/amd-ryzen-5000-zen-3-bios-updates-agesa-combo-b450-x470-a520-b550-x570//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 4 Aralık 2020; 22:36:19 >

• Aerospace kullanıcısına yanıt

tuf b450 pro gaming için tam sürüm henüz çıkmadı ama eli kulağındadır.

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt

Tam sürüm BIOS geldi arkadaşlar.

Vatana millete hayırlı olsun ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

https://www.asus.com/tr/Motherboards-Components/Motherboards/TUF-Gaming/TUF-B450-PRO-GAMING//

• Yüklesek mi,Eski Ryzenler çalışacak mı acep?

• o biosun tuf gaming b450m pro s için olanını kullanıyorum. işlemcim r7 3700x

windowsta hiç bir problem yok ama linuxla sorunlu

aynı ayarlarla benchmarklar benzer sonuç veriyor

bios default ayarlarında özellikle sistem boştayken işlemci daha az ısınıyor. misal browser açtın sayfa hareket ettirdin fan birden hızlansın durumu pek yok. stok fanı ve default bios ayarlarını bilemem ama eski biostaki aynı fan ayarları ve kule tipi fanla bende durum böyle. eskiden undervolt yapıp -0.05v offset veriyordum şimdi onu yapmadan özellikle boşta ısınma durumu bariz daha iyi.

yeni biosu övdüm ama sıkıntı yaşarsanız sorumluluk almam. ve şayet anakartınızda bios flashback özelliği yoksa eski biosa dönemeyeceksiniz büyük ihtimal.

• 1820 versiyonundaymışım ben. İmzamdaki sistem var, güncellemeli miyim sizce? 5 Serisi işlemcilere geçiş yapmayacağım. Performansa etkisi nasıl olur?

• filojistoN kullanıcısına yanıt

r5 3600 ve tuf b450 pro gaming ile en son Temmuzda gelen 2202 versiyonunu kullanıyorum. Dün çıkan 2409 Ryzen 5000 serisi için zaten. 2409'a değil de bizim de kullandığımız 2202'ye yükseltebilirsin. Ama 2070super ve 2k 144hz monitör ile r5 2600'de r5 5600x'e geçsen çok çok performans artışı görürsün biliyosun dmi? Ben bile 1660ti ve 1080p 144hz monitör ile r5 3600'den r5 5600x'e geçmeyi düşünüyodum biara. Baktım değmeyecek aradaki fiyat farkına. İlerde ekran kartını değiştirince geçerim heralde.

• münşi kullanıcısına yanıt

Biliyorum hocam ama 4 senede bir upgrade yapıyorum. O yüzden 2 sene daha böyle idare eder sonra GPU+CPU değiştiririm diye düşünüyorum.

Anladım o zaman ben bir 2202'ye bakayım. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: münşi

r5 3600 ve tuf b450 pro gaming ile en son Temmuzda gelen 2202 versiyonunu kullanıyorum. Dün çıkan 2409 Ryzen 5000 serisi için zaten. 2409'a değil de bizim de kullandığımız 2202'ye yükseltebilirsin. Ama 2070super ve 2k 144hz monitör ile r5 2600'de r5 5600x'e geçsen çok çok performans artışı görürsün biliyosun dmi? Ben bile 1660ti ve 1080p 144hz monitör ile r5 3600'den r5 5600x'e geçmeyi düşünüyodum biara. Baktım değmeyecek aradaki fiyat farkına. İlerde ekran kartını değiştirince geçerim heralde.

çok yanlış düşünceleriniz.

ben şuan gtx 1080 kullanıyorum full ocli user benchmark puanı 118 veriyor. insanlar 1080 ve 1080ti modellerini küçük görüyor ama hala canavar gibi 1080p için.

şimdi olay şu oyunlarda ekran kartı kullanımına bakın %100'e yakın seyrediyorsa işlemcinizi yükseltmenizin size neredeyse hiçbir faydası yok. ben r5 3600 oc'li olarak hatta r5 2600'le bile her oyunda %100'ü görüyordum;

1660ti gibi gtx 1080'den de geride bir kartla siz hayli hayli ekran kartını bu işlemcilerle besleyebilirsiniz.

dolayısıyla işlemci yükseltmenin neredeyse hiçbir manası kalmıyor. 2080 ve üstü bir ekran kartınız yoksa r5 3600'ın besleyemeyeceği ekran kartı yok dolayısıyla paranızı ekran kartına aktarın derim.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.