Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dOmi

2202 ryzen 3xxx için en iyisi, stabil çalışmadı bende %10 performans düşüklüğü var testlerde bilemeidm seçim sizin.

Alıntıları Göster
    ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

5600x için olan kimin yazdığı belli olmayan bir biostu ama sorunsuz kullanıyorum..bu asus beta ama tırsıyorum şu an..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BefuQ -- 25 Kasım 2020; 15:13:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BefuQ kullanıcısına yanıt
    Mükemmel değerler. Valla bu BIOS kim tarafından hazırlandıysa helal olsun. Peki bu BIOSu ryzen 3000 işlemciyle mi yaptiniz? Yoksa direkt 5600x mi taktiniz?

değerler güzel de işlemcin 5600 sen tabi ki bu biostan devam etmelisin, çünkü gördüğüm kadarıyla 3600 serisinde olmayan cpu boostlar, düzenlemeler vardı ilk defa gördüğüm çok ayar yeri vardı.

ben 2202'ye ondan döndüm geri.

• münşi kullanıcısına yanıt

3600 ile bu biosu yükledim sonra 5600x e gectim ve eski ram degerlerimi girdim ..hic sorun çıkarmadı

• dOmi D kullanıcısına yanıt

Haftasonu na kadar bir iki kullanan görürsem geçerim .. kaşıntı var zaten ama bir iki kişi görmem lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: BefuQ

Haftasonu na kadar bir iki kullanan görürsem geçerim .. kaşıntı var zaten ama bir iki kişi görmem lazım

abi 5600 varsa zaten yükle, senin için yapmışlar optimize etmişler ben mi yükleyeyim ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Doğru söylüyorsun.. okadar stabilki şuan korkuyorum..ha birde 3600 de 55 derece oyunlarda bunda 50 yi gecmedi daha ..5000 serisi sıcak diyenler yanılıyor

Dostum bizde r5 3600 var. BIOSlar bize lazim değil. Sakin yükleyeyim deme birdaha 🙂
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Dostum bizde r5 3600 var. BIOSlar bize lazim değil. Sakin yükleyeyim deme birdaha 🙂

aynen işte bilmiyordum bu muhabbeti pc elimde kalmadı allahtan açtık kapadık oc bile yapıp kökledim testleri allah kurtarmış :D

ASUS yalan mı söylüyo o zaman? Geri alınamaz diyordu noldu? Bal gibi de almışsın ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

• quote:

Doğru söylüyorsun.. okadar stabilki şuan korkuyorum..ha birde 3600 de 55 derece oyunlarda bunda 50 yi gecmedi daha ..5000 serisi sıcak diyenler yanılıyor

Bende aynı bios kullanıyorum yaklaşık 3 haftadır. Ne diyosun şimdi senmi yükleyecen yoksa benmi yapayım güncellemeyi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titi001 -- 26 Kasım 2020; 1:10:15 >
  • titi001 T kullanıcısına yanıt

Ben seni görüp gaza gelmiştim.. geleneği bozmayalım,sen başla gelirim yine ben😊

Valla 3600ü sattım gitti eğer bu bios görüntü vermezse bi ton iş alırım. Sende duruyormu eski işlemci ?

Aynı durumdayız bende sattım 🤦

• münşi kullanıcısına yanıt

bu biosu denediğimde açıklama kısmı boştu hiçbir yazı yoktu bugün baktığımda görünüyor cidden okusam ben de denemezdim asla.

yeni biosu gördüm kurar kurmaz oc çaktım pc açılmadı. dedim yemedi sanırım, bios pili çıkarıp ayarları sıfırladım bir girdim ne göreyim bir sürü yeni özellik gelmiş dedim aga bu normal değil bir şeyleri kapadım işlemciye ekstra boost yapan yeni sekmeler vardı.

açtım bu sefer açıldı, ramler 3600 c18 idi stokta, çarpan 1:1 kalsın diye 3600'ü ellemeyip cl değerlerini 16-15lere çekiyordum o da yemedi. benc yaptım %10 düşük geldi eeh dedim geriye döneyim, indirdim kurdum döndüm.

sonra size yazmaya geldim ki geri döndürülemez, 3xxx'e yapmayın falan muhabbeti olmuş ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

• ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

Yayınlanan yeni beta biosu yükledim, Pili çıkarıp resetledikten sonra ayarlarını yaptım. Fazla test etmedim ama bu bios daha stabil gibi duruyor. Sonuçlar yukarıda

• Vay..benimde yukleme zamanım gelmiş 😁

Hocam bi OCCT stres testi yapsanız işlemciye.. HWMonitör ile anakart sıcaklıklarına bakalım ne kadar ısınacak yük altında. Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?

• 2406 biosu yükledim ve sonrainda forumdaki curve optimazer konusundaki adımları uyguladım sonuçlar benim icin oldukca yeterli..

https://forum.donanimhaber.com/zen3-islemcilerde-curve-optimizer-nasil-ayarlanir-ss-video--146689844

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BefuQ -- 29 Kasım 2020; 13:12:9 >

• quote:

2406 biosu yükledim ve sonrainda forumdaki curve optimazer konusundaki adımları uyguladım sonuçlar benim icin oldukca yeterli..

https://forum.donanimhaber.com/zen3-islemcilerde-curve-optimizer-nasil-ayarlanir-ss-video--146689844

ama ben olsam 5600x gibi bir işlemcim olsa 700-800 liralık b450 anakart asla kullanmazdım.

bu benim kişisel tercihimdir, evet çalıştırıyor orasında sorun yok ama inanın hissetmesenizde güncel chipset anakart ile çok daha stabil çalışacaktır.

baktığımda 4bin tl üstü olduğunu görüyorum işlemcinin, bunu alan kişinin anakartta f/p düşünmesi çok mantıklı gelmiyor 1300'lere x570 ler bulunuyordu. en basitinden bizim bu anakartlarda 16mb bios hafızası var zen3 ile bu bioslar yetersiz geldi ve 32mb'ye çıktılar biz hala kırpık bios kullanıyoruz.

msi max serisi yapıp 32mb'ye çıkarttı hiçbir fark olmasaydı üretim bandını değiştirmez 16mb bioslarla devam ederdi yani bilemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.