Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet sendeki yanlıştı ben m olan modelini indirip yazdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: titi001

B450 Anakartıma beta biosu yükledim ryzen 3600 çıkarıp 5600x taktım. Şuanda bi terslik yok gibi duruyor gayet stabil

hayırlı olsun, passmark programını ya da diğer benchmark programlarını çalıştırıp çıktılarını paylaşabilir misin? sistem boştayken arka planda birşey çalışmıyorken bu testleri yapabilirsin.

• titi001 T kullanıcısına yanıt

Cmos clear yaptın mı bios attıktan sonra yapmadıysan yap onu birde format at en güncel windowsu çekip iyice kendine gelir.

Cmos clear pc kapalı fişi çekik anakart pilini 1dk sök bekle geri tak.

Daha sonra biosa girin xmp ya da d.o.c.p memory profili açın biosu uefi moda geçirin format atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 15 Kasım 2020; 17:22:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt

OOOO bizim anakarta r5 5600x i taktılar desene ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Hayret o BIOS'un işe yarayacağını düşünmemiştim. Arkadaş yüklemiş açmış kullanıyor bile maşallah ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Şimdi daha iyi anlıyorum bu konunun neden "ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI" adını aldığını

• titi001 T kullanıcısına yanıt

Dsotum kasanın fişini çekip BIOS pilini çıkarıp bekleme olayını da yap. Ondan sonra formatla yeni bir Windows kur ama devamında Windows Update üzerinden son sürüme güncelle windowsu. Ardından biz meraklılara bir Cinebench r20 testi atabilirsen çok seviniriz.

Hatta "b450 anakartta r5 5600x çalıştırdım" diye bir video hazırlarsan yutubda baya izleme alırsın. Dünya üzerinde şu an bunu yapmış olan 3 5 kişi anca vardır. Büyük kanalalr henüz video yapmadılar resmi BIOS yayınlanmadığı için. Bu BIOSları kim hazıraldı acaba.

• Asus'un bu modelini yakından inceleme fırsatım oldu. Gerçekten de çok iyi bir anakart diyebilirim ve herkese tavsiye ederim.

• ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

Ryzen 5600x işlemciyi stabil bir şekilde B450 TUF pro-gaming ile beraber çalıstırmayı başardım.İşlemciden çok memnun kaldım . Eski işlemcim r5 3600 idi pubg de 2070 super le beraber 1728x1080 ultra 150-160 fps oynarken , şu anda aynı ayarlar 200 üzeri alıyorum. Sanırım hem işlemci faktörü hemde ekran kartı kullanım oranımda yükseldi ,bu sebeple ekran kartındanda extra fps le beraber yüksek oranda fps artışı aldım.sonuç olarak 1 jenerasyonda benim icin bukadar pozitif gelişme çok iyi..iyiki almışım dedirtti.

• Sürüm 2406 Beta Sürümü

2020/11/2410.42 MBytes

TUF B450-PRO GAMING BIOS 2406

1. Update AMD AM4 AGESA V2 PI 1.1.8.0 for new CPU support

2. It’s highly recommended not to update this beta BIOS when using AMD AM4 Socket for AMD Ryzen™ 3000 Series/ 2000 Series/ 1000 Series/ A-Series Desktop Processors.

3. This beta BIOS can’t be reversed.

• Evet 2406 BIOS geldi ama kim yapacak şimdi bu güncellemeyi?

"It’s highly recommended not to update this beta BIOS when using AMD AM4 Socket for AMD Ryzen™ 3000 Series/ 2000 Series/ 1000 Series/ A-Series Desktop Processors."

Ryzen 3000, 2000, 1000 serisi işlemci kullananlar bu güncellemeyi yapmasın diyor. Ee kim yapacak bu güncellemeyi?? ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Hocam ne diyorsun yeni biosa??

This beta BIOS can’t be reversed. geri alınamaz diyo bide? Direkt ryzen 5000 işlemci takıp mı yapacaz bu güncellemeyi?

• münşi kullanıcısına yanıt

Eski işlemci ile güncelleyip pc açılsın diye bekle sonra açılmayacaktır zaten kapatıp yeni işlemciyi takacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 24 Kasım 2020; 18:8:57 >
  • 1-2 gündür asus tuf gaming b450m pro s modeline bilenmiştim. anakartımı sattım bu modelden sipariş ettim. ancak derinlemesine araştırmayı sonradan yaptım ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

tuf gaming b450m pro s oldukça yeni bir model ve şu review dışında ciddi bir testini bulamadım.

https://www.expreview.com/75091.html

buraya bakınca 50A SiC 639 mosfeti kullanıldığını görüyoruz. benzer yapı asusun önemli x570 lerinde de var (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview#). ancak tuf gaming b450m pro s 8+2 DrMOS güç aşaması barındırırken asus x570 ler genelde 12+2 barındırıyor. 8+2 barındıran ve aynı 50A SiC 639 mosfeti bulunduran özetle bu anakarta çok benzer vrm-mosfet yapısına sahip anakart tuf gaming b550m plus. o anakart genel hatlarıylada bu modele çok benziyor. o nedenle bu anakartın vrm-mosfet bloğu ısınma değerleride o anakarta oldukça benzeyecek diye düşünüyorum. umarım öyle olur...

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

Tamam da 3600 işlemci var. Ryzen 5000 destekleyen bios yükleyince ryzen 3000 serisini desteklemeyecek mi? Sadece 5000 serisini mi destekleyecek? 1000 serisini desteklemesin önemli değil de 3000 serisinde neden sorun olsun ki?

geçmişi boşver geleceğe bak mı demiş şimdi asus ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

3000 serisinin çalışmaması ne demek yahuASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

• Valla ilginç yazana göre öyle görünüyor.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    BIOS açıklamasında Ryzen 5000 desteği falan yazmıyor. Desteklenen CPU listesinde de Ryzen 5000 yok.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/TUF-B450-PRO-GAMING/HelpDesk_CPU/
    Ne biosu bu şimdi anlamadim ben. Ryzen 5000 desteği gelince 3000 2000 1000 desteği komple uçacak mı? Öyleyse çok saçma yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

BIOS açıklamasında Ryzen 5000 desteği falan yazmıyor. Desteklenen CPU listesinde de Ryzen 5000 yok.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/TUF-B450-PRO-GAMING/HelpDesk_CPU/
    Ne biosu bu şimdi anlamadim ben. Ryzen 5000 desteği gelince 3000 2000 1000 desteği komple uçacak mı? Öyleyse çok saçma yani.

siteye yazarlarsa ya 5000 yada 3000 200 1000 yazmaları lazım sanırımASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

çok sacma bir işe benziyor.

5000 serisi alan elinde 3000 serisi olan biri lazım bize

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Ryzen 1000 2000 3000 serisi işlemci kullananların bu biosu yüklemeleri tavsiye edilmez diyor. Yüklemeyin yoksa sistem açılmaz demiyor. Böyle de yorumlanabilir sanirim.

Sanırım 1000-2000-3000 serisi için yüksek öncelikli güncelleme değil anlamında o not.. Çalışmaz anlamında değil yani.

Bize biosta gelmiyor münşi size en azından bios çıkmış boşver.

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PRO-CARBON-AC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 24 Kasım 2020; 20:19:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Ryzen 1000 2000 3000 serisi işlemci kullananların bu biosu yüklemeleri tavsiye edilmez diyor. Yüklemeyin yoksa sistem açılmaz demiyor. Böyle de yorumlanabilir sanirim.

Ee 5000 de desteklemiyor.

Kim yapacak bu güncellemeyi lanASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Bu millet nereye mıçacak işi gibi olduASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.