Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynı koda sahip ramleri TUF B450 Pro Gaming anakartımda merak edip denemiştim. Sorunsuz 300mhz Dual Channel olarak çalışmıştı. Biladerin ramlerdi malum piyasada çok var sizin ramlerden ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

Sizin ramlerin kodunu ezberledim artık o kadar insana aldırıyoruz ki CMK8GX 4M1D 3000C16 unutulmaz ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 16 Ekim 2020; 1:29:53 >
  • münşi kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgi için.Şimdi geriye işlemci eksiğim kaldı.Onu da bulmak çok zor.2.El fiyatları sıfıra yakın nerdeyse ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

• Modality kullanıcısına yanıt
    Bendeki işlemci takoz çıktı. 4.2ghz yaptığımda 1.45v istiyor. Haliyle çok ısınıyor. 2020 üretim r5 3600 ler çok iyi OC oluyor. Arkadaşım Gigabyte B450m s2h gibi ucuz bir b450 anakartla r5 3600'ü 4.4ghz 1.3v kullanıyor. OCCT testinde falan 75dereceyi geçmiyor sıcaklık. Eğer anakartı TUF B450 Pro falan olsa daha yüksek frekansa daha düşük voltajla çıkabilecek. Tamamen şans işi. 2020 Şubatta almıştım 1300 liraya. O ara takoz çıkınca ikinci elde 900 1000lira gibi satıp 1300 liraya yeni seri alasım vardı. Şimdi takoz makoz ikinci elde 1600tl yazsan hemen satılıyor çünkü 1900tl den aşağı sıfır yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Bu anakart daha iyi pro gaming modelinden ama asusun 400 serisi anakartlara bios verip vermeyeceği kesin değil .. Bekleyin derim asus almadan önce ya da asus almayın.

Böyle bir anakart alınabilir.

https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-mpg-b550-gaming-plus-amd-am4-ddr4-atx-fiyati,746099854.html

tşkler üstat önerdiğin anakart fiyatı şuan çok uygun denk geldi..

• 4 aydır imzamdaki sistemi kullanıyorum. Anakartımda b450 pro gaming.

Aldığım günden bu yana 4 veya 5 günde bir bilgisayar monitöre görüntü vermiyor. yani kasa çalışıyor ama monitöre görüntü gitmiyor. deneme yanılma yöntemi ile sorunu şöyle çözüyorum. psu'dan güç kablosunu çekiyorum. elimi güç girişindeki metallere dokunduruyorum.

Sonra bilgisayarı açtığımda sorun çözülmüş oluyor.

Statik elektrikten mi acaba diye düşünüyorum. Akım korumalı priz kullanıyorum. daha önceki bilgisayarımda aynı psu'yu kullanıyordum. hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.

Sorun ne olabilir ki?

• ryze 5xxx serisi ile kullanabilceğimiz bios gelecekti o nerede kaldı? 3600 allmıştım idarelik daha sonra 5700 çıkınca geçiş yapabilmek adına

• Urahara0 kullanıcısına yanıt

Ocak gibi yayınlanacak.

• Ben bu anakartı uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Anakart konusunda Asus'u tek geçerim ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI 

• arkadaşlar bu anakartlara ne zaman ryzen 5000 bios gelecek bilgisi olan var mı? ayrıca pcie 3.0 bir problem yaratacak mı kullanım açısından? teşekkürler.

• 8501 versiyon destekliyormuş. Ama siz eski cpu yu elinizde tutun ne olur ne olmaz.

https://wccftech.com/amd-ryzen-5000-zen-3-desktop-cpus-running-on-a320-x370-motherboards-b450-support-added//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 12 Kasım 2020; 22:26:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

8501 versiyon destekliyormuş. Ama siz eski cpu yu elinizde tutun ne olur ne olmaz.

https://wccftech.com/amd-ryzen-5000-zen-3-desktop-cpus-running-on-a320-x370-motherboards-b450-support-added//

tamam hocam 5600x düşünüyorum fakat fiyatların gerilemesini bekliyorum. teşekkürler.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Şuanda tuf b450 pro kullanıyorum 3600 ile bugün 5600x aldım ama bios desteklemediği için kutusunu bile açmadım. Bu adresteki biosu yüklesem yeni işlemcimi kullanabilirmiyim.

• titi001 T kullanıcısına yanıt

Sitede öyle diyor 8501 biosu çek yükle pc açılsın sonra kapat komple. Cmos clear yap yani anakart pilini sök 1 dk bekle geri tak tabi bu arada kasa fişi çekili.. Yeni işlemcini ve soğutucunu montajla tamamdır.

B450 pro gaming 8501 biosu.

https://cloud.hkepc.com/index.php/s/1ajPVmDhM5YbbCG/download?path=%2F&files=TUF-B450-PRO-GAMING-ASUS-8501.CAP

Böyle bir not var.

ASUS B450 (AMD Ryzen 5000 Masaüstü CPU) BIOS Firmware:

Not: ASUS dosyalarına erişmek için, onları buradan alabileceğiniz BIOS yeniden adlandırma uygulaması aracılığıyla çalıştırmanız gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Kasım 2020; 3:21:28 >

Bugün akşama kadar b550 arayıp durdum. İyiki almamışım çok teşekkürler hocam hemen deniyorum.

O not kısmındaki biosu yeniden adlandırma işlemini anlamadım.

Tamam biosu çek bir dosyaya koy içine renamer programınıda koy sonra renameri çalıştır biosun adı değişecekmiş ondan sonra söylediğim gibi yükle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Kasım 2020; 3:25:14 >

sanırım çakma bios .insanlar bence hiç bulaşmasın az sabırlı olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 24 Kasım 2020; 20:31:21 >
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt

Beta denmiş beklemek mantıklı olan çalışsa bile tam stabil olmayabilir.

• ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

B450 Anakartıma beta biosu yükledim ryzen 3600 çıkarıp 5600x taktım. Şuanda bi terslik yok gibi duruyor gayet stabil

Sende ki b45üm pro gamingmiç ben mesajımda b450 pro gaming biosu koymuştum sen bakım wccftech den b450m olanı indirdin değil mi?

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.