Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xMANİTUx

UEFI Mode + Fast Boot + CSM (Auto) ile 23 saniyenin çok altında.
    23 saniye biraz fazla değil mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TUF B450 GAMİNG PLUS olanından da gayet memnunum hiç üzmedi. Pro fark etmedim etsem onu alırdım. Ama bu seri gerçekten çok kaliteli. Isınma sorunu yaşamadım. PLUS varsa o da kullanılabilir ufak tefek farklılık dışında PRO'dan aşağı kalır yanı yok.
  • Gurmehardware G kullanıcısına yanıt
    Yazın da bilgilenelim o "çok" farkları?
    Sizin daha az dediğiniz şeyler 2 faz yerine 1 faz. Ayrıca mosfet soğutucusunun performansı çok yakın. Ses kartını "Fazıl Say" değilseniz farkını anlamayacaksınız. 2. M2 yok evet. Cpu voltaj elle girilebiliyor şu an elle girilmiş anakartımdan size cevap yazıyorum.

Bence de yeterli. Eğer arada 100 lira bir fark var ise bu farka değmez. 100 lira bu ülkede şu an için çok değerli para. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.
    Aynen dünyalar kadar fark var. Aman siz pro alın tırt bu plus olanı. OC yapacak adam zaten gidip inceler kurcalar daha iyi potansiyeli olan kartı alır. Burada herkes OC ile ilgilenmiyor bilmem farkında mısınız? Aynı işlemciyi taktığınızda bu bir ryzen 3600 olacak ise hemen hemen aynı performansı alacaktır. Sıkıntı sizin "tırt" diyip atmanız. CPU voltaj kısmı da DRAM voltaj kısmı da gayet değiştiriliyor. Bilmeden yorum yapmanız üzücü. En azından söyleyeceğiniz şeyin bir dayanağı olsun. Gereksiz uzatmayacağım artık.

İyi forumlar diliyorum size.

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

• quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Arkadaşlar bu anakart ile r5 3600 stok ayarlarda kullanıyorum ama voltaj ayarı yapıp 4.2ghz çalıştırmak istiyorum. Yok mu bu anakarta ryzen 3000 işlemciyle OC yapan biri?
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142209186

https://www.youtube.com/watch?v=duPQnoVkFLU

Soğutucun da vardı. Şanslı çipe denk geldiysen 4.3ghz bile yapabilirsin. Şimdiki sistemin daha dengeli ve güzel. Bana ne almazsın diye sorsalar, 9600k ve Rx590 derdim. Böyle bir sistem kurmuştun.

Cpu voltaj veriliyor kim demiş verilmiyor diye ? Tuf pro varken Plus alınmayabilir ama envai çeşit sorun yaratan msi b450 gaming ve alt modelleri yerine Plus gayette alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 7 Mart 2020; 16:11:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuf b450 plus ve pro da voltaj elle girilebiliyor. Aralarındaki farklar mosfet ve vram farkı pro daha fazla mosfete sahip. Ses olarak pro daha iyi ( tartışmasız ), ses çipi daha kaliteli ve ses kalkanı mevcut. M2 ssd plusta 1, pro da 2 adet. Ha bu arada pro da 6 adet sata girişi mevcut ancak m2 ssd taktığınızda 2 adet iptal oluyor. 2 ADET M2 SSD takayım derseniz 4 adet satayı boşa çıkarmalısınız. Rgb girişi olarak pro da 2 adet giriş mevcut, plusta ise 1 . Valla ne diyeyim pro tercih edilmeyecekse plus yerine msi max serisine yönelinmeli.Bir üst seviye olan rog strix ten pro nun pek bir farkı da yok. Plus ile pro arasındaki fiyat farkı yüzünden en mantıklı seçim şu an pro versiyonu. Bu cuma incehesapta 700 küsür tl gibi güzel bir fiyatı vardı. Ben vatan'dan şubat başı 800 tl'ye aldım şu an 1000 tl civarına çıkmıŞ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numenorian -- 8 Mart 2020; 22:22:58 >
  • Güzel anakart.
    bu siteden alışveriş yaptınız mı güvenilir mi
  • numenorian kullanıcısına yanıt
    Plus'ta override voltage var mı? Bende güncel bios yüklü ama o bölümde auto ve offset var. Override yok.
    fiyat pahalı. Geçen cuma 740 liraya yanında asus mouse hediyeli satıldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.