Şimdi Ara

ASUS TUF 3060Tİ OC 8GB İNCELEMESİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
5.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tek yazmak istediğim şey 15.000 TL?

On beş bin türk lirası

15 bin adet 1 türk lirası... bir 3060ti için 399 amerikan doları olan ürün için.

1 dolar ne zaman 37.5 türk lirası oldu? Bizim neden haberimiz yok.

Algı yaratmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wonky kullanıcısına yanıt

Haklilik payin var, bana bi 10 tane lazim bu arada, 399, bi de sana kar payi koyalim, 450 dolara yarin almak isterim. Hatta kargo da olsun 500 dolar, olur mu?

Saka bir yana, piyasanin farkindasiniz degil mi ? ETH mining ile kotu zamanda ayda 1200 lira civari para kazandirabiliyor. Ekran kartlarinin fiyatlarinin da bu hale gelmesindeki sebebi anlamak zor olmasa gerek. Destekledigimden degil, TUM dunyada durum buyken, burada neyin algisi yaratilsin.

• İnsanlar hala 399 dolardan msrp 400-450 dolardan diğer firma üreticilerinden alabiliyor. Bunun için abd de sıra sistemi kimlik sistemi vb gibi şeyler oluşturuldu. İnsanlar kendiler için gece gündüz demeden kovalamayaca girmeden alabiliyor. Aynı durum avrupa ülkeleri için de geçerli ama doğu avrupa ve bizim gibi 3. Dünya ülkerinde distribütörlern çakallıkları, yönetilememezlikleri biz son kullanıcıyı etkiledi. Herkes şu an herkes normal fiyatlarından almaya çalışıyorum o kadar gümrük bilmem neyle bile normal fiyatının üstüne bin lira ekleniyor.

bu mining mantığı ve buna bağlı işgüzarlar zaten ülkemizdeki piyasayı bu saçma hale soktu. Bu durum anayasal olarak suç olmasına rağmen duruma müdahale eden bir tane bile merciğde yok.

ben ülkedeki distribütörlere kart gelmediğini düşünmüyorum tam tersine gelenlerin sizin de benden talep ettiğiniz gibi iki tarafı da mutlu edecek şekilde envantere bile alınmadan satıldığını düşünüyorum.

haksizsiniz demiyorum, ancak 1 ayda 1200 lira kazanilabilen bir kati, 3000 liraya satin alamiyoruz iste maalesef. tam 4 ay 3080 aradim ben, spesifik bir marka beklememe ragmen, son 3 ayda ne olursa tamamim tadinda baktim, maaslef bulamadim 1 tane bile. Sonra yine normalin kac katina baska bir kart aldim. Distributorlere geldigine eminim zaten, herkes turkiye faturali kartlar satiyorlar, hatta 10 tane unlu X firmasindan satan vardi.

Bunlar varken maalesef, bizim gibi son kullanicilar icin pek de bir care yok maalesef. Ama algiyi olusturan Muten degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: sieger

haksizsiniz demiyorum, ancak 1 ayda 1200 lira kazanilabilen bir kati, 3000 liraya satin alamiyoruz iste maalesef. tam 4 ay 3080 aradim ben, spesifik bir marka beklememe ragmen, son 3 ayda ne olursa tamamim tadinda baktim, maaslef bulamadim 1 tane bile. Sonra yine normalin kac katina baska bir kart aldim. Distributorlere geldigine eminim zaten, herkes turkiye faturali kartlar satiyorlar, hatta 10 tane unlu X firmasindan satan vardi.

Bunlar varken maalesef, bizim gibi son kullanicilar icin pek de bir care yok maalesef. Ama algiyi olusturan Muten degil.

4 Ayda arayıp arayıp 3080 alamamışsan sorun sende demek ki.1 Hafta amazonda stok kovalayan çok rahat 1 tane kart düşürür.Bu dediğim geçmiş 4ay içindir bu arada.Su an durum sanırım çok daha kötü 1.5aydır kart aramayı bıraktım.

• DH | equ* kullanıcısına yanıt

Demek ki sorun bende. Cidden ne piyasada sorun var, ne dustributorlerde, sorun bende, 24 saat oturup f5 yapmadim, aksamlari eve gidince baktim stok var mi diye, ama ne kadar sorun bendeyse yoktu.

Edit: hakkaten okudum yorumunuzu tekrardan ve yine sinirlendim, cidden son kullanicinin isi oturup paso f5 mi yapmaktir? Gercekten sorunu bende bulabilecek nasil bir egoya sahipsin sen, bu sisteme nasil olur da bu kadar hak verebilirsin. Bu ne kadar neyin ne oldugunu bilmezliktir, yorum yazmak icin yazmaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sieger -- 17 Mayıs 2021; 0:23:38 >
  • Hocam 3060'ın 12GB olmasının sebebi bant genişliğidir. 192bit bant genişliğinde ya 6GB ya da 12GB yapabilirler. 6GB olsa az deneceği için mecburen 12GB yaptılar. 3060Ti ise 256bit, o yüzden 8 veya 16 yapabilirler.

• Bu asusta sanırım rog yapacakken tuf yaptılar yada tuf ekibi rog un tasarımını sistemini çaldılar sanırım. Sıvı sogutmalı kart gibi dereceler muazzam miningciler görmesin aman diyim.

• quote:

Demek ki sorun bende. Cidden ne piyasada sorun var, ne dustributorlerde, sorun bende, 24 saat oturup f5 yapmadim, aksamlari eve gidince baktim stok var mi diye, ama ne kadar sorun bendeyse yoktu.

Edit: hakkaten okudum yorumunuzu tekrardan ve yine sinirlendim, cidden son kullanicinin isi oturup paso f5 mi yapmaktir? Gercekten sorunu bende bulabilecek nasil bir egoya sahipsin sen, bu sisteme nasil olur da bu kadar hak verebilirsin. Bu ne kadar neyin ne oldugunu bilmezliktir, yorum yazmak icin yazmaktir.

Belli bir yaşta olduğunuzu düşünüyorum,sizde dönem dönem bazı şeylerin bulunabilirliğinin güçleştiğini,yok sattığını görmüş tecrübe etmişsinizdir.Suandada öyle bir dönemden geçiliyor.Normal bir zamanda değiliz.Hem pandemi hem madencilik ikisi bir arada piyasada 10 kart varsa talep eden 1000 kişi oluyor.Siz akşam eve gelip 1saat bakarak,f5 lemeden ne yazık ki denk getirebilen o şanslı kişilerden olamıyorsunuz.Yorumum sizi sinirlendirmek için değildi yanlış anlamayın.Normal bir zamanda olsak tabii ki hepimiz açıyoruz interneti hangi kartı en ucuz satan neresi varsa ordan sepete atıp satın alıyoruz.Ama suan öyle bir zaman değil.Vakit ayırmak ve ilk alan olmak gerekiyor çünkü kart az kart almak istiyen çok.

• DH | equ* kullanıcısına yanıt

e tabi ki hocam bunun farkindayim, ben de onu yaziyorum zaten, ama siz sorun sende diyince cidden sinirlendim kusura bakmayin. Zira gercekten isi gucu birakip f5 yapicak halimiz yok, 1 kere denk getirdim, stokta 2 yaziyordu yanlis hatirlamiyorsam, ben ekleyip girene kadar zaten gitti. Yapacak bir sey yok yani, en azindan bizlik yok, distributorlerin bir sekilde duruma el koymasi lazim, ama yapacak kapasiteleri olsa zaten yapmislardi.

• quote:

e tabi ki hocam bunun farkindayim, ben de onu yaziyorum zaten, ama siz sorun sende diyince cidden sinirlendim kusura bakmayin. Zira gercekten isi gucu birakip f5 yapicak halimiz yok, 1 kere denk getirdim, stokta 2 yaziyordu yanlis hatirlamiyorsam, ben ekleyip girene kadar zaten gitti. Yapacak bir sey yok yani, en azindan bizlik yok, distributorlerin bir sekilde duruma el koymasi lazim, ama yapacak kapasiteleri olsa zaten yapmislardi.

Sadece 1 2 saat göz atarak aradığınızı bilmiyordum , ben herkes gibi saatlerce kovalayıp f5 yaptığınızı düşünerek öyle söyledim :) Sizin durumunuzda o şekilde kart arayarak denk getirmek cidden şans olurdu ki sizde bulamamışsınız zaten.Sorunu çözmelerini bırakın amazon tr yide kendilerine benzettiler.Amazon tr de piyasa fiyatlarına çıkarttı sattığı kartları.Muhtemelen diğer firmalardan distrübütörden baskı yedi.

• @OPTİMİST 6700XT ile devam edersin hocam muhtemelen. 6800XT denkgetirebilseymişsin daha iyi olurmuş.

@lBaBaCaNl Teşekkürler hocam, 6800XT daha küçük ama çok çok daha ağır ve çok daha rijit yalnız :) Referans tasarım 6800XT , gördüğüm en derli toplu kart açıkçası. Sıfır eğilme bükülme oynama, soğutucu tasarımı sebebiyle. Onunda soğutması çok güzel ve sessiz.

@burak4242 Teşekkürler

@Wonky Algı yaratmayın diye mesaj atmak nedir tanımıyorsan beni böyle bir cümle kuramazsın. Şuan piyasa tüm dünyada oyun performansı değil kazım gücüne göre belirleniyor. Senin söylediğin fiyatlar hayal ürünü, gerçekle alakası yok. Ülkeye o paralardan distribitöre giren kart yok. Girse zaten o paraya neden satsın adam gerizekalı mı kurar kendi ringini 2. ayda kendini amorti eder ki şuan ringi olmayan firma yoktur piyasada. Bir incelemede ürünün o anda kaç liraya temin edilebildiği belirtilmelidir, onu da belirtiyoruz, bir şekilde kartı alıp satışa koyan 2.3. parti şahıslardan 15K civarına temin edebilirsiniz diye. Bu fiyata 6800XT de temin edebilirsiniz zaten amaç oyun oynamaksa bu karta bu parayı vermeyin 6800XT alın çok daha iyi kart. Neden fiyatları aynı peki piyasada ? Uyandırayım. Aynı kazma gücüne sahipler aşağı yukarı. Peki 15K ya 6800XT bulunabilirken, performans olarak dengi belki bir tık düşüğü RTX3080 neden 22K dan aşağı bulunamıyor ? Yine uyandırayım, daha fazla kazım gücü var çünkü. Şuan piyasadaki kartların fiyatını belirleyen etmen kazım gücü sadece. Yani buraya gelip fiyatını yazıyoruz diye algı yaratmış olmuyoruz, bu cümleyi gidip alım gücünün içinden geçip insanları patatese soğana mahkum edip kuru ekmek yiyorsanız karnınız toktur diyenlere kurun.

Bende zorlandım ilk başta, ama o 7.5K dan bir kamyon RTX3080 almadığım için geçmişe dönme şansımız yok , şimdi 3 katı fiyatlar. Hem TR de Hem Avrupada Hem Abd ' de. Burada 15 günde tüm dünya için açılan ucuz 3 kartı referans gösteremeyiz bakın ucuz diye.

• @spintirea Hocam detaylar kullanıcıyı ilgilendirmez. Bak 3080Tİ ve 3070Tİ 20GB değil 12GB listelendi. Ben genel anlamda nvidia daki 3000 serisi kartların konumlandırma noktasında stratejilerinin verimsiz olduğunu düşünüyorum ama önemi kalmadı çok , bu kartlar artık oyun kartı literatüründen çıktı diyebiliriz  

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Detay sayılmaz sadece bilgi diyelim. İnsanlar bu kart neden 12gb ötekiler neden 8gb diye sorguladiklari icin bunun nedenini bilmekte fayda var 😉
  • Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş. Yeni seri tuf soğutması gayet başarılı eski serilerdeki ısınma sorununu çözmüşler. Rgb konusunda da tam kıvamında olmuş bence. 12 gb olması sebebiyle takip ediyordum bu kartı ama fiyatlarını görüce vazgeçtim. Bu kartlara mining muhabbetleri yüzünden 15000 TL fiyatlar verilmez ama piyasa öyle bir hal aldı ki o fiyatlar normal görünüyor. Şu anda oyun oynamak için 15000 TL ile konsol alıp kalan miktar ile orta halli bir kasa toplanabilir.

• Alamayacağımı biliyorum ama sırf inceleme için okudum, gerçekten güzel bir inceleme, kart için de hayırlı olsun.

AMD tarafındaki muadili bir kart ile kıyaslama da olsaydı tam 11/10 inceleme olurmuş ama yine de güzel.

• Konu sahibine emeği icin teşekkür ederim .Genel olarak kısa bir bilgilendirme yapmak isterim gpu tarafında son zamanlarda nvidia kullanan biri olarak mevcut kartımı satmam ve belli bir süre kartsız kaldıktan sonra yurticinden msi 6700xt mech x2 oc denk getirmem ile amd tarafını tecrübe etmiş oldum öncelikle şunu belirtmek isterim amd tarafında x470 anakartlardada sma desteği var bununla birlikte oyuna göre değişmekle birlikte (5-10) fps arası perfonmans artısı olmakta kullandigim CPU ve MB 3700x ve Crosshair x470 daha önceki kartım Asus rog rtx 2080 süper ile arasındaki fark 1440p de 6700xt lehine genel olarak 10fps olup kullandigim CPU nun 2k da darboğaz yapmadığını söyleyebilirim.

• 5 yıllık hemde 4gb gtx 970imle bile 20-23 mh/s ethereum kazabiliyorum.

Var gerisini siz düşünün neden bu kartlar pahalı.

üstelik Asusun strix modeli sanırım aşırı serin calısıyor fan devrini %60'a ayarladım %100 gpu kullanımında

63~70 derece arasında calısıyor 6-7saat kazdırıp sonra oyun oynuyorum.

Merak edenler içinse günde 6saat kazdırmama ragmen ayda 300~400 tl arası bi kazanc saglıyor.

4 ayda kartın parası cıktı yani:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 17 Mayıs 2021; 11:18:29 >

400 dolara bul arabamı satıp tamamını rtx 3060ti almaya hazırım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.