Şimdi Ara

ASUS TP300LJ Ultrabook/Tablet Incelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
11.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rockbarist

quote:

Orijinalden alıntı: SumbulzadeVehbiEfendi

1 Kasım 2015 tarihinde Ankara Teknosa Ankamall 2 extra mağazasından tp300lj alıp orada kurulumunu yaptırdım.. Windows 10 a yükseltirken 4 kere aynı hatayı verdi( %99 a kadar indiriyor, yüklemeye geçerken windows 10 yüklenemedi diyor).. Bilgisayarı fabrika ayarlarına getirip tekrar yükledim 2 kez daha aynı hatayı verdi.. Bunun üzerine 6 Kasım tarihinde Teknosa'ya değişim talebiyle götürdüm.. Teleservice'e göndermişler onlar da tekrar win8 yükleyip göndermiş sorununuz giderildi diye.. Bilgisayarı eve getirip açtım.. Cihazda wifi özelliği yok, sadece kablolu bağlanabilirsiniz diyor ama cihazda ethernet girişi yok, ekran parlaklığını ayarlamak gibi temel fonksiyonlar çalışmıyor, aygıt yöneticisini açıyorsunuz bir sürü ünlem işareti var... Asus müşteri hizmetlerini aradim, cihazda donanımsal bir arıza yok internetten driverlarını yükleyip sorunsuz hale getireceksiniz diye bağırdı telefondaki kadın.. Dedim bilgisayar internete bağlanamıyor, başka bir bilgisayarda indirip buna yükleyeceksiniz dedi.. Bilgisayarı tekrar Teknosaya götürüp değiştirin dedim, kutusunu açmışsınız deyip oralı olmadılar... Aldım Ankara asus servisine götürdüm degişim talebinde bulundum, ertesi gün cihazınız hazır diye döndüler.. Gittim cihazı aldım, getirip evde fabrika ayarlarına döndürdüm teleservice'de yükledikleri windows 8.. cihazda yine wifi yok, yine ekran parlaklığı ayarlanmıyor vs vs.. Tekrar asus servisine değişim talebiyle başvurdum.. 23 Kasım Pazartesi tamir edip tekrar vereceklermiş bana... Kısaca Teknosa ve Asus' tan bir iğne bile almayın, aldırmayın...

Hocam cok ilginç valla, kontrol etmeden mi vermisler size cihazıki kablosuz wifii yok,bakın bende win 10 a yukselttigim an pcde olan programların birinin güncellemesini yaptım ve bendede kablosuz bağlantı gitti kablolu seçenek çıktı,update çalışmıyordu geri yükleme çalışmıyordu, napim derken telin wifiiden bi kaç araştırma yaptım ve sorunun driver sorunu olduğunu anladımve bir sekilde sıfır kurulumla 8.1 döndüm size tavsiyem fabrika ayarlarına dönerken herseyi sil diyerek sifirdan kurulum seçmeniz oda olmuyorsa tüketici haklarına gidin paranızı iade alırsınız ama ben sizin sorunun donanım dan deil yazilimdan olduğunu düşünüyorum

Ekleme geregide duydum,Ayrıca 3gün öncede win 10 a yukselttim ve onu kullanıyorum,herhangi bir sorunu yok win 10un,pc oldukca muazzam sessiz calisiyor ,ısınma yok yani verim alıyorum,tek sorun ssd olmaması onuda ilerleyen zamanlarda dışardan satın alarak serviste taktiracagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• passero P kullanıcısına yanıt
    çok tşk ederim ,
  • ısınma yok ama notebook soğutucu tavsiye ediyor musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtkrskl -- 22 Kasım 2015; 22:14:33 >
  • Esas konuyla alakalı değil ama yazılanları okuyunca yazamadan duramayacağım.

Benim ve çevremdekilerin Teknosa'da yaşadığı problemlerden dolayı, Teknosa'dan boş cd bile alamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SumbulzadeVehbiEfendi

1 Kasım 2015 tarihinde Ankara Teknosa Ankamall 2 extra mağazasından tp300lj alıp orada kurulumunu yaptırdım.. Windows 10 a yükseltirken 4 kere aynı hatayı verdi( %99 a kadar indiriyor, yüklemeye geçerken windows 10 yüklenemedi diyor).. Bilgisayarı fabrika ayarlarına getirip tekrar yükledim 2 kez daha aynı hatayı verdi.. Bunun üzerine 6 Kasım tarihinde Teknosa'ya değişim talebiyle götürdüm.. Teleservice'e göndermişler onlar da tekrar win8 yükleyip göndermiş sorununuz giderildi diye.. Bilgisayarı eve getirip açtım.. Cihazda wifi özelliği yok, sadece kablolu bağlanabilirsiniz diyor ama cihazda ethernet girişi yok, ekran parlaklığını ayarlamak gibi temel fonksiyonlar çalışmıyor, aygıt yöneticisini açıyorsunuz bir sürü ünlem işareti var... Asus müşteri hizmetlerini aradim, cihazda donanımsal bir arıza yok internetten driverlarını yükleyip sorunsuz hale getireceksiniz diye bağırdı telefondaki kadın.. Dedim bilgisayar internete bağlanamıyor, başka bir bilgisayarda indirip buna yükleyeceksiniz dedi.. Bilgisayarı tekrar Teknosaya götürüp değiştirin dedim, kutusunu açmışsınız deyip oralı olmadılar... Aldım Ankara asus servisine götürdüm degişim talebinde bulundum, ertesi gün cihazınız hazır diye döndüler.. Gittim cihazı aldım, getirip evde fabrika ayarlarına döndürdüm teleservice'de yükledikleri windows 8.. cihazda yine wifi yok, yine ekran parlaklığı ayarlanmıyor vs vs.. Tekrar asus servisine değişim talebiyle başvurdum.. 23 Kasım Pazartesi tamir edip tekrar vereceklermiş bana... Kısaca Teknosa ve Asus' tan bir iğne bile almayın, aldırmayın...

Öncelikle başınıza gelen durum gerçekten tatsız. İnşallah doğru dürüst bir şekilde sorununuz halledilir.
    Bilgisayarda ethernet girişi olmadığını yazmışsınız.Ne yazık ki,pek çok yeni tip notebookta artık ethernet girişi yok. Eğer kablolu olarak bağlanmak isterseniz,bir tane USB 2 veya USB 3'e göre ethernet ağ adaptörü almanız ve adaptörle beraber gelen yazılımı bilgisayarınıza kurmanız gerekecek.Ondan sonra kablolu olarak internete bağlanabilirsiniz.

• ilgilenip cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.. servisten cevap bekliyorum... bir yandan da il tüketici hakem heyetine başvurdum, onun sonucunu bekliyorum..
    Merhaba

1. Ne eski HDD ile ne de şimdi SSD ile hiç bir ısınma sorunu yaşamadım. Ama gene de henüz çok uzun saatler bilgisayarı çok zorlayacak tip kullanımım olmadığını söylemiş olayım. 7-8 saat açık kalıp, normal Windows kullanımı yapıldığında hiç ısınmadığını söyleyebilirim.

2. Bu 2 sorundan da diğer bazı arkadaşlarla birlikte ben de söz etmiştim. SSD taktaıktan sonra ik, sorun da TAMAMEN ortadan kalktı.

3. SSD'ler genelde içinden Clone'lamak için programı ile birlikte geliyor, en azından Samsung'lar için bu böyle. Eğer ki sizin aldığınız SSD'den Clone veya Migration programı çıkmazsa, benim tavsiyem ACRONIS programını kullanarak clone'lamanız. Bu programları kullanmadan önce, SSD üzerinde hiç birşey yapmamanızı, format'ta atmamış olmanızı tavsiye ederim. Bir de clone'lama programı çalışırken HHD üstünden mümkün olduğu kadar az programın çalışıyor olmasına dikkat edin.

• SMcqueen S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, cihazınızı güle güle kullanın. Bir sorum olacak: Ekran TN mi IPS mi? TN ise ekra kalitesini ve parlaklığını nasıl buluyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, ekran 1920x1080 IPS.

Açıkçası görüntü kalitesinden çok memnunum, fakat parlaklığın biraz daha fazla arttırılabilmesini tercih ederdim. Yaz aylarında açık havada kullanıldığında maksimum parlaklıkta bile sıkıntı yaratır gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMcqueen -- 26 Kasım 2015; 13:50:29 >
  • Bu bilgisayarı nereden satın aldınız? Teknosa'dan veya Kliksa'dan satın alan var mı?
  • SMcqueen S kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Çok güzel bir cihaz. Açıkçası HP Envy serisi ve bu cihaz arasında seçim yapmayı düşünüyorum. HP Envy serisinin avantajı SSD ile gelmesi ve daha hafif olması diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMcqueen

Bugün itibariyle Samsung 850 EVO 500GB harddisk'i ASUS'ta taktırdım. Normalde 2-3 iş gününde teslim ediyorlarmış ama o sırada tenha olduğu için benimkini 3-5 dakikada takıp verdiler.

Değişimin servis ücreti 70TL. İsterseniz "imaging" ile işletim sistemi de kendileri kopyalıyorlar. Fakat ben Samsung'un içinden çıkan Data Migration programı ile mevcut HDD'mi clone'lamıştım. O konuda da yapacak arkadaşlara şunu söyliyeyim: Samsung SSD'nin kurulum klavuzuna baktığınızda USB/SATA kablosu kullanmanızı söylüyor, fakat SSD ile böyle bir kablo çıkmıyor. İnternette araştırdığınızda da SATA harddisk kutularını kulanmanın uygun olmadığı ve illa SATA/USB kablosu ile yapılması gerektiği yazıyor. Ben USB 3.0 olan, pek de öyle kaliteli birşey olmayan bir harddisk kutusu kullandım. İlk cloning'e başladığımda bir hata verdi, fakat daha sonra kutu pek kaliteli olmadığı için daha sabit bir şekilde yerleştirerek, temassızlığın önüne geçtim. Toplam 170GB civarı data'yı 1 saat 15 dakika gibi bir sürede 40MB/s gibi bir hıza çıkarak kopyaladı.

Bugün bu şekilde clone'ladığım SSD'yi taktırdım serviste, anında hiç bir sorun olmadan çalıştı.

Hızla ilgili ne söylesem bilemiyorum, tüm hayatım boyunca sahip olduğum en hızlı bilgisayar oldu. i7 Masaüstü bilgisayarımdan kat kat daha hızlı. Açma düğmesine basılmasından 3-4 saniye sonra Windows giriş şifresi soruyor. Şifreyi girdikten 5 saniye sonra tüm açılış programları yüklü olarak Windows 10 hazır.

Ayrıca TP300LJ sahibi olup, HDD'nin ses sorununu yaşamış olanlar, tamamen sessiz çalışmaya başlamış olamsından da memnun olacaklardır.

Bilgisayarla gelen 1TB HDD'yi external olarak kullanacağım. Onun da markasının HGST ve modelinin Z5K1000 olduğunu gördüm, hakkında bu kadar pozitif görüşler olan bir harddiskin nasıl o kadar ses çıkartarak çalıştığını halen anlamıyorum. HGST, WD'nin satın aldığı bir marka ama kendi adına ürettiği harddiklerin failure rate'i WD'den bile çok daha düşük.

Umarım bilgilerin faydası olur.

Hocam merhaba, bahsettiğiniz üzere ben de bilgisayardaki HDD yi SSD ile değiştirmek istediğimden, bilgi amaçlı Kısıklı'daki Asus teknik servisi aradım. Öncelikle HDD deki vızırtı ve hafif donmalarla ilgili soru sordum, teknik servisin bakması gerekiyor, dediler. SSD değişimini sordum, yapıyoruz, dediler. Modeli sordu; TP300 deyince, biz ultrabook modellerine SSD değişimi yapamıyoruz, kasa uygun değil dediler. Dedim, bir arkadaş yaptırmış burada aynı modele; maalesef yapamıyoruz dediler.

Sen de böyle bir durumla karşılaştın mı araştırırken? Acaba başından savmak için mi böyle yaptılar? Ne yapmalıyım sence, bir fikir verebilir misin?

Bu arada; Senin cihaz da TP300LJ-C4040H değil mi? Yanlış anlayıp da mantara bağlamayalım

DÜZELTME:
    Yoğun ısrarlarım sonucu, bizim model için de SSD değişimi olduğunu ve kısıklı servisinde bu işin garanti kapsamında yapıldığını ASUS Teknik'e kabul ettirdim. Meğerse, teknik destek ekibinin bir çoğu bundan habersizmiş. Genel merkeze sorup öğrendiler. Sıkıntı yok, SSD yolu gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maccara -- 28 Kasım 2015; 10:13:42 >

• Arkadaşlar,
    Bu bilgisayarı nereden satın aldınız? Teknosa'dan satın alan oldu mu? Ürün şu anda Teknosa'da indirime girdi. Oradan alınır mı yoksa 1-2 kişinin başına geldiği şekilde ayıplı ürün çıkar mı konusunda kararsızım.
  • Bu ürün almak için henüz karar veremediğim için satın almadım. Benim ve çevremdeki kişilerin yaşadığı kötü tecrübelerden dolayı Teknosa'ya tövbeliyim.

Bundan sonra da bu ürün sadece Teknosa'da satılacak olursa; Teknosa'dan almak yerine gider başka model alırım.

Yazdıklarım tavsiye değil, sadece tecrübe paylaşımıdır.
    Merhaba, ben ürünü Teknosa dan satın aldım. Aldığım için de memnunum. Ben 2.599 a aldım. Şu an 2.399 a satılıyor. Zaten ürün teknosa dışında diğer Teknoloji mağazalarında satılmıyor. Fiyatı aynı olduktan sonra İnternetten almaktansa direkt elden almak da benim tercih sebebimdir.

Ürün Hdd sorununa gelecek olursak; baştan pişman oldum aldığıma ama sonradan çok da önemli bir sorun olmadığına karar verdim. Sadece gereksiz ince bir zırıldama ve tepki süresinde çok az bir gecikme var. Kullanırken hissedilebilir bir sorun değil. Sadece benim gibi kıl biri iseniz aklınız oraya gidebilir. Ama ben aştım. İleride SSD değişimi de yaptıktan sonra sıkıntı kalmaz. Bunu yapıp tecrübelerini paylaşan arkadaşımız memnuniyetini açıkça belirtmiş.

Bu kadar para verdim, hiç sorun olmasın isterim de diyebilirsiniz, tercih sebebidir. Benim için; mobilite özelliğinin 15.6 ya göre daha iyi olması, tablet olarak kullanılabilmesi, özelliklerinin tatmin edici düzeyde olması, tasarım ve malzeme kalitesi olarak iyi olması ve f/p olarak da makul olması yeterli oldu. Bence tek negatif yönü, biraz fazla ağır olması 1.70 kg. Onu da çok takmadım.

Ben ürünü almadan önce, bu sayfadaki yorumlara bakarak fikir edindim ve öyle aldım. Umarım yazdıklarım da alacak olan ve benim gibi düşünen arkadaşlara yardımcı olur.

Not: Teknosa da ürünü alırken, benimle ilgilenen satış temsilcisi arkadaş ile uzun konuşma yaptık. Ürünün fiyatından ve özelliklerinden dolayı çok tercih edildiğini ve stokların hızlıca tükendiğini söyledi. Ayrıca, indirim cuma-p.tesi günler arasında oluyor. Bir sonraki indirim günlerinde bu bilgisayarda indirim olur mu bilinmez. Bunu da hatırlatmak istedim.

(Yazdıklarımı okuyunca kendimi teknosa satış elemanı gibi gördüm. Ama inanın, yardımcı olmak adına yazıyorum. Dediğim gibi, bu sayfadaki tecrübelerden ve yorumlardan istifade ettim. Ben de alacak olan arkadaşlara fikir versin diye yazdım. Hayırlı günler dilerim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maccara -- 29 Kasım 2015; 9:15:00 >

• Merhaba, henüz son kararınızı vermediyseniz şunu söyleyim:

HP'nin avantajları: Hafif olması ve kendinden SSD ile gelmesi

ASUS'un avantajları: Çok daha kaliteli ekran (almadan önce ben de Envy'lere bakmıştım) ve fiyat (tahminimce kendi SSD'nizi alsanız bile toplam maliyetinin HP'nin altında kalacak olması)

Son olarak SSD taktırmayı düşünen arkadaşlara şunu söyliyebilirim: Ben şimdi baktığımda 500GB SSD taktırmanın illa da gerekli olmadığını düşünüyorum. SSD takınca, bilgisayardaki mevcut 1TB HDD'yi de 20-30 liralık bir SATA/USB HDD kutusuna koyup, depolama desteği olarak kullanmak da mümkün. Bu şekilde bakıldığında 256GB'lik bir SSD yeterli olacaktır ve maliyeti 500GB'a göre oldukça düşük.
  • Çok teşekkürler. Henüz karar vermemiş idim. Yazınız bana Asus'a doğru meyil ettirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CCC3604E1 -- 2 Aralık 2015; 16:06:52 >
  • Bence ssd olarak fiyat perf. açısından ideal boyut 256 gb. Bu boyut yeterli sayıda program, geniş bir outlook, birkaç büyük oyun vb fazlasıyla kaldırıyor.
    MEret ucuzlasa al 512 lik daha da kafanı yorma derim ama hala pahalı ve fiyatlar yeterince düşmüş değil.

Birde ssd gümlerse veri kurtama imkanı zor ve maliyetli deniliyor, kurtulmaz diyen de var ayrı konu. Şahsi tecrübem 1,5 yıldır bataryası anakart sorunlu laptopımı masa üstü gibi kullanıyorum ve yaz kış hafta 1-2 kez elktrik kesiliyor. sitenin jenaratörü geç devereye girip çıktığı için şehir ceyranı geldiğinde de laptop kapanıyor yani x2 bir duruma rağmen (nerden baksak 1,5 yılda 200-250 civarı elektrik nedenli ani kapanış var) şu ana kadar sorun yaşamadım ama tabi diken üstü bir durum.
    benim ssd samsung ve memnunum. nolur nolmaz kritik dosyalarımı vb de yedekliyorum ara ara.
    Hp nin servisini bilmiyorum ancak Asus'un ki hiç ama hiç beğenmiyorum.

Eğer benzer özelliklerde 2 si 1 arada bir cihaz "Dell" marka bulabilseydim 200-300 tl fark verip gözüm kapalı alırdım. Serviste Dell kesinlikle 1 numara. Öyle ki y.dışından alınma dandik bir notebook için 2 kez adamlar eve geldi ve garanti kapsamında anakart değiştirdi !!
    Asus'da bir sorun çıkarsa aleti içinde özel dosyaların, çalışmaların,maillerin, verilerin vb olarak servise kargolamak zorundasın.! Sanırım hp de farklı değil.

• Bu gün itibariyla nihayet bilgisayarımı satın almış durumdayım.Umarım herhangi bir sorun yaşamam.İlk izlenimlerim:
    Daha önce başka arkadaşların yazmış olduğu şekilde bilgisayarda kendini fark ettiren bir tıkırdanma sorunu var. Çok sessizliğe alışıksanız,belki dikkat dağıtabilir.Bunun dışında yine bazı arkadaşların yazmış olduğu şekilde daha hafif olabilirdi. Bir önceki bilgisayarım 15,6 inç ve 2,5 kg idi. Bu ona göre daha hafif olmasına rağmen, hala biraz ağır. Ama bir yerden bir yere taşımanız gerekmiyorsa, çok da önemli olmayabilir.
    Bu arada, bilgisayarla ilgili sormak istediğim birkaç konu var.
    1-Bilgisayar içinde %60 civarında şarjla geldi. Teknosa elemanlarına sorduğumda, içindeki şarjı bitirip sonra şarj edebileceğimi söylediler. Öte yandan,kendi kullanım kılavuzunda "ilk kullanımdan önce 3 saat şarj edin"diye yazıyor. Bu durumda hangisi doğru?
    2- Bu bilgisayarın pili için kritik şarj seviyesi nedir? % 15 falan mı?
    3- Diyelim ki, içindeki şarj %20'e indi. Ne kadar süre içinde şarjı tamamlanıyor?Siz % 100' e kadar dolduruyor musunuz veya örneğin 90 % olduğunda şarjı kesiyor musunuz? Şarj süresini ayarlayan program var mıdır?(Samsung'larda vardı.)
    4-B2004 yılında satın alınmış lisanslı Windows Office programı var.(CD'de) Bu programı bilgisayara yükleyeceğim. Bu arada, bilgisayarı karıştırırken karşıma 2013 Office Programı kaydetme diye bir sayfa çıktı. Bu 2013 Office'in deneme sürümü müdür? Bendeki programı yüklersem,bir uyum sorunu çıkartır mı?
    5- Bilgisayara ethernet bağlantısı eklemek istiyorum.Ethernet bağlantısının eklendiğini nereden anlarım? Ağ seçeneklerinden mi?

• Beyler pcmiz icin gerek maddi gerekse donanimsal olarak en uygun ssd fırsatlarını da burada yazabilirmiyiz? Bende ssdye geçmek istiyorum ama bu konularda pek bilgili deilim ve olmuşken en iysi olsun istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.