Şimdi Ara

Asus strix rx480 mi yoksa msi rx480 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni bir sistem topladım sistem şöyle

Asus A-68 HM-K 2400 mhz anakart
    Teamdark 2x8=16 gb 2400 mhz ram
    AMD A10 7890 K işlemci
    Saphire 4gb rx460 ekran kartı
    Zalman z3 plus midtower kasa
    500 wat 80+ güç kaynağı
    500 gb sandisk SSD
    500 gb toshiba HDD
    Wiewsonic fresync 24 inç monitör

Bu sistemeden genelde memnun olsamda maalesef oyun konusunda zayıf kaldığının farkındayım, bu yüzden ekran kartını değiştirmeye karar verdim araştırmalarım sonucunda şu seçenekler arasında kaldım.

Asus strix rx480 8gb
    Msi gaming x rx480 8 gb
    Saphire nitro rx480 8gb
    Xfx gtr triple x rx480 8gb
    Gigabayt g1 gaming rx480 8gb

Bu 4 ekran kartının aşağı yukarı fiyatları aynı doğrusu şu an çok kararsızım hangisini alayım diye darboğaz yaparmı yapmazmı bu ekran kartlarından kullanıpta memnun olan veya olmayan arkadaşlarımın tavsiyelerine ihtiyacım var ,zahmet edip cevap yazan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür eder,hayırlı günler dilerim

• Msi'ı öneririm. Kendim Msi rx 480 kullanıyorum çok memnunum hem pek ısınmıyor, soğutması güzel hemde sessiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiksSnow -- 20 Şubat 2017; 1:59:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_1907

Msi'ı öneririm. Kendim Msi rx 480 kullanıyorum çok memnunum hem pek ısınmıyor, soğutması güzel hemde sessiz

Teşekkür ederim cevabınız için bende aslında asus ve msi arasında kalmıştım ama sanırım dediğiniz gibi msi yi tercih edeceğim gibi,saygılar hayırlı günler dilerim.
  • hpeksü kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızdan şuan en basarili marka sadece rx 480 icin demiyorum genel olarak msi daha basarili. Sapphire de tercih edilebilir ama onuda kullandim fani sesli calisiyor. Asusunda hep amd kartlarinda artifact problemi voltaj hatalari vs. Cok rastlandigi icin hic düşünmeden msi alabilirsiniz. Simdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiksSnow -- 20 Şubat 2017; 2:30:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus kullanıyorum soğutmasında, gpu frekansında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bir çok kullanıcı oyunlarda Asus'un gpu hızını sabitlemediğini devamlı değiştiğini söylüyor. Ben oc modunda sıkıntı olmadan 1330 mhz yi görüyorum. gaming modunda da 1310. Soğutması da iyi. Ama risk edemem derseniz de Msi daha iyi bir çözüm gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_1907

Yazdıklarınızdan şuan en basarili marka sadece rx 480 icin demiyorum genel olarak msi daha basarili. Sapphire de tercih edilebilir ama onuda kullandim fani sesli calisiyor. Asusunda hep amd kartlarinda artifact problemi voltaj hatalari vs. Cok rastlandigi icin hic düşünmeden msi alabilirsiniz. Simdiden hayırlı olsun

Teşekkür ederim...
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi asus hakkında birçok sitede şikayet var,belki yazılımla veya ilk çıkan modellerle ilgili bir şey olabilir ama riske girmek istemediğim için sanırım MSİ tercih edeceğim ilginiz için teşekkür ederim.
  • Xfx

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Strix'in hem pcb'si hem gpu soğutmadsı hem vrm soğutması(heatsink) gaming x den daha üstün. Fakat vram soğutması mühendislik hatalı.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Gaming x de ben daha fazla soğutma ihtiyacı göremedim aradada sıcaklık farki bulamadim ama yine de riske gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuzrek

Xfx

Xfx için doğrusu ne düşüneceğimi bilemiyorum youtube da birkaç yabancı kaynaklı inceleme dışında pekde birşey bulamadım onlarıda yabancı dil bilgim zayıf olduğu için pek anladığım söylenemez. XFX in bence en cazip tarafı incelemelerde gördüğüm kadarıyla soket tipinde yapılmış kolay sökülüp takılabilen ve yanında yedek gönderilen fanları,buda aklıma şöyle birşey getirdi acaba diğer ekran kartlarına nazaran XFX in fan sistemi daha mı zayıf kalıyorki yedek fan larla geliyor diye düşünmeden edemedim,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hpeksü -- 20 Şubat 2017; 22:57:23 >
  • Hangisi ucuzsa onu al

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.