Şimdi Ara

ASUS Sahte(?) Nvidia Geforce GTX 950M (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Denetim masası aygıt yöneticisinden gtx950 yi devre dışı bırak. Dahili kartla bilgisayarı sorunsuz kullanıyorsan (tabiki oyun oynayamazsın) sıkıntı gtx950 dedir. Benzer bi problemi bu şekilde tespit etmiştim.

Benim sorunun çözümü reballing olmuştu. Isıtma olayının daha profesyonel hali. Ekran kartı çipini söküp düzgünce geri takıyorlar. Zamanla lehimlerde oluşabilecek çatlamaları temassızlıkları çözmüş oluyorlar.

Ben bilgisayarı düşürdükten sonra bu problem olmuştu, özellikle bilgisayar sıcakken sarsmak, paldır küldür çantaya atmak, benim gibi düşürmek bu soruna sebep olabiliyormuş.
  • kart yani ekran kartı çipi donanımsal olarak arızalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

Denetim masası aygıt yöneticisinden gtx950 yi devre dışı bırak. Dahili kartla bilgisayarı sorunsuz kullanıyorsan (tabiki oyun oynayamazsın) sıkıntı gtx950 dedir. Benzer bi problemi bu şekilde tespit etmiştim.

Benim sorunun çözümü reballing olmuştu. Isıtma olayının daha profesyonel hali. Ekran kartı çipini söküp düzgünce geri takıyorlar. Zamanla lehimlerde oluşabilecek çatlamaları temassızlıkları çözmüş oluyorlar.

Ben bilgisayarı düşürdükten sonra bu problem olmuştu, özellikle bilgisayar sıcakken sarsmak, paldır küldür çantaya atmak, benim gibi düşürmek bu soruna sebep olabiliyormuş.
    Normal kullanımda bir sıkıntı yok, zaten her yerde NVIDIA'yı kullanmıyorum. Oyun dışında problem yok ama yazılım-programlamada sıkıntı yaşamaktan korkuyorum. Bilgisayarcı ekran kartı çiplerini lehimlemekten bahsediyordu sanırım reballing oluyor, 3 ay üstünde garanti veremiyor ancak muhtemelen sorun bundan kaynaklı olduğunu söyledi. Şimdi kafama yattı, olmazsa bu hafta vereyim.
  • MKürşad kullanıcısına yanıt
    Bende reballing ile çözülebileceğini düşünüyorum. Direk bu işlemi yapan bi servis bulman daha uygun fiyatlı olabilir. Ben geçen sene 100 liraya yaptırmıştım diye hatırlıyorum. Ama verdiğim bilgisayarcı kendi yapmıyormuş yapan bi servise göndererek aracılık ediyor buda maliyetini arttırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba sorum çözüldü mü ? RAM yükselttim fan ve macun temizliği yaptım sonra oyunlarda aynı görüntüyü alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.