Şimdi Ara

ASUS S46C Series Kullanıcıları Kulübü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
4
Favori
20.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fn ve f9 tuşuna aynı anda basmana rağmen mi touchpad kapanmiyor? görev yöneticisinden ATK media programının çalışıp çalışmadığını kontrol eder misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • labonbon L kullanıcısına yanıt
    genel ayarlar için kullandığınız ekran kartı intel olan mı nvidia olan mi?

• hocam dediğiniz konuyu araştırdım asus un türkiye sitesinde 3 GB SSD Cache gozukurken İnternational sitesinde 24 GB gozukurken yani haklısınız kusura bakmayın :)

• yok canym ne kusuru sorun de?il. s46cm nin bir kulübü olmasyna sevindim....iyi etmi?sin ben zaten 24 gb a linu xkurdum ( bunu neden yazyyorum onuda bilmiyorum )
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzkara

fn ve f9 tuşuna aynı anda basmana rağmen mi touchpad kapanmiyor? görev yöneticisinden ATK media programının çalışıp çalışmadığını kontrol eder misin ?

evet fn+f9 basmama rağmen devre dışı olmuyor..yazan program çalışmıyor..ne yüklemem lazım?
  • quote:

Orijinalden alynty: oguzkara

fn ve f9 tu?una ayny anda basmana ra?men mi touchpad kapanmiyor? görev yöneticisinden ATK media programynyn çaly?yp çaly?mady?yny kontrol eder misin ?

evet fn+f9 basmama ra?men devre dy?y olmuyor..yazan program çaly?myyor..ne yüklemem lazym?
  • ksk_mehmet K kullanıcısına yanıt
    hocam ilk önce bilgisayarında şu konum var mı araştır. "C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Media" eğer varsa burdaki "DMedia.exe" uygulamasını çalıştırmayı dene. eğer yoksa asus'un sitesinden ilgili bilgisayara ait; "ATKACPI driver and hotkey-related utilities" ve "Keyboard Device Filter Utility" uygulamalarını araçlar kategorisinden indirip kurmayı dene. işletim sistemin windows 8.1 olsa bile bu araçları muhtemelen windows 8 kategorisinde bulacaksın.
  • hocam nasıl becerdin 24 gblık alana linux kurmayı. normalde burası bilgisayarın hızlanması için gerekli olan cache dosyaları saklamak için oluşturulmuş bi alan
  • ben recovery i yedekledim ve sildim. bilgisayarımda 128gb ssd var. ve temiz kurulum yaptım. cihazda ssd olunca belleklemeye ihtiyaç yok nasıl olsa.. ssd nin yanında ssd'ciğin bir fonksiyonu kalmıyor. bilgisayar ssd ile oldukça hızlı.
  • quote:

genel ayarlar için kullandığınız ekran kartı intel olan mı nvidia olan mi?

sanırım intel
  • labonbon L kullanıcısına yanıt
    konuyula ilgili yorumumu başka bir kullanıcıya yapmıştım sizde şu adımları dener misiniz?

"hocam masaüstündeyken sağ tukla nvidia denetim masasına gir. orda "3D ayarlarının yönetilmesi diye bir seçenek var oraya tıkla. Orada genel ayarlar sekmesinde tercih edilen grafik işlemci kısmını yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yap. bide hocam bilgisayarın fişe takılı ve pil modun yüksek performans olsun. bi dene bunları istesen. "

• quote:

konuyula ilgili yorumumu başka bir kullanıcıya yapmıştım sizde şu adımları dener misiniz?

"hocam masaüstündeyken sağ tukla nvidia denetim masasına gir. orda "3D ayarlarının yönetilmesi diye bir seçenek var oraya tıkla. Orada genel ayarlar sekmesinde tercih edilen grafik işlemci kısmını yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yap. bide hocam bilgisayarın fişe takılı ve pil modun yüksek performans olsun. bi dene bunları istesen. "

Dediğinizi uyguladım biraz hızlandı teşekkür ederim:) bir de şu bluetooth olayını halletsem çok iyi olucak
  • ben 24gb lık ssd kısma windows kurdum ancak başlangıç falan hala normal disk hızında..neden böyle acaba?
  • Arkadaşlar merhaba
    pc ye format atmaya çalışıyorum daha yeni 1 yıllık bile değil ama sürücü eksik diyor bir türlü anlayamadım çözemedim hatayı ve pc inanılmaz yavaşladı öyle böyle değil.. buarada i5 modeli.sevgiler
  • by_yeg kullanıcısına yanıt
    niye format atmaya çalışıyorsunuz ki sistemi ilk günkü duruma getir seçeneğini kullanın. ayrıca konuyu okudunuz mu bilmiyorum ama yukarıda bilgisayarın hızlanması ile ilgili bi yazı paylaşmıştım lütfen bütün konuyu okuyup öyle sorularınıza cevap arayın.

bizim bu bilgisayarlar hibrid bi sistem yani iki harddisk birbiriyle uyum içinde çalışıyor. daha önce sizin bu yaptığınızı başkası yaptı mı bilmiyorum ancak bence bunu yapabilecek bilgi birikimindeyseniz zaten olası sorunları da çözümleyebilirsiniz. ssd ye linux kuran var da windowsu kompe ssdye kuran yok bu konuda hocam.

O 24 gb lık SSD anakarta gömülü msata girişli bir SSD dir. ''Oguzkara'' arkadaşda bahsetmiş. Hibryd sistem. Bu SSD, express cahace dosyalarının saklandığı disktir. Şimdi satılan Win8 li laptoplarda, Win8 in hızlı olmasını sağlayan teknoloji budur işte. Sen oraya neden windows kurdun ki. Windows için orası yetersiz bir alandır. SSD disklerde doluluk oranı ne kadar yükselirse performans o kadar düşer. Dolayısıyla o SSD nin kapasitesi 24gb olduğu için,sen windows kurduğunda zaten disk neredeyse dolmuş olacak. Bu diskten bir performans beklemen mantıksız. Eğer recovery bölüntüsü sağlam duruyorsa, cihazını sıfırlamanı öneririm. Recovery sonrası diskler orjinal hale döner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürluk allaha kulluktur

O 24 gb lık SSD anakarta gömülü msata girişli bir SSD dir. ''Oguzkara'' arkadaşda bahsetmiş. Hibryd sistem. Bu SSD, express cahace dosyalarının saklandığı disktir. Şimdi satılan Win8 li laptoplarda, Win8 in hızlı olmasını sağlayan teknoloji budur işte. Sen oraya neden windows kurdun ki. Windows için orası yetersiz bir alandır. SSD disklerde doluluk oranı ne kadar yükselirse performans o kadar düşer. Dolayısıyla o SSD nin kapasitesi 24gb olduğu için,sen windows kurduğunda zaten disk neredeyse dolmuş olacak. Bu diskten bir performans beklemen mantıksız. Eğer recovery bölüntüsü sağlam duruyorsa, cihazını sıfırlamanı öneririm. Recovery sonrası diskler orjinal hale döner.

valla diskte windows olması daha iyi olur demiştim..

o zaman bir dahaki formatta normal diske kurarım... sıfırlama yapmam çünkü windows 8 inanılmaz kötü bir işletim sistemi.

tabiki fikirlere saygım sonsuz ama bi xp olmasa da win 8 gerçekten iyi bir işletim sistemi bence. kullanıcılar özelliklerini yeteri kadar bilmiyor kişisel fikrim. :)

• arkadaşlar S46C var bende 1.5 yıllık makina i7.. son 10 gündür batarya tam şarz etmiyor saatlerce durmasına rağmen % 84 ü geçmedi doluluk oranı. ve her geçen gün bu batarya maximum dolma oranı düşüyor en son % 78 doldu sabaha kadar takılı olduğu halde. bataryayı söktüm taktım, komple boşalana kadar kullanıp tekrar şarz ettimsede fayda etmedi. başına gelen varmı yoksa benim bataryamı miadını dolduruyor. sorun bataryadansa yenisini nereden uygun alabilirim ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.