Şimdi Ara

Asus S400CA Incredible Touch Ultrabook™ Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
4
Favori
30.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Asus S400CA Incredible Touch Ultrabook™ Ana Konu

ASUS VivoBook yeni işletim sisteminin en iyi şekilde, tüm müşteri mutluluğu yönlerini ve çerçevesiz dokunmatik paneller, Windows 8 deneyimlerini genişletir.

Şık Hareketlilik
    ASUS tasarımcıları ASUS VivoBook şık taşınabilirlik vurgulayarak Windows 8 yetenek ve eğlenceli vitrine farklı bir görünüm verdi. Dokulu metal işlenmiş yüzeyler ve ergonomik bir kenar tasarımı yeni, yüksek mobilite sezgisel işlem dinamik yapısı uyan, dikkat çekiyor. Ultra hafif ve ekstra ince olan ASUS VivoBook kolay elde yapmak çok başarılıdır!
    Güç duyun
    ASUS SonicMaster kadar rekabet outshining, kendi sınıfında en iyi ses deneyimi sağlamak için büyük hoparlör ve odacıklar sayesinde daha güçlü bir ses ve zengin bas tonları için Dalgalar MaxxAudio 3 ile özel SonicMaster teknolojisi bulunmaktadır.
    Kullanıcı Merkezli Yenilikler
    Büyük, doğru ve touchpad true dokunmatik sadakat için tespit jestler daha geniş bir yelpazesi ile büyük ölçüde daha sezgisel. Uyku veya hazırda üzerinde 2 saniyelik anlık (14 güne kadar bekleme süresi *) dan hızlı gecikme ücretsiz özgeçmiş için kesintisiz, kendiliğindenlik ile Windows 8 geri vardır.
    WebStorage Bulut Tabanlı
    ASUS WebStorage içerik depolamak daha fazlasını yapar. Bu 3 yıl için 32GB depolama alanı ile herhangi bir aygıttan tüm belgeler, fotoğraflar ve müzik erişmenizi sağlar. Anlık dosya senkronizasyonu siz ve aileniz ya da arkadaşlarınızla tek bir birleşik bulut hayatı ile bağlı almak kolay bağlantı tabanlı paylaşımı ile, WebStorage her öğe için gerçek zamanlı güncellemeler verir.

İşlemci ÜreticisiIntel®
    İşlemci ModeliCore™ i5
    İşlemci Numarası3317U
    İşlemci Hızı1,70 GHz
    Ekran Boyutu14 "
    Ekran Çözünürlüğü1366 x 768 px
    Bellek6 GB
    Sabit Disk TipiSATA
    Disk Kapasitesi500 GB
    SSD Disk Kapasitesi24 GB SSD
    Disk Dönüş Hızı5400 rpm
    İşletim SistemiWindows 8
    Ağırlık1,80 kg
    Bellek Hızı1600 MHz
    Ön Bellek (L2 Cache)3 MB
    Ekran KartıIntel HD Graphics
    Kart YuvalarıSecure Digital Kart (SD)
    Ekran Kartı TürüPaylaşımlı
    Bellek TürüDDR3
    Max. Bellek Desteği8 GB
    Optik MedyaHayır/Yok
    Kablolu AğEthernet 10/100/1000
    3G ModemHayır/Yok
    KlavyeTürkçe Q
    FirewireHayır/Yok
    Wireles BağlantıEvet/Var
    Kablosuz Ağ Tipi802.11b, 802.11g, 802.11n
    KameraEvet/Var
    Bluetooth4.0
    HDMI PortEvet/Var
    VGA BağlantısıHayır/Yok
    Gömme Hoparlör Sayısı2 Adet
    Usb Girişi3 Adet Usb
    Usb Hızı3.0 Usb Hızı
    Mikrofon Giriş FişiHayır/Yok
    Parmak İzi OkuyucuHayır/Yok
    Hoparlör/Kulaklık Çıkış FişiEvet/Var
    Pil Süresi1 - 4 saat
    Boyutlar (GxDxY)33,9 x 23,9 x 2,1 cm
    Pil Hücre Sayısı4 Hücreli Pil
    Garanti Süresi:24 Ay
    Sezgisel Dokunmatik

http://www.bimeks.com.tr/urun/125238/asus-s400ca-ca020h-ultrabook-w8-.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi generix_1990 -- 1 Aralık 2012; 11:03:57 >

• Merhaba arkadaşlar, Vivobook şu anda Bimeks'te web'ten alışverişlerde 1772,97 TL, mağazadan alışverişlerde 1916 TL (%10 hediye çeki veriyorlar böylece 1724,4 TL'ye geliyor... bugün abimle birlikte iki tane aldık. Dokunmatik hassasiyeti muhteşem ama windows 8'e henüz alışamadım... sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LAGIMCI

Merhaba arkadaşlar, Vivobook şu anda Bimeks'te web'ten alışverişlerde 1772,97 TL, mağazadan alışverişlerde 1916 TL (%10 hediye çeki veriyorlar böylece 1724,4 TL'ye geliyor... bugün abimle birlikte iki tane aldık. Dokunmatik hassasiyeti muhteşem ama windows 8'e henüz alışamadım... sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.

Ben de 1670 liradan Bimeks Web'den aldım. Bazen %30 indirim ile bu fiyata iniyor almak isteyenler takip etmeli Bimeks'i şimdilik en uygun fiyat orada.

Cihaz gerçekten harika, çevremden aldığım tepkiler olumlu. Gören ben de alıcam diyor, Asus kalitesi, dokunmatik ekran ile mükemmel windows 8 deneyimi, SonicMasters ses teknolojisi, uzun şarj ömrü ve muhteşem tasarım

• şu an %30 indirim var bimeks'te 1677 ye geliyor.
  • ben 2 hafta önce bimex ten 1800 tl vererek aldım.
    aslında başka bir pc almak için gitmiştim ama bunu görünce resmen aşık oldum win8 alacaksanız kesinlikle dokunmatik ekranlı tercih edin
  • kesinlikle katılıyorum, çok güzel birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engnsl

ben 2 hafta önce bimex ten 1800 tl vererek aldım.
    aslında başka bir pc almak için gitmiştim ama bunu görünce resmen aşık oldum win8 alacaksanız kesinlikle dokunmatik ekranlı tercih edin

Ben de bugün Casper touch ultrabook almaya gittim, kesin karar vermiştim, mağazada bunu görünce aklım karıştı. Şimdi düşünüyorum hangisini alsam diye.

Ben 1-2 eleştiri getireyim yalnız, ben görünüşünü beğenmedim, tabi bu çok subjektif bir eleştiri. Bir de VGA ve ethernet portlarını gereksiz buldum. Diğer ultrabook'larda olduğu gibi bu portları çıkartıp mobilitesini biraz daha arttırabilirlerdi ne de olsa ultrabook bu. Hele de VGA portu nedir yani, bence laptoplardan bile çıkartılmalı artık.

Artıları, Casper'ınkine göre daha soğuktu kasası. Ram'leri de 1066 MHz değil 1600 MHz.

Bunun dışında iki ultrabook'u da uzun süre denedim mağazada ikisi de çok güzel bilgisayarlar. Ekranların dokunmatiği ikisinde de iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZuLuuuuuu

quote:

ben 2 hafta önce bimex ten 1800 tl vererek aldım.

Ben de bugün Casper touch ultrabook almaya gittim, kesin karar vermiştim, mağazada bunu görünce aklım karıştı. Şimdi düşünüyorum hangisini alsam diye.

Ben 1-2 eleştiri getireyim yalnız, ben görünüşünü beğenmedim, tabi bu çok subjektif bir eleştiri. Bir de VGA ve ethernet portlarını gereksiz buldum. Diğer ultrabook'larda olduğu gibi bu portları çıkartıp mobilitesini biraz daha arttırabilirlerdi ne de olsa ultrabook bu. Hele de VGA portu nedir yani, bence laptoplardan bile çıkartılmalı artık.

Artıları, Casper'ınkine göre daha soğuktu kasası. Ram'leri de 1066 MHz değil 1600 MHz.

Bunun dışında iki ultrabook'u da uzun süre denedim mağazada ikisi de çok güzel bilgisayarlar. Ekranların dokunmatiği ikisinde de iyi.

Casper aldım bundan önce, bir daha da alırsam allah belamı versin Donanımı tamamen aynı dahi olsa adamlar kasayı toplmayı beceremiyorlar, bunlar hassas aletler. 1mm kayma manyetik soruna yol açar, o ısınmaya yol açar o başka bişeye. Bu ürün muhtemelen casper dan ucuzdur, pahalı olsa bile bunu tercih etmenizi öneririm. Eğer daha ucuz ise ki muhtemelen öyledir, bunu tercih edin.

Büyük markalar, gerek size sunacağı ücretsiz programları ile hayatınızı kolaylaştırırken, gerek servis desteği ile ayrıcalığı hissettiriyorlar.

Casper'da muhtemelen touch-pad dümdüz bir şeydir, asus smart gesture yazılımı ile dokunmatik ekranlı olmasına rağmen bunu aratmıyor diyebilirim. 1 parmak 2 parmak ve 3 parmak hareketleri ile pek çok işimi görüyorum.

Casper'da dokunmatik yine dümdüz dokunmatiktir, asus sezgisel dokunmatik adını verdiği teknolojisiyle cep telefonlarındaki hassasiyeti burada bize sunuyor.

Casper'da ses dümdüz bişeydir, Asus SonicMaster teknolojisiyle geliyor ve ses gerçekten çok iyi.

Casper'ın klavyesiyle bunu bir karşılaştırın mesela, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız

ve bunun gibi bir çok neden sayarım, tamamen ben yandım siz de yanmayın diye söylüyorum ben yemin ettim bir daha almam diye ama şahsi görüşüm daha ucuz olur ve bütçeye hitap eder tabii ki onu alın. Ama bir kere alınıyor genelde verilen para boşa gitmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi generix_1990 -- 9 Aralık 2012; 1:14:26 >

• Ben de 1677 liradan aldım ve inanın 2000 lira olsa yine alıcaktım, şansıma denk geldi bimeks web sitesine girdim ve indirimi görünce hemen aldım ve kurye ile bir kaç saatte teslim aldım.

Ben zaten hayran kaldım çok başarılı bir ürün, fiyat/performans olarak ise zirvede gezinecek bunu net söyleyebilirim. Çevremden aldığım tepkiler de bu yönde, ürünü inceleyen hayran kalıyor.

En çarpıcı özellikleri;

SonicMaster ile ses çok çok iyi, surround bir deneyim sunuyor ve kaliteli bir ses var.

Açılış süresi, msconfig'den 4 çekirdeği seçmem ile 10 sn. altına düştü. Şu an Visual Studio 2012'den tutun Office 15'e kadar bir çok ciddi yazılım yüklü fakat ne sistem şişti ne de açılma süresi uzuyor.

Dokunmatik ekran olması ise Windows 8 deneyimini doruklara çıkarıyor. Hassas bir panele sahip.

Touch-pad ise macbook gibi, çok işlevsel ve hassasiyeti yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: generix_1990

Ben de 1677 liradan aldım ve inanın 2000 lira olsa yine alıcaktım, şansıma denk geldi bimeks web sitesine girdim ve indirimi görünce hemen aldım ve kurye ile bir kaç saatte teslim aldım.

Ben zaten hayran kaldım çok başarılı bir ürün, fiyat/performans olarak ise zirvede gezinecek bunu net söyleyebilirim. Çevremden aldığım tepkiler de bu yönde, ürünü inceleyen hayran kalıyor.

En çarpıcı özellikleri;

SonicMaster ile ses çok çok iyi, surround bir deneyim sunuyor ve kaliteli bir ses var.

Açılış süresi, msconfig'den 4 çekirdeği seçmem ile 10 sn. altına düştü. Şu an Visual Studio 2012'den tutun Office 15'e kadar bir çok ciddi yazılım yüklü fakat ne sistem şişti ne de açılma süresi uzuyor.

Dokunmatik ekran olması ise Windows 8 deneyimini doruklara çıkarıyor. Hassas bir panele sahip.

hayırlı olsun sizede msconfig den 4 çekirdeği nasıl seçiyorsunuz artıları eksileri nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

quote:

Ben de 1677 liradan aldım ve inanın 2000 lira olsa yine alıcaktım, şansıma denk geldi bimeks web sitesine girdim ve indirimi görünce hemen aldım ve kurye ile bir kaç saatte teslim aldım.

En çarpıcı özellikleri;

hayırlı olsun sizede msconfig den 4 çekirdeği nasıl seçiyorsunuz artıları eksileri nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

Ekranı sağ taraftan çekin ve ara kısmına msconfig yazın. Çıkan sonucu seçtiğiniz zaman msconfig penceresi açılacaktır. Orada gelişmiş seçenekleri seçip açılışta 4 çekirdek işaretleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

En çarpıcı özellikleri;

Ekranı sağ taraftan çekin ve ara kısmına msconfig yazın. Çıkan sonucu seçtiğiniz zaman msconfig penceresi açılacaktır. Orada gelişmiş seçenekleri seçip açılışta 4 çekirdek işaretleyin

aynen yaptım ama açılış hızında bir fark olmadı her ikisindede 12 saniyede açılıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

En çarpıcı özellikleri;

aynen yaptım ama açılış hızında bir fark olmadı her ikisindede 12 saniyede açılıyor

Açılış hızından ziyade açıldıktan sonra bilgisayarın hazır olma süresini düşürüyor. Desktop açar açmaz hazır oluyor mesela, önyükleme hızlı yapıldığından bir çok uygulama açılmış ve çalışır durumda oluyor

• Valla aldım ama renk konusunda acaip sıkıntı yaşıyorum..

Masaüstü 6 sene önce aldığım bilgisauatrdaki renkler fena canlı..

Ayarlarını yapmama rağmen gerçek renkleri alamıyorum bu laptoptan..

Ya çok soluk ya çok parlak..
  • keşke 1.8 degilde 1.4 filan olsaydı tadından yenmezdi.

ama yinede güzel alet.
  • Eksileri:
    15 gün önce aldım şu an aletin kusuru ekran parlaklığı akşam iyide sabah biraz yetersiz kalıyor ama bu durum beni pek rahatsız etmedi.
    Pil yuvası yok yani bil öldümü adaptöre talim.
    Ultrabook olduğu için birazdaha hafifi olaydı(genede tek elle kavrayabilirsiniz.)

Dokumatiği gerçekten şahane kocaman ekranda Firut Ninja çok zevkli oldu :D
    Eletrik tasarufunda son noktaya gelmişler daha azı anca tabletlerde olur full kapasite ile çalıştığında 65wat elektrik harcıyor yani evdeki tasarruf ampullerinden 2 tanesi yansa anca bu kadar eder. ki Bu bilgisyarı full kapasite zorlayacak işler yapmak için aldığınızı zannetmiyorum o sebeple ortalama 40 wat harcıyordur.
    Ekran kartı tümleşik intel olmasına rağmen orta sınıf ekran kartları kadar hızlı. Tam saat hızını bulamadım.
    Öyle bi touch pad yapmışlarki dokumatik ekrana ihtiyacınız yok :)

Tavsiye edermiyim bilmiyorum duruma göre, eğer win 8 in nimetlerinden metro arayüzünden ve andiroid benzeri oyunarından yararlanmak istiyorsanız tavsiye ederim, ama ben son çıkan bilgisayar oyunlarınıda oynamak istiyorrum derseniz hayal kırıklığı olabilir.
    Benim Ps3 var o sebeple bilgisyarı Win8 in marketindeki oyunlar ve internet performansı için aldım şimdilik memnunum, güzelde bi karizması var arkadaşlarım çok beğendi.

• Pil biterse asus.servislerinde degisim yapilmaz mi

• Bana çok gereksiz geldi dokunmatik ekran. pili serviste değiştiriliyordur muhtemelen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

Bana çok gereksiz geldi dokunmatik ekran. pili serviste değiştiriliyordur muhtemelen..

kilit bakımından bence gerekli bir şey resimli kilit
  • Adaptör takılıyken dahi pil doluluk oranı %98 civarını geçmiyor.
    Zamanla bu oran azalacak mı yani

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.