Şimdi Ara

Asus ROG Zephyrus GA503QM-HN022 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 512GB SSD RTX3060 14800TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
8.852
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ekstra nvme bilgisi girilmemiş ama içinden hynix in hfm512gd3jx013n olan ssd si çıkıyor.

Ürünü biraz kullanabildim build kalitesi çok iyi. Bu fiyata kötü build kalitesine sahip monster lar satılırken bu ürün bence alınır.

Ses olarak tam yükte test edemedim ama sessiz gözüküyor. Cpu masaüstünde 50-55c lerde.

Radeon igpu ile ve rtx3060 ile geliyor. Rtx3060 ı tamamen kapatıp igpu ile de devam edebiliyorsunuz. Benim gibi sadece cpu gücü isteyenler için güzel bir özellik olmuş.

Tüm ürün bilgisi de aşağıda mevcut

https://rog.asus.com/tr/laptops/rog-zephyrus/2021-rog-zephyrus-g15-series/spec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 28 Nisan 2021; 17:3:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

ekstra nvme bilgisi girilmemiş ama içinden hynix in hfm512gd3jx013n olan ssd si çıkıyor.

Ürünü biraz kullanabildim build kalitesi çok iyi. Bu fiyata kötü build kalitesine sahip monster lar satılırken bu ürün bence alınır.

Ses olarak tam yükte test edemedim ama sessiz gözüküyor. Cpu masaüstünde 50-55c lerde.

Radeon igpu ile ve rtx3060 ile geliyor. Rtx3060 ı tamamen kapatıp igpu ile de devam edebiliyorsunuz. Benim gibi sadece cpu gücü isteyenler için güzel bir özellik olmuş.

Tüm ürün bilgisi de aşağıda mevcut

https://rog.asus.com/tr/laptops/rog-zephyrus/2021-rog-zephyrus-g15-series/spec

hocam ram'in single channel olması ve %62.5 srgb renk skalası sizi ne kadar rahatsız etti acaba? almayı çok istediğim bi modeldi ancak nerdeyse aynı fiyata yabancılar qhd %100 dci-p3 165hz panel alırken bizim ülkeye böyle vasat bir panel iteklemeleri çok canımı sıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikososyal -- 28 Nisan 2021; 18:23:6 >

• Psikososyal kullanıcısına yanıt

Panel güzel gözüküyor aslında ama tabii ben bu laptopu aslında cpu su için aldım. Daha detaylı incelemek gerekiyor. 3060 ı hatta kapatmayı dahi düşünebilirim. Oyun demek lazım aslında. Bir de şu var ekran aslında ppi anlamında iyi ve pikseller çok ufak kalıyor o sebeple tam net bir bilgi almak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 28 Nisan 2021; 18:48:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Panel güzel gözüküyor aslında ama tabii ben bu laptopu aslında cpu su için aldım. Daha detaylı incelemek gerekiyor. 3060 ı hatta kapatmayı dahi düşünebilirim. Oyun demek lazım aslında. Bir de şu var ekran aslında ppi anlamında iyi ve pikseller çok ufak kalıyor o sebeple tam net bir bilgi almak zor.

anladım, peki bilgisayarın üretim tarihi kaçıncı ay gözüküyor hocam?

Tam olarak nerede yazıyor? Baktım ama bulamadım

Bu arada silent modda r23 de 9000

Performans ve turbo da ise 12500 civarı bir puan alıyor cpu.

Eski cpum olan 6700hq 3300 alıyorken silent da dahi 3 kata yakın bir fark mevcut.

silent modda boşta 30-35c yükte 70-75c arasında oluyor ve fan neredeyse 0 dönüyor.

performans da ise 3000rpm lere yükselme söz konusu. %100 yük altında da 85c ler görülüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 29 Nisan 2021; 11:20:6 >
  • quote:

Tam olarak nerede yazıyor? Baktım ama bulamadım

Bu arada silent modda r23 de 9000

Performans ve turbo da ise 12500 civarı bir puan alıyor cpu.

Eski cpum olan 6700hq 3300 alıyorken silent da dahi 3 kata yakın bir fark mevcut.

silent modda boşta 30-35c yükte 70-75c arasında oluyor ve fan neredeyse 0 dönüyor.

performans da ise 3000rpm lere yükselme söz konusu. %100 yük altında da 85c ler görülüyor

bilgisayarın altındaki etikette MFR DATE ya da MANUFACTURE'dan sonra yıl/ay şeklinde yazar. bu arada skorlar çok iyi hocam, iyi günlerde kullanın.

Ben kutuya bakmıştım tamamdır. Laptop un altında yazıyormuş. Mart 2021 diyor.

Sağolun. Daha iyileri sizin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 29 Nisan 2021; 11:43:31 >
  • Hocam hayırlı olsun. Srgb kesin %60 mı acaba? Hepsiburada açıklamasında ısrarla %100 yazılmış, milleti kandırmaktan başka şey değil sürekli yapıyor Hepsiburada bunu.

• asus un kendi site linkini yukarıda paylaşmıştım orada %62.5 diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeminlihipokrat

Hocam hayırlı olsun. Srgb kesin %60 mı acaba? Hepsiburada açıklamasında ısrarla %100 yazılmış, milleti kandırmaktan başka şey değil sürekli yapıyor Hepsiburada bunu.

hocam hepsiburada desteğe yazıp sordum, %62.5 srgb olduğunu onayladılar. ürün sayfasını güncellememekte ısrar ediyorlar.

• aldığınız model kodu hn022mi hn022t olan mi asusun kendi sitesinde hn022 nin %100 srgb oldugu yaziyor hangisine inanayim bilemedim

bir de aygit yöneticisi , monitörler sekmesinden panel kodunu söyleyebilir misiniz kendim sorgulamak istiyorum ancak panel koduna hiçbir yerden erisemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeuss422

aldığınız model kodu hn022mi hn022t olan mi asusun kendi sitesinde hn022 nin %100 srgb oldugu yaziyor hangisine inanayim bilemedim

bir de aygit yöneticisi , monitörler sekmesinden panel kodunu söyleyebilir misiniz kendim sorgulamak istiyorum ancak panel koduna hiçbir yerden erisemedim.

hn022 %100 srgb için link verebilir misiniz hocam? bulamadım da

• quote:

Orijinalden alıntı: zeuss422

çok ilginç böyle demeleri, hepsiburada destekle iletişime geçtiğimde %45 ntsc 250 nit olduğu söylendi. laptop hakkında düşündüren tek şey panel ancak %100 skalaya sahipse çok sevinicem Asus ROG Zephyrus GA503QM-HN022 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 512GB SSD RTX3060 14800TL 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikososyal -- 30 Nisan 2021; 16:56:49 >

%45 ntsc yazan hiçbir kaynak yok nerden almışlar o bilgiyi

• zeuss422 Z kullanıcısına yanıt

Laptopun altında ve kutusunda hn022-gaming olarak yazıyor. Ürünü kaydedince aşağıdaki url e gönderiyor.

https://rog.asus.com/laptops/rog-zephyrus/2021-rog-zephyrus-g15-series/helpdesk_manual

Panel kodunu tam olarak nerede söylerseniz buradan iletirim. Baktım ama bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 30 Nisan 2021; 17:39:44 >
  • quote:

Laptopun altında ve kutusunda hn022-gaming olarak yazıyor. Ürünü kaydedince aşağıdaki url e gönderiyor.

https://rog.asus.com/laptops/rog-zephyrus/2021-rog-zephyrus-g15-series/helpdesk_manual

Panel kodunu tam olarak nerede söylerseniz buradan iletirim. Baktım ama bulamadım

www.hwinfo.com aracılığıyla görebilirsiniz hocam gerekli bilgileri, ekran kısmına geldiğinizde panelin kodu vs. bilgileri gösterir

• Asus ROG Zephyrus GA503QM-HN022 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 512GB SSD RTX3060 14800TL

@zeuss422

N156HRA-EA1(CMN1521)

%62.5 doğru gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 30 Nisan 2021; 18:8:2 >
  • quote:

@zeuss422

N156HRA-EA1(CMN1521)

%62.5 doğru gibi gözüküyor.

çok teşekkürler hocam, evet panelook'tan bakınca da öyle gözüküyor. yurtdışındaki modellerde kullandıkları panelin linkini de buldum eğer ileride değişmek gibi bir düşünceniz olursa

https://www.panelook.com/N156KME-GNA_Innolux_15.6_LCM_overview_46806.html

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.