Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT PG248Q 180HZ GSYNC KULLANICILARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
13
Favori
17.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef Emre.Yeni kasa toplayacağımdan bekliyorum.Kasa gelmek bilmedi bir türlü ama kasa topladığım an size mutlaka artılarını eksilerini özet geçerek yazacağım.
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    evet hocam ürün harika gözüküyor, türkiye gönderimi var kontrol ettim hatta almayı bile düşünüyorum desem yeridir :) yeni sistemde kullanacağım muhtemelen onu da, 549,99 $ ürün ücreti, 90,22 $ kargo ücreti, 115,24 $ gümrük vergisi = total : 755,45 $
    bu hali bile fiyat çok makul, muadilleri ile kıyaslamak bile hata gibi bir de gümrük vergisi daha sonra iade edilebilme ihtimalinide göze alırsak, o da bize döndüğünde monitör bize 549,99 $ + 90,22 $'a gelmiş olur.
  • toplamda 2400 tl geliyor bide 2k olsaydı süpermiş

gerçi dell var 24'' modeli

hemde daha ucuz değilmi

https://www.amazon.com/Dell-S2417DG-YNY1D-24-Inch-LED-Lit/dp/B01IOO4SGK/ref=sr_1_fkmr0_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1476042519&sr=1-1-fkmr0&keywords=Dell+Oyun+S2417DG+YNY1D
    S2417DG benim de takip ettiğim bir model. Dell'in kalite kontrolünü düşünürsek Amazon'dan almaya cesaret edebileceğim bir monitör stoklara girdiğinde. Üstelik 24 inç ekranda 1440p çözünürlük, hayali bile harika. 0.20mm pixel pitch ve 123 ppi ile oyunlarda AA açmaya bile gerek kalacağını sanmıyorum.
  • emreDZ kullanıcısına yanıt
    son cümleyi açıklarmısın bi zahmet olucak

ne demek bu

Üstelik 24 inç ekranda 1440p çözünürlük, hayali bile harika. 0.20mm pixel pitch ve 123 ppi ile oyunlarda AA açmaya bile gerek kalacağını sanmıyorum.

iyimi kötümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Yakın zamanda benimde almayı düşündüğüm monitörlerden bir tanesi şu an gameekstra'da 1694 lira fiyatı var vatan'da ise 1900 küsür lira, gameekstra fiyatı iyi ama şikayetvar.com'da açılan şikayetlere bakarsak, başka bir yerden alacağım

Yerinizde olsam gameekstra dan iğne dahi almam. Benq 2420g siparişi vermiştim. Gün içinde kargolanacak dediler kargo yok. Ertesi gün aradım şimdi kargoladık , kargo takip numarasını sisteme girecez dediler yine ses yok. Ertesi gün kargo takip numaram neden girilmedi diye aradım kargonuz çıkmadı ürün elimizde yok hafta içi tedarik edip göndercez dediler. 2 hafta sonunda ürünü tedarik edemeyip ücret iadesi yapmak zorunda kaldılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

ne demek bu

Üstelik 24 inç ekranda 1440p çözünürlük, hayali bile harika. 0.20mm pixel pitch ve 123 ppi ile oyunlarda AA açmaya bile gerek kalacağını sanmıyorum.

iyimi kötümü

24 inç ekranlarda genelde 1080p çözünürlük görmeye alışığızdır, değil mi? İşte bu bahsettiğimiz monitörde aynı boyutta 1440p çözünürlük sunulmuş, yani aynı boyutta ekrana daha fazla piksel basılmış. Bunun da artısı daha keskin ve net görüntü olacaktır. Pixel pitch denilen şey, ekrandaki bir pikselin orta noktasından bir sonraki pikselin orta noktasına olan mesafenin mm cinsinden değeridir. Asus PG248Q'da bu değer 0.27mm iken Dell'de 0.20mm, yani Dell'de pikseller arasındaki mesafe daha az. PPI ise ekranda inç başına düşen piksel sayısı demek. Asus'da bu değer 92 iken Dell'de 123, yani ekrandaki her bir inç başına Asus'a kıyasla Dell'de 31 tane daha fazla piksel gösteriliyor. Bu iki etken de dediğim gibi daha keskin ve net bir görüntüye neden oluyor.

AA olayına gelirsek; oyunlarda Anti-Aliasing genelde en çok performans öldüren grafik ayarlarından biridir. Nispeten ufak boyutlu bir ekranda 1440p gibi yüksek bir çözünürlük basıldığıdan tıpkı Nvidia'nın DSR olayında olduğu gibi görüntüdeki kırılmalar azalacaktır / daha az olacaktır. Bu yüzden grafik ayarlarındaki AA'dan feragat edebiliriz, çünkü monitör sayesinde buna fazla gerek duymuyoruz. Karşılığında da oynadığımız oyunda FPS artışı görüyoruz.

Kısacası iyi birşey.

Not: Eklediğim resimden pixel pitch olayını daha iyi anlayabilirsiniz.

ASUS ROG SWIFT PG248Q 180HZ GSYNC KULLANICILARI

linkteki ürün kullanılmış ürünmüş, dikkat
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

quote:

ne demek bu

iyimi kötümü

24 inç ekranlarda genelde 1080p çözünürlük görmeye alışığızdır, değil mi? İşte bu bahsettiğimiz monitörde aynı boyutta 1440p çözünürlük sunulmuş, yani aynı boyutta ekrana daha fazla piksel basılmış. Bunun da artısı daha keskin ve net görüntü olacaktır. Pixel pitch denilen şey, ekrandaki bir pikselin orta noktasından bir sonraki pikselin orta noktasına olan mesafenin mm cinsinden değeridir. Asus PG248Q'da bu değer 0.27mm iken Dell'de 0.20mm, yani Dell'de pikseller arasındaki mesafe daha az. PPI ise ekranda inç başına düşen piksel sayısı demek. Asus'da bu değer 92 iken Dell'de 123, yani ekrandaki her bir inç başına Asus'a kıyasla Dell'de 31 tane daha fazla piksel gösteriliyor. Bu iki etken de dediğim gibi daha keskin ve net bir görüntüye neden oluyor.

AA olayına gelirsek; oyunlarda Anti-Aliasing genelde en çok performans öldüren grafik ayarlarından biridir. Nispeten ufak boyutlu bir ekranda 1440p gibi yüksek bir çözünürlük basıldığıdan tıpkı Nvidia'nın DSR olayında olduğu gibi görüntüdeki kırılmalar azalacaktır / daha az olacaktır. Bu yüzden grafik ayarlarındaki AA'dan feragat edebiliriz, çünkü monitör sayesinde buna fazla gerek duymuyoruz. Karşılığında da oynadığımız oyunda FPS artışı görüyoruz.

Kısacası iyi birşey.

24 inç te 1440p oyun harici şeylerde kötü olur simgeler falan cok kücük olur 27 inçte 4k kullanmak gibi bişey

• Tepki süresi 4ms diyor. Şahsen ben vermem o parayı 4ms monitöre. Oyuncu monitörleri için ben en son monitör aldığım 2014'te tepki süresi 1ms idi... tekrar daha yüksek tepki süresi olan aletleri nasıl satmaya başlamışlar ya bu adamlardan korkulur.
  • Simgeler için Windows'un kendi ayarı var zaten, büyüklüklerini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde font ayarı da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [topal]solucan

quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Yakın zamanda benimde almayı düşündüğüm monitörlerden bir tanesi şu an gameekstra'da 1694 lira fiyatı var vatan'da ise 1900 küsür lira, gameekstra fiyatı iyi ama şikayetvar.com'da açılan şikayetlere bakarsak, başka bir yerden alacağım

Yerinizde olsam gameekstra dan iğne dahi almam. Benq 2420g siparişi vermiştim. Gün içinde kargolanacak dediler kargo yok. Ertesi gün aradım şimdi kargoladık , kargo takip numarasını sisteme girecez dediler yine ses yok. Ertesi gün kargo takip numaram neden girilmedi diye aradım kargonuz çıkmadı ürün elimizde yok hafta içi tedarik edip göndercez dediler. 2 hafta sonunda ürünü tedarik edemeyip ücret iadesi yapmak zorunda kaldılar.

Benzer bir durumu bana mouse alırken yaşatmışlardı.100TL bir mouse aldım, stokta gözüküyordu, bir gün geçti ne kargo bilgisi girildi ne başka bir şey.Aradım, bana paranın banka hesabına geçmediğini söylediler,dedim bende çıkışı gözükyor nasıl geçmez falan, bir gün daha bekledik gene bir hareket yok,tekrar aradım para alındı bugün içersinde çıkacaktır falan dediler gene bir hareketlilik yok, tekrar aradım kargo bilgileri girilmemiş sisteme bir gün içinde girilir merak etmeyin dediler.Sonra aradan 2 gün daha geçti, dedikleri kargoyu aradım sizin adınıza bir kargo gözükmüyor dedi adam.Sonra dedim acaba dolandırıldım mı noldu,ne yapmaya çalışıyorlar bunlar diye tekrar aradım,her aradığımda başkası çıkıyor ve kimsenin kimseden haberi yok,bir öncekinin ne işlem yaptığını görmüyor,biraz sitem ettim falan,biraz beklettiler beni sonra adam geri dönüş yaptı.Aldığınız mouse stoklarda yokmuş,depodan istedik gelir dediler.Sonra tekrar aradım aldınız mı ne zaman gelir diye, depodada olmadığını, distbirtörden isteyeceklerini elime ulaşması 1 haftayı bulacağını söylediler.Dedim zaten 1 haftadır bekliyorum,elinizde olmayan ürünü niye satışa çıkartıyorsunuz falan,filan ama bir kere almış bulunduk.Yaklaşık 15 günde mouse elime geldi,ne yalan söyleyim paketi açarken kameraya kayıt alarak açtım,ne olur nolmaz diye ama bir sorun çıkmadı,istediğim mouese göndermişler,mousede de sorun yoktu.Sorun olsa bir o kadar daha uğraşıp duracaktık.Sahtekar bir site olacaklarını sanmıyorum ama müşteri politikası bir b,ka benzermiyor onu derim.Adam gibi sistemleri olsa benim siparişimi onaylamadan ürünü kontrol ettirir, yoksa beni arar durum böyle böyle alacaksan 10-15 günü bulur dese neysede,şamar oğlanı gibi onu ara bunu ara dünyanın aramasını yaptım, bir o kadarda bekledim.Ürün alacaksanızda stokta var mı iyi kontrol ettirin.İyi araştırın derim.

• quote:

Simgeler için Windows'un kendi ayarı var zaten, büyüklüklerini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde font ayarı da var.

Ofisde 14inç dokunmatik ekranlı Sony var 1080p windows dan simgeler fontlar büyütülmüş doğal durmuyor ya güzel olmuyo bence

• Doğrudur. Bizzat denediğim birşey olmadığı için kesin konuşamam.

http://www.overclock.net/t/1609757/any-opinions-or-reviews-on-the-new-dell-s2417dg

Şuradaki kullanıcı yorumlarına biraz göz gezindirdim de; monitör 1080p'de bile güzel sonuçlar veriyormuş. Masaüstünde 1080, oyunda 1440 veya tam tersi yani iyi bir GPU olmadığından oyunlarda 1080. Her iki senaryoda da memnun ediyormuş.
  • quote:

Doğrudur. Bizzat denediğim birşey olmadığı için kesin konuşamam.

http://www.overclock.net/t/1609757/any-opinions-or-reviews-on-the-new-dell-s2417dg

Şuradaki kullanıcı yorumlarına biraz göz gezindirdim de; monitör 1080p'de bile güzel sonuçlar veriyormuş. Masaüstünde 1080, oyunda 1440 veya tam tersi yani iyi bir GPU olmadığından oyunlarda 1080. Her iki senaryoda da memnun ediyormuş.

Genel sorunlar blb ışık sızması falan yoksa bu güzel aslında biri alsada incelese, ben pg258q yu bekliyorum çıkar çıkmaz alcam

• quote:

quote:

ne demek bu

iyimi kötümü

Kısacası iyi birşey.

üstad ALLAH razı olsun çok teşekkür ederim engin bilgilerin için çok teşekkür ederim

biraz karışık durumlar var anlamadığım
    bu iki monitörde aynı hemde aynı marka ama mesela freesency aralıkları çok farklı ıps olanın 30 ile 90 hz iken tnt panel ise tam 144hz freesency desteği veriyor

bu ıps desteklediği aralık 144hz değil ama ama 144 hz diye satılıyor

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-mg279q-4ms-144hz-2k-hdmi-dp-freesync-ips-gaming-monitor.html
    30 ile 90 hz arası

tnt ise 144hz frresency destekliyor
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-mg278q-1ms-144hz-2k-hdmi-dp-freesync-gaming-monitor.html

anladığım kadarıyla 24'' 2k olayıda daha iyi illa 27'' gerek yok o zaman demekki

şimdi bu ülkeye gelsede dell alsak abisi var ama oda çok pahalı umarım gelir gelmezse amazondan almak zorunda kalıcaz

birde şu sorun var bu ürün ülkem gönderilmiyor ne yapacağız şimdi

https://www.amazon.com/Dell-S2417DG-YNY1D-24-Inch-LED-Lit/dp/B01IOO4SGK
  • Brian Damage kullanıcısına yanıt
    eyvallah uyarın için teşekkür ederim
    Türkiye'ye gelir diye bekliyorum ben çünkü Dell.com.tr'de ürünün Türkçe tanıtım sayfası eklenmiş. Tahminim de ilk sanalmarketim.com'dan girer stoklara, S2716DG'de olduğu gibi.

S2716DG da çok iyi bir seçenek. Benim masa biraz ufak olduğundan ve ekrana yakın oturduğumdan 24 inç düşünüyorum. Ve olmuşken hem 24 inç hem de 1440p olsun dediğimden bekliyorum S2417DG'yi.

Amazon'da stoklarda yok şuan, olsa da Türkiye'ye gönderimi olmuyor Dell monitörlerin, nedenini bilmiyorum.

Vatanbilgisayar'dan linkini verdiğiniz iki monitör de freesync, birisi IPS panel, diğeri TN panel. Siz G-Sync monitör bakmıyor muydunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreDZ -- 10 Ekim 2016; 22:26:45 >
    fresency de başka tür sorunlar var ona değinmek istedim ben mesala iki aynı marka monitörde amd fresency aralığı farklı demek istedim .yanlış anlaşılmasın
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.