Şimdi Ara

Asus ROG Strix Z270E Gaming incelemesi 'Pahalı abileri kadar performanslı ve lüks' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

quote:

Gereksiz pahalı ürünler. Bende rampage v extreme var bir daha sistem kurarsam asla böyle gereksiz para harcamam. Bir çok özelliğini kullanmıyorum bile.

Benim gönlümde hep yatan bir seriydi niye böyle dediniz ki? Eğer oyun oynuyorsan yardımcı olacak bütün özelliklere sahip.

Ben hiçbir özelliğini kullanmıyorum hocam. Oyun bile oynamıyorum cs go dısında, bana gore para tuzagı baskasına gore ıyıdır bır sey dıyemem. Bu anakartlara para verecegıme sahsen en son cıkan ekran kartını en ıyı işlemcıyı alırım hocam.

Cs go icin rampage5 toplamak degisik bir mantik olsa gerek. O oyun icin i3 6100 bile fazla bana gore. Kaldiki siz x99 platformunun agir, kendine has sorunlari olan cipseti ile csgo oynamaya calisirsaniz tabiki memnun olmazsiniz.

O platformun lideri olarak piyasaya cikarilmis bir kartin tonla eksigi oldugu, bunu defalarca asus yetkililerine bildirmemize ragmen guncelleme yaparak gidermeye calissalarda olmadigini soylemekten dilimizde tuy bitti.

Size gore cok fazlasi varmis gibi gorunsede eksik bir kart yapmis asus.

Her ne kadar bu is beklenti meselesi olsada o seviyedeki karta yakismadi diyebilirim.

Konudaki kart ise tam oyuncu karti. Her ne kadar fiyatini haketmesede.

Iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

quote:

Gereksiz pahalı ürünler. Bende rampage v extreme var bir daha sistem kurarsam asla böyle gereksiz para harcamam. Bir çok özelliğini kullanmıyorum bile.

Benim gönlümde hep yatan bir seriydi niye böyle dediniz ki? Eğer oyun oynuyorsan yardımcı olacak bütün özelliklere sahip.

Ben hiçbir özelliğini kullanmıyorum hocam. Oyun bile oynamıyorum cs go dısında, bana gore para tuzagı baskasına gore ıyıdır bır sey dıyemem. Bu anakartlara para verecegıme sahsen en son cıkan ekran kartını en ıyı işlemcıyı alırım hocam.

Cs go icin rampage5 toplamak degisik bir mantik olsa gerek. O oyun icin i3 6100 bile fazla bana gore. Kaldiki siz x99 platformunun agir, kendine has sorunlari olan cipseti ile csgo oynamaya calisirsaniz tabiki memnun olmazsiniz.

O platformun lideri olarak piyasaya cikarilmis bir kartin tonla eksigi oldugu, bunu defalarca asus yetkililerine bildirmemize ragmen guncelleme yaparak gidermeye calissalarda olmadigini soylemekten dilimizde tuy bitti.

Size gore cok fazlasi varmis gibi gorunsede eksik bir kart yapmis asus.

Her ne kadar bu is beklenti meselesi olsada o seviyedeki karta yakismadi diyebilirim.

Konudaki kart ise tam oyuncu karti. Her ne kadar fiyatini haketmesede.

Iyi forumlar.

Sen ne anlatıyorsun ? Ben cs go oynamak için bu anakartı mı aldım dıyorum ? Önce kim ne yazmış onu düzgün oku sonra yaz.

Ben dıyorum kı bu anakartlar gereksız sırf gösteriş, oyun için hiç bir anlamı yok bunlara verilecek parayı ekran kartına, isşlemciye, ssd ye ram e yatırın dıyorum.

Sen gelmiş cs go ıcın rampage v extrem mı aldın dıyorsun ne alaka, ben öyle birşey mi yazmışım ?

• Sakin ol sampiyon! Herkes istegini toplamakta ozgurdur.

Burda anakonu sana fazla gelen bana az geldigi konusudur. Ikimizinde ortak fikir noktasi kartin gereksiz pahali oldugudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asus rog strix z270g ne zaman gelir acaba ?

• Arkadaşlar msi z270 m7 modeli bu anakarta göre daha mı iyidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Dolar 2 olsa ne guzel alinirdi. Sadece fotolara bakabiliyoruz

2011 DE DOLAR 1.11 FALAN civarlarındaydı, ozaman 2bin türkl lirasına bir kasa topladım işlemci anakart ram hala kullanıyorum. Bir tek ekran kartını değiştirdim 2014 yaz zamanı.
    Demek istediğim uzun vadeli pc 2500 tl ye uzay makinesi yapılıyordu, şimdi bu para sadece tamamlayıcı ekipmanların toplam parası kadar kaldı. Hayat değil bu anasına avradına ya.
  • Chagotta kullanıcısına yanıt
    eskiden 2000tlden aldığın performansı şuanda yine 2000tlye alabiliyorsun istikrarlı gidiyor
  • çok havala ama ancak bakarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Strix Z270G Gaming mATX modelini almayı düşünen arkadaşlara öneririm.
    Amazon USA dan 250 $ a aldım.
    Bugüne kadar aldığım en pahalı mATX kart bu oldu.
    + yönleri çok fazla, zaten merak edenler yabancı incelemelerini okuyacaklardır.
    Söyleyebileceğim tek bir olumsuz husus şu olabilir o da çok kafaya takıcak kadar önemli değil.

Corsair Vengeance LPX 2x4 gb 4000 MHz CL19 ramlerimi bir türlü kendi hızında boot etmedi.
    Model : CMK8GX4M2B4000C19

0701 sürüm güncel son biosu yükledim.
    Önce XMP açık sonra da kapalı manuel olarak tüm kombinasyonları denedim
    Sırasıyla 3733 - 3866 - 4000 - 4133 düşük ve yüksek timingleri denedim olmadı.
    Bunun sebebini bilmiyorum belki kullandığım işlemcideki (i7-7700K) bellek kontrolcüden olabilir.
    Belki de ilerde çıkarılacak yeni bir biosla bu hıza da çıkabilir.
    Şu an 3600 MHz CL16 tam olarak 16-18-18-37 2T 1.35V zamanlarında stabil sorunsuz kullanıyorum
    Belki daha bile düşürebilirim ama gerek görmedim.
    Aşağıdaki incelemesinde 3866 MHz ile sorunsuz çalıştırmışlar.

http://www.tweaktown.com/reviews/8020/asus-rog-strix-z270g-gaming-motherboard-review/index7.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 12 Şubat 2017; 16:51:54 >

• Yukarıya yazdığım 4000 MHz ramlerimin bu hızda çalışmama nedenini buldum
    Bu kartı ilerde alacak arkadaşlara yardımcı olacaktır

Strix Z270G Gaming in MEMORY QV Listesi 7 Şubat 2017 tarihi itibariyle güncellenmiş.
    Güncellemeye göre CMD32GX4M4B4000C19 Dominator Platinum ve CMK32GX4M4B4000C19 Vengeance LPX ramler üreticinin vadettiği hız ve zamanlarda,
    Yani 4000 MHz ve 19-23-23-45 1.35V da çalışıyor ve bunun nedeni yeni ver.4.31 olmaları

Bendeki CMK8GX4M2B4000C19 kit ise Skylake dönemi üretilen nispeten eski ver.4.24

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 12 Şubat 2017; 16:52:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.