Şimdi Ara

Asus Rog Strix 1660 Tİ oyunlarda direk 80+ sıcaklık değerine ulaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, kartı bir hevesle aldım ama sıcaklık değerleri çok yüksek. 2-3 dk içinde 80 dereceyi geçiyor oyunlarda ve ekran kartı hızı düşürüp oyunlarda yeterince performans alamıyorum. Şunu fark ettim, anakarttaki pci slotu tam tutmuyor kartı herhalde büyük ve ağır olduğu için. Ekran kartını alttan destekleyince normal değerlere dönüyor sıcaklık ama alttan destek vermediğimde sağ taraf aşağı iniyor ve sıcaklık birden çıkıyor. Elimde sağ taraftan biraz yukarı kaldırdığımda normal sıcaklık değerlerine ulaşıyor hemen. Kasayı yan yatırınca da sorun yok . Sıcaklık 56-58 dereceyi geçmiyor. Değişik bir durum vesselam. Anakartı mı değiştirsem yoksa garantiye mi yollasam ekran kartını? Anakartım msi b350m pro gaming. Veya ekran kartı destek için ne yapabilirim. İyi forumlar.

• 2 slotun da vidalarını taktınız mı ? Sağlam sabitlendiğinde laçka olmaması lazım. 1080 Ti soğutmalı 1080 Strix kullandım daha evvel.

O da kallavi bir karttı, sarkma vs olmadı.

GPU destek aparatıyla çözülür.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    1 slotu taktım fakat bir şey fark eder mi bilmiyorum, sol taraf sağlam sağa doğru oynama var.
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    stoklarda kalmamış bulamadım.
  • 1660 TI zaten ısınan bir kart değil. Hele strix modelinin en kötü senaryoda bile 65 dereceyi aşmaması lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • FoonBoi F kullanıcısına yanıt
    Sorunu anlamadım hocam, ekran kartından mı yoksa pcie slotundan mı bilemiyorum.
  • Coco.Jambo kullanıcısına yanıt
    Benimde pek bilgim yok. Umarım çözersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kartı alttan desteklediğiniz zaman ısı normale dönüyorsa o kartın kendisinde montaj hatası vardır. Ya vidalar iyi sıkılmamıştır yada termal macun iyi temas etmiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 11 Temmuz 2019; 15:48:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rog strix o sıcaklıklara ulaşması imkansız, rog strix tasarım ve kalite anlamında gerçekten ağır bir kart hem kasa hemde anakart pci yuvasının sağlam olması şart size arkadaşlar çözümü sunmuş. ekran kartını desteklemeniz lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bencede montaj hatası var. Vidaları düzgün sıktığınıza emin olun. Sarkma olmamalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.