Şimdi Ara

ASUS ROG STRİX 1070 OC FPS DÜŞÜŞÜ VE CIZIRTI SESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 22 saat 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • afsinedremitli (4 mesaj) salvatore_volkan (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (1 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> ASUS ROG STRİX 1070 OC FPS DÜŞÜŞÜ VE CIZIRTI SESİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    978 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar 6 aylık ekran kartımda son bir kaç gündür bir ses geliyordu. Ama böyle elektronik bir cızırtı gibi. Yani fan sesi demek zor. İlk fark ettiğimden psu dan geliyor sandım, her şekilde test ettim, ölçümleri yaptım, hiç sorun olmadı. Kartta bazen oyunlarda bazı sahnelerde 60 fps sabit iken, bir de 35 e çekiyordu. Bunun üzerine Asus Türkiye ile görüşmelere başladım. Tüm dediklerini yaptım. Farklı sistemde de denedim. Ama durum değişmedi. En son olarak bir sonraki akşam aynı oyunda 30 fps ye inip bir daha çıkmayıp, elektronik cızırtı sesi ciddi yükseldi. Ama aynı bahsi geçen sistemde 2070 ekran kartı denedim hiç sorun olmadı. Sizde bu arıza nedir tam olarak ? Asus a gönderdim. Daha yönlendirdikleri servise ulaşmadı. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yarbay
    10874 Mesaj
    COIL WHINE
    sorununuz.
    https://forum.donanimhaber.com/dh-coil-whine-ana-konu-cw-hakkinda-her-sey-muzdariplerin-ekran-kartlari-cw-listesi--101764906

garantiye gönderseniz dahi aynen size 20 gun sonra hiç bir şey yapmadan kartınızı geri yollucaklar.
    Coil whine yüzünden.

Ama siz; fps dususu olayınızı açıklayan bır belge duzenleyın kartla bırlıkte onuda yollayın.
    kartta başka donanımsal sorun var ıse kartı degıstıreceklerdır.

ayrıca başka ekran kartında yapmaması tamemen soprunun ekran kartında olduğunu gosterıyor.
    bazen ıyı topraklanmamış bına elektrık sıstemı hatta kullandıgıgınız sıgarta markası yetersız amper gelmesıde bu sorundan olmakta.
    başka turdende yaklaşırsak powerınızın bobınlerınde yana anakarttanda ses geliyor olabılır.
    ama sızdekı sorun sanırım tamamen ekran kartından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salvatore_volkan -- 8 Mart 2019; 17:40:43 >

• Yüzbaşı
    978 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam ses için kısmet meselesi diyebilirim de, fps 60 olan oyunda 30 a kadar düştü. Önceden hafif dalgalanmalar vardı, zaten hemen müşteri hizmetleri ile görüşmeye başladım. Bana söylenen talimatları yerine getirdim. Tekrar denerken artık takıla takıla ilerlemeler ve fps 30 a sabitleme başladı. Bahsi geçen cızırtı aşırı arttı. Az önce müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm. Kart 6 aylık iş gününü aşmadığı için tamir edilmez değişim raporu verilir dendi. Onu da satın aldığım firmaya gönderip, yenisini alacakmışım. Bakalım. Ben sadece ilk kez yaşadığım bu sorunu merak ettim ondan dolayı konu açtım. 2070 de var diğer sistemimde hiç sorun yok. Aynı oyun. Hemen hemen aynı donanım. Yorumunuz için teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    salvatore_volkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10874 Mesaj

Ne dıyım gecmıs olsun. Yenı kartla degısım olursa haber verırsınız bızlere bu konu altından.
    |
    |
    afsinedremitli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    978 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Asus direk değiştirmiyor, satıcı firma için tarafıma rapor gönderiyormuş, umarım çözülür, bende merak ediyorum. Bilgi veririm tabii.

|
    |
    salvatore_volkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    978 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sorun çözüldü arkadaşlar sıvı soğutma sistemimde arıza varmış, geç fark ettim ama çözüldü.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.