Şimdi Ara

Asus rog strix 1070 ? Asus expedition 1070 ? (Yardım lazım) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Giga g1 gaming 1070 kullanıyorum 3 fan iyi hoş ama ses bayağı fark oluyor, geçmişte elimden geçen kartlar; 1060 asus dual, 1060 msi gaming x(Bence soğutması çok başarılı ses çok düşük), giga 1070ti gaming vardı hepsini test ettim. 2 fan vs 3 fan dediğimizde soğutmada 4 5 derece oynuyor ama ses farkı bayağı var. Ben olsam herşeye rağmen rog strix alırım, benim hala aklımda var bu kart asusun diğer gpusu görüntü ve soğutma olarak pek tatmin etmiyor. 90mm fanlara sahip diye biliyorum 2000'ne sıfır asus expedition alacaktım sırf fanlarından dolayı vazgeçtim 1950ye sıfır g1 aldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalyalı0304

Expedition modelinin fanlarında ne var ki tasarımı da güzel strix bence afedersin ışıl ışıl mekan gibi

İnternette bu modelin zaten pek incelemesi mevcut değil kullanmadım da ama o küçücük fanlar gözümü korkutmadı değil. Ben kart alırken 3 seçenek vardı. 5 aylık strix 2100tl, 3 aylık expedition kapalı kutu 2000tl, giga g1 gaming 1 aylık yukko faturalı 1950tl. Aklım hala strixte kalsa da 1070 serisinde en son tercih edeceğim 2 model var. Biri asus dual diğeri asus expedition bu ikisine ısınamadım bu arada 2 tane 1060 dual kartım vardı ciğerini biliyorum o modelin

• Full yük altında Turbo frekanslarına ulaşsa bile yeterli termal alan olduğu sürece 2.0 ghz'e doğru frekans yükseltmeye devam eder.
    Ayrıca aradaki base frekanssı ufak bir ayarla kapanabilir.
    Burada soğutması iyi olan daha iyidir.
  • arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.fiyatta biraz daha ikramla 2150 ye rogu aldım.aslında exe karar kılmıştım ama 100 lira daha düşülünce rogu tercih ettim.merak edenler olursa elimdeki fi tarihinden işlemci ile olan oyun fps testlerini paylaşabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbiote

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.fiyatta biraz daha ikramla 2150 ye rogu aldım.aslında exe karar kılmıştım ama 100 lira daha düşülünce rogu tercih ettim.merak edenler olursa elimdeki fi tarihinden işlemci ile olan oyun fps testlerini paylaşabilirim.

Güzel tercih soğutmasını çok merak ettiğim bir kart, g1 kullanmama rağmen aklım hala rog'da :D Rog düşünce mi bir tek 1070 xtreme gaming modeli ezip geçiyor. O kartta piyasa da yok. Temizini bulsam tr garantilisini, benimki+150tl veririm yemin ederim

• symbiote kullanıcısına yanıt
    Eğer 8G aldyısan ex'den daha düşük performans elde edersin haberin olsun.
  • Benchmark manyağı değilsen arada ki farkı hissetmezsin.Ama Strix soguk ve sessiz (ki bu önemli benim için).
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    kardeşim kutuya pek dikkat etmemiştim kart oc edition

• fero01 kullanıcısına yanıt
    eveeet ses konusuna gelecek olursak normalde pc de lm izleyerek uyurum terapi gibi geliyor yatmadan önce.fakat 1070 li gecede pc yi kapatmak durumunda kaldım.kart sessiz hatta boşta fanları çalışmıyor.işlemci fanını neden bu kadar çıldırttı anlamadım.eski kartım Asus 7870 boştayken kesinlikle işlemciyi rahatsız etmiyordu.

• ara ara drop yesemde 1080p de 45-50 fps gördü nfs paybackde.witcher 3 de 60 dan aşağı inmedi.witcher da kartın 99 unu kullanırken nfs de 50 den yukarıya çıkmıyor öylede bir fark var

• quote:

Orijinalden alıntı: symbiote

eveeet ses konusuna gelecek olursak normalde pc de lm izleyerek uyurum terapi gibi geliyor yatmadan önce.fakat 1070 li gecede pc yi kapatmak durumunda kaldım.kart sessiz hatta boşta fanları çalışmıyor.işlemci fanını neden bu kadar çıldırttı anlamadım.eski kartım Asus 7870 boştayken kesinlikle işlemciyi rahatsız etmiyordu.
    Güç kaynağı elektrik akımını değiştirmiş olabilir...Yada hava sirkulasyonun değişmiş olabilir bi işlemci sıcaklıklarını kontrol et
  • fero01 kullanıcısına yanıt
    psu da 8 pin çıkışı yok dönüştürücüyle bağladım karta.fanın bu denli dönmesi muhtemelen aşırı ısınmadan.asıl soru boşta neden bu kadar ısınıyor.akşam daha detaylı bi şekilde bakıp paylaşırım zaten sonucu.birde hava sirkülasyonunun değiştiğini sanmıyorum.değiştiysede buna ne sebep olabilir.eskisinden farkı 2 tane 6 pinli giriş yerine tek 8 ve ekstra fan.

• oc işleriyle uğraşan biri değilim hocam.genelde stabil kullanmak tercihim.bildiğim kadarıyla bu karta oc ye gerekde yok fabrika çıkışlı oclu olması lazım.darboğaz olayının sebebi direk oyun firmalarıyla alakalı bence.witcher da 99 kullanan kart nfs de neden 50 :) gerçi her oyun witcher gibi optimize çıksa pc upgrade olayı kalmaz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.