Şimdi Ara

ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar) (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.486
Cevap
24
Favori
75.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: barylu

quote:

Orijinalden alıntı: BeV16

Windows 10 güncellendikten sonra ekranda yazılarda, programlarda filan hep bulanıklaşma ve ya yazı büyüklüğü göründü. Görüntü ayarlarından metün boyutunu %125(önerilen) yaptım yine de değişmedi. Bu sorunu çözen var mı güncellemeden sonra.
     ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar)

Edit: Normalde sporitfy 'da yazan yazılar daha küçük ve belirgindi. Ya chrome da yukarıdaki yer işaretleri küçüktü. güncellemeden sonra bunlar büyüdü.

http://www.donanimhaber.com/isletim-sistemleri/haberleri/Windows-10-Temiz-Kurulum.htm

Temiz kurulumla alakası yok direkt insanları formata yönlendirmeyin.

@BeV16

http://www.xpexplorer.com/installers/Windows10_DPI_FIX.exe

Bu programı indirip Use Windows 8.1 DPI Scaling (our fix) seçeceksiniz ve apply diyeceksiniz sonra bilgisayara restart atınca da düzeliyor. Çok küçük bir program ve 10 saniyelik işlem. Bu sorun Windows 10'un 8'den daha farklı bir Dpi ölçekleme sistemi kullanmasından kaynaklanıyor.

kimse kimseyi format atmaya zorlamıyor.
    isteyen format yoluyla windows 10'nu kurar
    isteyen 8,1 old dosyalarını tutarak windows 10'nu update eder.
    verilen link bilgi paylaşımı içindir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmszr06

Bazı seriler de var bazılarında yok ama tahminen o yerden alınan 3 de 1 sağlam olma olasılığı :) benim de bozuk çıktı yeni ürünü bekliyorum bakalım bunda ne çıkacak. Site de kelime oyunu bile olabilir orjinal sıfır kutulu :))

Peki hocam tavsiye edermisniz bu leptobu?
    Msata slotu varmı bunda ve sizce bu leptop bu yoksa asus g550jk yımı almalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar G550Jk alalı yaklaşık olarak 10 gün oldu. ''Explorer.exe'' hatasını son güncellemeden sonra ben de almaya başladım. PC her açıldığında o hatayla karşılaşıyorum açıklaması da yok.Çözümü olan veya aynı sorunu yaşayan varsa aydınlatırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin.

Arkadaşlar G550Jk alalı yaklaşık olarak 10 gün oldu. ''Explorer.exe'' hatasını son güncellemeden sonra ben de almaya başladım. PC her açıldığında o hatayla karşılaşıyorum açıklaması da yok.Çözümü olan veya aynı sorunu yaşayan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Ben de uzunca bir süredir aynı hatayı alıyorum. Henüz bir sonuca ulaşabilmiş değilim. Neyden kaynaklanır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObtObt -- 13 Ağustos 2015; 17:39:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

quote:

Orijinalden alıntı: Assasin.

Arkadaşlar G550Jk alalı yaklaşık olarak 10 gün oldu. ''Explorer.exe'' hatasını son güncellemeden sonra ben de almaya başladım. PC her açıldığında o hatayla karşılaşıyorum açıklaması da yok.Çözümü olan veya aynı sorunu yaşayan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Ben de uzunca bir süredir aynı hatayı alıyorum. Henüz bir sonuca ulaşabilmiş değilim. Neyden kaynaklanır acaba?

Araştırmadığım yer kalmadı.Ben de sebebini anlamış değilim.Virüs ile alakası yok sadece bilgim bu yönde.Belki diğer güncelleme ile düzelir diye umut ediyorum bakalım.Cünkü güncelleme geldi yükle ve kapat dedim yükledikten sonra o hatayı almaya başladım ben.

• arkadaşlar merhaba aida64 extreme programında bilgisayarımı strest testine sokmak istiyorum fakat hata alıyorum ve ancak ve ancak %17 civarlarında kullanım gerçekleşiyor modül hatası uyarısını verdi biraz önce ve bilgisayarımı her açtığımda hiçbir şey anlamadığım burada gözüken ama bana yansımayan hatalar meydana geliyor sizde de böyle mi çok merak ediyorum arkadaşlar bilgisayarda herhangi bir sorun gözükmüyor ama bunları dert ediyorum. lütfen yardımcı olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drolestam59 -- 13 Ağustos 2015; 21:55:05 >

• Bu cihazın dvd'sini söküp, hdd takan arkadaşlar var mı aranızda acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: --kemal--

quote:

Orijinalden alıntı: cmszr06

Bazı seriler de var bazılarında yok ama tahminen o yerden alınan 3 de 1 sağlam olma olasılığı :) benim de bozuk çıktı yeni ürünü bekliyorum bakalım bunda ne çıkacak. Site de kelime oyunu bile olabilir orjinal sıfır kutulu :))

Peki hocam tavsiye edermisniz bu leptobu?
    Msata slotu varmı bunda ve sizce bu leptop bu yoksa asus g550jk yımı almalıyım?

Laptop tabi ki tavsiye ederim ama pc depo felan bulaşma diyorum. 5 dk lik ürün değişimi 5 gün oldu bekliyorum mesela. Sıfır cihaz siparis etsen ertesi gün elinde değişim de aynı işlem sonuçta.
  • Nisan ayında vatan bilgisayardan asus g550jk cn234h aldim.basta bi problem yoktu ama son bikac aydir bilgisayarimin kendi kendine ekrani birden karariyor.ekran koruyucusu etkin degil.fan calisiyor, aslinda acik ama sadece ekran karariyo ve herhangi bi tusa bastigim halde ekran duzelmiyor. Kapagini kapatip bekleyip acinca duzeliyor 15 dakika sonra tekrar ayni sorun oluyor birde asusta isinma olmuyor dendi fakat orta kisimda fazla bi isinma var normal midir. Bu gibi sorunlarda garantiye gondermeli miyim? Biran once yardimci olursaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevvalt

Nisan ayında vatan bilgisayardan asus g550jk cn234h aldim.basta bi problem yoktu ama son bikac aydir bilgisayarimin kendi kendine ekrani birden karariyor.ekran koruyucusu etkin degil.fan calisiyor, aslinda acik ama sadece ekran karariyo ve herhangi bi tusa bastigim halde ekran duzelmiyor. Kapagini kapatip bekleyip acinca duzeliyor 15 dakika sonra tekrar ayni sorun oluyor birde asusta isinma olmuyor dendi fakat orta kisimda fazla bi isinma var normal midir. Bu gibi sorunlarda garantiye gondermeli miyim? Biran once yardimci olursaniz sevinirim.

Donanımsal bir arıza olabilir. O ekran kapanma olayı emin ol ileride daha sık tekrarlayacak. Nerden biliyorsun diyeceksin, çünkü başıma geldi ve cihaz değişimi aldım. Ama cihaz G550JK değil N550JK idi. Kesinlikle servise gönder cihazı.
  • ObtObt kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimalle yakin zamanda servise gondericem.o kadar para verdik ve de artik cok rahatsiz etmeye basladi.Umarim bi aksilik yasamadan onarip bilgisayarimi teslim ederler..cevabiniz icin tesekkur ederim.

• arkadaşlar pc.e win 10 yükledim ardından win8e geçtim tekrar. baya bi arıza oldu bu geçişte.
    neyse şimdi GPU tweak FULL SPEED çalışmıyor. güncellemeleri yaptım. ekran kartına bulaşmadım yalnız. NVDİA geforce exprince. güncellemeleri yaptı dedikten sonra açmıyor programı.

sizce GPU tweak ayarını nereden düzeltebilirm. ekran kartı şeyiyle alakası olabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Devridünya

GeForce Experience hâlâ sorunlu. Güncelleme gelmiş, yükseltemiyoruz iyi mi.

Edit: GeForce Experience ile ilgili benzer problemleri olanlar için, yeşil-siyah panel açılmama sorunu çözüldü. Hatta biz güncelleme beklerken ilaç gibi geldi yani :))

"Denetim Masası-saat,dil,bölge kısmına girin..Bölge ye tıklayın en üstteki BİÇİM kısmında İngilizce(AMERİKAN)'ı seçin.. bunları yapınca açılacaktır..saygılar.." fatihtek34 isimli üyeden alıntıdır.

sen ne mübarek adamsın kardeş. tşk.

• quote:

Buyuk ihtimalle yakin zamanda servise gondericem.o kadar para verdik ve de artik cok rahatsiz etmeye basladi.Umarim bi aksilik yasamadan onarip bilgisayarimi teslim ederler..cevabiniz icin tesekkur ederim.

Hocam onarım istemeyin. Eğer cihazınızı satın alalı henüz 6 ay olmadıysa cihaz değişimi isteyin. Donanımsal bir arıza çıkarsa değiştirmek zorundalar. Unutmayın DOA prosedürü kapsamında değişim hakkından yararlanma hakkınızı isteyeceksiniz. İnternetten bir araştırın isterseniz. Doa Prosedürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felcnoor

quote:

Orijinalden alıntı: Devridünya

GeForce Experience hâlâ sorunlu. Güncelleme gelmiş, yükseltemiyoruz iyi mi.

Edit: GeForce Experience ile ilgili benzer problemleri olanlar için, yeşil-siyah panel açılmama sorunu çözüldü. Hatta biz güncelleme beklerken ilaç gibi geldi yani :))

"Denetim Masası-saat,dil,bölge kısmına girin..Bölge ye tıklayın en üstteki BİÇİM kısmında İngilizce(AMERİKAN)'ı seçin.. bunları yapınca açılacaktır..saygılar.." fatihtek34 isimli üyeden alıntıdır.

sen ne mübarek adamsın kardeş. tşk.

ya o şeyden çalışmıyordu galiba. caps' in altında uyarı var ya . intelde çalışıyor falan diyor.
    onu değiştirdim.
    masaüstü>sağ tık>NVDIA denetim masası>3d ayarları.
    şimdi burada ya genel ayarlarda tercih edilen grafik işlemci kısmında yüksek performanslı NVDIA işlemcisini seçmeli ya da uygulama sekmesine geçip TWEAK' ı gösterip onun için özel ayar yapmalı.

tercih edilen grafik işlemciyi otomatikten çıkartıp diğerini seçinmenin avantaj - dezavantajlarını bilen varsa bekliyorum aydınlatmaya.

Evet alali 6 ay dolmadi. Bazi yerlerde 6 ay dolmadan doa prosedurunden yararlanabilecegimiz yaziyor. Bazi yerlerde 30 gun dolmadan diyor. Daha once hic bu islerle ugrasmadim pek bi bilgim yok malesef..peki bilgisayarimi aldigim yere yani vatan bilgsayara mi goturmeliyim yoksa ankarada yasiyorum burdaki asus yetkili servise mi? Sizce hangisini yapmam daha dogru olur direkt yetkili servise goturmem daha mantikli geliyor.vatandan pek umidim yok

• quote:

Evet alali 6 ay dolmadi. Bazi yerlerde 6 ay dolmadan doa prosedurunden yararlanabilecegimiz yaziyor. Bazi yerlerde 30 gun dolmadan diyor. Daha once hic bu islerle ugrasmadim pek bi bilgim yok malesef..peki bilgisayarimi aldigim yere yani vatan bilgsayara mi goturmeliyim yoksa ankarada yasiyorum burdaki asus yetkili servise mi? Sizce hangisini yapmam daha dogru olur direkt yetkili servise goturmem daha mantikli geliyor.vatandan pek umidim yok

vatana verirsen onlar servise yollayacak senin yerine. aracılık sadece.
  • Aynen @felcnoor arkadaşın dediği gibi, cihazı satın aldığınız Vatan Bilgisayar şubesiyle irtibata geçin. Sorununuzu belirtin. Onlar direkt Asus servisine gönderirler. Büyük ihtimal de değişim olur zaten. Ama sorununuzu detaylıca belirtin. Bazen Asus'taki vasıfsız elemanlar bilgisayara recovery yapıp sorunu yoktur diyerek tarafınıza geri gönderiyorlar. Cihazınızı servise göndermeden önce *BU* linkten cihazınızın seri numarasıyla ürününüzü kaydettirin ve onarım talebi oluşturun.
    Bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkurler.ilk onarim istemeyin degisim isteyin demistiniz de :/ alali 6 ay dolmadigi icin vatan bilgisayara gittigimde degisim olmasini isteyip, seri numarasini girmemi istediginiz link uzerinden de onarim mi istemem gerekiyo ?

• Sevvalt S kullanıcısına yanıt
    Vatan Bilgisayar gönderim yapmazsa o formu doldurup DOA kapsamında değişim istediğinizi belirtiniz. Şuan için dikkate almayın.
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.