Şimdi Ara

ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.048
Cevap
31
Favori
135.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: judge1986

Benide ekleyin bakalim

ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü

Ekledim Hoş geldin

• belki extreme 6 ve 4770k kullanan arkadaşlara yardımı olur...

http://www.overclock.net/t/1428475/review-asus-maximus-vi-extreme-performance-test
  • mncs35 kullanıcısına yanıt
    tabiki
  • Sa arkadaşlar 5-6 yıllık olan sistemimi upgrade yapcam anakart-işlemci-ram-hdd-power olarak bir kaç gündür araştırma yapıyorum bir kaç konuda kafam karıştı sizlere sorsam bana yardımcı olursanız sevinirim.Sistemi aynı 5-6 yıl evvelki gibi üst seviye toplamak istiyorum bana gine bir kaç yıl yetmesi açısından ama kafam LGA 1150-1155-2011 konularına ve şu X79-Z87 olaylarına takıldı.sayfanızında son 4-5 sayfalarını okudum,forumda bazı yerlerde z87 anakartlar önerilmiş bazı yerlerde x79 bu benim kafamı dahada karıştırdı okuduklarımdan anladığım en son çıkan Lga 2011 yanlış anlamadıysam eğer benim niyetim son çıkan parçalardan sistemi toplamak bana yardımcı olursanız sevinirim İnşallah en kısa zamanda bende sayfanızın bir üyesi olucam.sizlere aklımdaki sistemi yazayım sizde bana mümkün olursa önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
    ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION X79 SOKET 2011
    INTEL CORE I7 4820K SOKET 2011 3.7GHZ
    ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2GB
    GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ
    Parçalar bunlar ama anakartı nedense hiç bir sitede bulamadım bu anakart üretim'denmi kalktı acaba vatanda gözüküyor ama stokta yok eğer bu anakartı bulamazsam yerine önerebileceğiniz anakart hangisi olur ROG serisi 2 tane anakart vatanda stokta gözüküyor ama asıl istediğim black modeli oda yok gelirmi onuda bilmiyorum gelirse bekliycem bir süre daha :)
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart?br=ASUS&qs=|18=17
    ve son sorum bende 550watt high power psu var yeterli gelirmi yoksa 750 yada 850 watt powerda alayımmı.Herkese teşekkürler başınızı ağrıttım hakkınızı helal edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORKMAZ60 -- 2 Mart 2014; 23:29:54 >

• KORKMAZ60 kullanıcısına yanıt
    Rampage IV Extreme Black Edition şuan stoklarda yok illaki gelir bir kaç tane Vatan'da ki arkadaşlara sormanız lazım onu.

Eğer BE gelmezse z87 serisi Maximus VI Extreme alabilirsiniz.
  • evet. z87 pronun ön 3.0 usb pinlerinden birini kırınca, maximus vi extreme aldım. ve iki gigabyte 770o.c 4gb gddr5 ekledim. 4lü 770 o.c oldu 1150 socketli bilgisayarımda.
    z87 proyuda gönderdim çizgiye.

gel gelelim rampage iv extreme dalgasına,

toplamda evdeki dört bilgisayarımda 128 gb ramden oluşan bilgisayarımın 32 lik kısmı sadece kingston 2400.
    diğerlerinin hepsi vengeance. tabi vengeance 1600 diye aldım. firma bi tanesini2133 göndermiş.
    bende rampage iv extreme e hepsinin tipi aynı diye hiç bakmadım. tabi buna nazaran pch fanı çalışmıyo diye çizgiye gönderip x79 deluxe aldım.

1 hafta boyunca kullandığım ve gönderdiğim rampage iv extreme anakartı çizgi cpu pinleriniz yamuk ama biz müşteri memnuniyeti standardında değişelim demiş.
    artık kargoda mı bozuldu, yada bilgisayarcı dükkanında mı bişi oldu bilemicem.

x79deluxe serisinde ise hiç bir sorun yoktu, taaaaki ses jakına kulaklık takana kadar. tabi x79 deluxe a da 64 gb ın iki yuvasına 2133mhz takmıştım. bi hafta önce farkettim ve 1600 mhz olarak değiştim.
    ve x79 deluxe serisinide çizgiye gönderdim.

bu seferde maximus vi extreme serisi olan anakartımda bilgisayarı kapatıyorum, bilgisayar bi kaç dk sonra geri açılıyor, uyku moduna aldığımda da aynısı oluyor ve geri açılıyor.

sıkıntısı olmayan rampage iv extreme o.c de hiç bir sıkıntı çıkarmadı. ramlerin hepsi 1600 mhz olunca.

crosshair v formula z ise işi gücü rast gelsin hiç sıkıntısı yok, tek sorun x79 deluxe ve z87 prodaki gibi ai suite 3 programının olmaması ve rpm seviyesini yüzdelik ve direk rpm olarak ayarlayamamak.

son durum budur.

dediğim gibi maximus vi extreme de sorun psuda mı yoksa biosta mı onu anlayamadım.

•  ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü
  • TaymekHoldem kullanıcısına yanıt
    Hoş geldiniz
  • Egemen|54| kullanıcısına yanıt
    Hoşbulduk
  • carman1tr kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende de var ŞONUÇ ŞU 2+1 DIŞINDA dts çalışmıyor. bende de 5+1 var onda bu özelliği kullanamıyorum . ya kulaklıkta yada 2++1 ses sisteminde çalışıyor bu özellik
    AMD ASUS FORMULA V-Z benim anakarttımda

bios sürümü :1901
     ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü

asus formula v-z

ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü

• fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Ekledim hoş geldin
    sğolasın ALLAH RAZI OLSUN SENDEN

teşekkür ederim
    EGEMEN kardeş herşey gönlünce olsun

AYRICA BİR SORUM olucak müsait olursan cevaplarsan sevinirm
    all suite programın hep uyarı vermeye başladı önceden yoktu son sürüm bios yükledim ondan mı yapıyor acaba
    voltajı sıcaklığı fan hızını herşeyi uyarı vermeye başladı
    neden acaba

YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM
    Eyvallah, cümlemizin gönlünce olsun.

AiSuite'nin kronik sorunu o malesef yapıyor, kafaya takmaya gerek yok.
    sağolasın kardeş.. ben şunu ögrenmek istedim

intel asus anakartlardada aynı sorun varmı
    ben hep amd anakart kullandığım için bilmiyorum

BİDE WİN7 WİN8 VEDE WİN8.1 yükledim hepsinde sorun çıkarıyor

ayrıca son sürüm bios yükleyince CPU aldı başını gidiyor voltaj konusunda resmen çekiyor voltajı tabi buda anakartta ısınmaya yol açıyor

1302 bios ilede işlemcim amd FX8350 5,2 GHZ ÇIKARDIM MAKİNA ÇALIŞTI AMD RANDIMAN YOK 4.9 VEYA 4.8 GHZ GÜNLÜK ÇALIŞIYOR AMA sanki 4ghz stock hızlan bir fark yokmuş gibi ANLAMAKTA ZOR

herhalde alıştım 4,8 ghz hıza ondandır. ve bu sürüm biosta yani 1302 voltaj çok yemiyor

ama 1901 bios sürümünde sıkıntı yok ama yüksek voltajdan dolayı ANAKARTTA ısınma var kuzey köprüsünü vede işlemcinin solundaki soğutma blokları ısınıyor

HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN ..
    GERÇEKTEN ENDİŞELENMEYE GEREK YOK DEMEK Kİ

• Dostum benide yaz. elimde sadece suan bu foto var. Akşam istersen ss de atabilirim. Ama ha başkasının kutusu. ha başkasının ss si

-hemen bi soru ile başlıyayım. Black serisinin türkçe kılavuzunu bulabileceğim bi yer biliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samura ii -- 13 Mart 2014; 14:16:37 >

• Samura ii kullanıcısına yanıt
    Ekledim dostum estafurullah. Malesef, yoktur büyük ihitmal
    Bench yapmadığınız sürece bu farkları zaten kolay kolay anlayamazsınız yani günlük 4.8'de falan çalıştırmaya hiç gerek yok makineyi. Boşuna ömründen gidiyor boşuna sıcaklık.

Bir sürümünden sonra o şekle dönüyor AISuite malesef bende de hep öyleydi takmıyordum artık. Hiç bakmadım ama bir yerlerine illa uyarıları kapat vardır.
  • pekala dostum anakartı verimli kullanmak istiyorum ama hayatımda ilk defa böyle bi kartım olduğu için hiç bişey anlamıyorum üstünde tuşları fln var, bağlantı yapabilceğimiz bi sürü sey var, oc panelini nasıl kullanıcağım.bu konularda nerden bilgi alabilirim pekala? alttakiler gb, net foto yok ama anlamıstır beni, kartı görenler.

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.