Şimdi Ara

ASUS R9 270 EKRAN KARTINDAN GÖRÜNTÜ ALAMIYORUM!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir sistem topladım arkadaşlar ama pcye ekran kartını takınca görüntü alamıyorum. normal bir şekilde açılıyor ama görüntü yok bunu da açıldıktan sonra bazen wifi alıcıyı göremeyip hata mesajı vermesinden anladım fanlar dönüyor. eski bir monitorüm var samsungun kare lcd sadece vga takabiliyorum. ekran kartı olmadan anakarta takınca vga kablosunu görüntü alabiliyorum ve pc canavar gibi çalışıyor. işlemciye entegre gpu ile oyun bile oynuyorum. Monitörün vga kablosunu ekran kartına kendi kutusundan çıkan dvi vga dönüştürücü ile bağlıyorum. Ama hiçbir görüntü yok. Ekran kartını aldığım hızlıal.coma gönderdim ekran kartını ve geçen geri geldi hiçbir sorun yok dendi. var mı bir fikri olan? sistemim şöyle:

1.Asus H97M-E anakart
    2.ıntel i5 4590 işlemci
    3.Asus R9 270 Ekran kartı
    4.Corsair Vengeance 4x2 ram
    5.Kingston 240 gb ssd

EDIT: Arkadaşlar hdmi olan bir monitörde denedim ve görüntü geldi. Büyük ihtimalle ekran kartının dvi çıkışı bozuk ya da ben vga monitörüme takarken kullandığım dvi-vga dönüştürücüsü bozuk. Yeni bir monitör alacağım başka yol yok. Nette araştırdığım kadarıyla çözümünü bulan yoktu emsal oluştursun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profecco -- 12 Nisan 2015; 19:22:25 >

• Ekran kartinin guc kablolarini takiyor musun? Eger onlarida takiyorsan anakartin pci ex slotuda arizali olabilir baska bir ekran karti ile test etmek en dogrusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    tek bir 6pin güç kablosu var onu takıyorum ışığı yanıyor sistem açılıyor ama görüntü yok. ekran kartı servise gitti geldi sorun yok dendi. sorun ekran kartı değilse anakart kalıyor artık. söküp göndereyim mi ne yapayım bilmiyorum. cevabınız için teşekkür ederim...
  • Yok biyerden ekran kartı bulmaya çalış dandik bişeyde olur fark etmez maksat görüntü versin tak bak çalışacakmı çalışmazsa bakarız ne yapacağımıza
  • güç kaynağında kaç watt ?
  • Deafs kullanıcısına yanıt
    600w Cooler Master'ın
  • profecco kullanıcısına yanıt
    2 tane 6 pin girişi olması gerek
  • xmen64 kullanıcısına yanıt
    bi tane 6pin girişi var.bir internet cafeden rica ettim ekran kartını denedim başka bilgisayarda görüntü geliyor sorun yok. sorun o zaman anakartta galiba başka bir şey aklıma gelmiyor.
  • Dostum diğer arkadaşın dediği gibi kötüde olsa başka bir kart ile deneme yap ve anakartta cmos buton u var ise bi bios u sıfırla yoksa pil vardır onu çıkar öyle yap yuvaya tam oturduğundan emin ol tahminim csm ayarlarından dır. bios u sıfırlayınca ekran gelir bios ayarlarını tane tane ayarlarsın
  • Monitörü değiştirip hdmi ile denersen büyük ihtimalle görüntü alacaksın, evde hd tv varsa bilgisayarı tv'ye bağlayıp öyle görüntü almayı dene
  • Biosu falanda resetleme, anakartının bios'unda sorun yok olsa onboarda bağladığındada açılmazdı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.