Şimdi Ara

ASUS PRİME X370 DUAL RAM ÇALIŞTIRAMIYORUM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus Prime x370 anakartıma 2X8 GB Kingston Hyperx SAVAGE 2666Mhz CL13 ram taktım. Ramleri 2666 mhz de çalıştıramıyorum. Durmadan reset atıyor. 2133 mhz çalıştırınca biosta toplam bellek 8 gb görünüyor ama DIMM-A2 ve DIMM B2 slotlarında takılı olduğu görünüyor. Windowsta ise toplam bellek 16 gb, kullanılabilir bellek 7,93 Gb olarak görünüyor. İşin içinden çıkamadım. Biosta yapmam gereken birşeymi var yoksa ramlermi uyumsuz. Yardımcı olurmusunuz.

• Geçen aylarda amazondan sipariş ettiğim ramlerden biri bozuktu o olay aklima geldi , o bozuk ramdenmi oldu ne olduysa 4. Ram slotuda kafayi yedi sizinkine benzer sorunlar yaşamışdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son bios'a güncelle.
    Ryzen işlemciler ile intel'in XMP bellek profilleri arasında uyumsuzluk var.Bios update ile çözülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 16 Nisan 2017; 7:2:55 >
  • Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    Bios update yaptim sorun ayni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pegasustoni -- 16 Nisan 2017; 8:42:46 >
  • Ramleri Tek tek denediniz mi o şekil açılıyorsa memtest ile bir test edin.

• Pegasustoni kullanıcısına yanıt
    bellekleri taktıgınız slotlar aynı renk slotlar olsun ikisini ya siyah yada griye takın eğer bu şekilde yapmış ve hata alıyorsanız biraz biosu kurcalayın umarım sorununuz çözülür
  • GENERAL006 kullanıcısına yanıt
    Tek tek denedim bir tanesi 2133mhz de calisiyor digeri hic calismiyor. Zaten ikisi bir 2133 mhz de calisirken ekranda toplam 8 gb ram yaziyor. 2666 mhz e ayarladigimda ise hicbir sekilde ne tek ne cift acilmiyor hep reset atiyor.

• Birinin çalışıp diğerinin çalışmaması ilginç sadece çalışan rami takıp bir kaç deneme yapın sonra diğeriyle deneyin.

• https://bilendenal.com/tavsiye/ryzen-islemciler-ile-uyumlu-hyperx-bellek-ram-listesi

burda ryzen ile test edilmiş hyperx ramler var amazondan alacaksan ordaki kodlara göre al
  • Benim ramler bozukmuş. Servise gitti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.