Şimdi Ara

Asus Prime B350 Plus Bellek Desteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    öncelikle konu başlığında belirttiğim gibi Asus Prime B350 Plus anakartın desteklediği "-3200mhz-" bellekler hakkında deneyimlediğim bir kaç işe yarar bilgiyi paylaşmak için burada bir takım ifadelerde bulunacağım.
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_B350-PLUS/PRIME_B350-PLUS_Memory_QVL_20170522.pdf?_ga=2.253442569.1691145037.1498418585-1507997612.1498418585

Yukarıdaki adreste mevcut anakartın desteklediği bellek listesini görebilirsiniz. Zaten aktaracağım bilgiler de bu liste hakkında olacak.

-İlk 9 sayfa Ryzen platformuna ait bilgiler içeriyor ve özellikle kırmızı yazı ile başlayan sütunun devamını çok dikkatli incelemelisiniz.
    -3200mhz destekleyen belleklere bir göz attığımızda,

Gördüğünüz gibi 8gbx2 olan bellekleri inceleyelim.

İlk sırada HX433C16PB3K2/16 var. Kısa bir araştırma yaptığımızda, ürünü temin edebilmek için 750 tl gibi bir rakama ihtiyacımız oluyor. Ve 3333mhz'lik bir bellek.

Biz buna takılmadan devam ediyoruz tabii ki,

Sırada, F4-3400C16D-16GVK 690(siz ona düz 700 diyin) tl ye yakın bir fiyat ve bellek frekansı 3400 fakat 3200 olarak çalışıyor.

HOF4CALCS3600K17LD162C bu bellek ülkemizde maalesef satışa sunulmamış. Ya da ben yeteri kadar araştırmamış olabilirim.

Son olarak CMK16GX4M2B3600C18, gördüğünüz gibi 3600mhz fakat cl16 dan ziyade cl18 problem üzerine problem, fiyatı ise 850 tl.

Sonuç olarak bu anakartı tavsiye etmiyorum. Sabahtan beri ürünü iade edebilmek için çırpındım durdum. Tomahawk ile değiştirdim ve uyumlu bellek fiyatları hem makul, hemde belleklere ulaşılması Prime B350 Plus'a nazaran daha kolay.
    Yakın zamanda Ryzen sisteme geçecek olan arkadaşlara biraz olsun yardımım dokunsun istedim.

Okuduğunuz için teşekkürler. Eksik ya da yanlış bilgi verdiysem affola.

• Bende ryzen sistem toplamaya çalışıyorum tabikş ram olayında kendimş kaybetmez isem. B350 için bakıyordum ama yazdıklarınıza göre tomahawk ı araştırcağım. Şuanda sizdeki ramler markası ve kod bumarası nedir? Birde güncel durumu hakkında bilgi verir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram fiyatları pahalı demişsin bunun marka ile ne alakası var ülkede fiyatlar genel olarak yüksek ki 3600mhz lik rami MSI a takınca fiyatı düşmüyor
    MSı alıp o hızlarda ram almak ıstersenız yıne aynı parayı verirsiniz
    Bu ram o listede olmamasına ramen araştırdım forumlardan aldım bı kac arkadasada tavsıyede bulundum onlarda aldı kullanıyor
    CMK16GX4M2B3000C15R 2x8gb bu rami ben 520 liraya aldım ve b350 plus ıle 2933-3066 mhz de sorunsuz 5 ay kullandım ve şu andada crosshair hero ile 3200 mhz de kullanıyorum

Benimdce buradan Am4 anakart alacak arkadaşlara tavsiyem platformun ram sorunları var ram ve anakart almadan mutlaka forumda kullanan arkadaşlardan görüş alın
  • Hocam ben de 2x8 16Gb 3600mhz ram alip (http://www.nanokatalog.com/GSkill-16GB-DDR4-3600-16GB-DDR4-3600MHz-bellek-modulu,PR-100079.html) Asrock AB350 Pro4 ananartta 3466 mhz de calistirmayi dusunuyordum, fakat anakart 440 ramler ise 850 tl ye geldigi icin daha ucuza anakart&ram ikilisi bakmaya basladim.Asus B350 Prime plus alacaktim ta ki sizin konuyu gorene dek.Sizce tomahawk üzer mi ? Sizin de dediginiz gibi B350 plus almamalı mıyım ? Tomahawk icin hangi ramler uyumlu ?Tomahawk icin 3000-3200 mhz ram listesi elinizde var mi ya da ya da 2x8 ram onerebilir misiniz ? Son olarak sizce biraz daha para verip Asrock ve attigim linkteki ramleri mi almaliyim ? (https://i.hizliresim.com/XEorE5.png) Kbakmayin mobilden giriyorum linkleri tiklanabilir yapmayi beceremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dirty Sprite -- 29 Eylül 2017; 19:27:27 >
  • Cpu z ve asusun kendi programında ramler 2133 olarak gosterior biosta ise böyle gosterior :( ne yapmam gerekir?

• kynenn kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de gunlerdir ryzen sistem topmaya calisiyorum fakat cogu anakartin uyumlu oldugu ramler yurtici stoklarinda yok (3200mhz bandinda calisanlardan) ... Sizin gibi b350m a ve yazdiginiz ramler eger sıkıntısız 3200mhz de calisiyorsa ben de siparis vermek istiyorum, hem de yurtici stoklarinda mevcut sanirim ramler vs. Iyi aksamlar..

• Arkadaşlar diğer ryzen konusunda da sordum ama, acil ihtiyaç olduğu için buraya da yazıyorum.

Ryzen 1700 lü bir sitem topluyorum, anakart olarak ASUS B350-Plus tercih ettim. Fakat RAM konusunda çıkmazdayım. 3000 veya 3200 uyumlu bir alayım diye bakındım. Flare-X piyasada yok. Anakart destek listesinde bulduğum corsair modelleri ile sorun yaşayanlar var yabancı forumlarda.

Direk olarak deneyen birileri piyasada bulunan ramlerden (2 X 8GB olarak) önerebilir mi acaba ?

Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukaratas

Arkadaşlar diğer ryzen konusunda da sordum ama, acil ihtiyaç olduğu için buraya da yazıyorum.

Ryzen 1700 lü bir sitem topluyorum, anakart olarak ASUS B350-Plus tercih ettim. Fakat RAM konusunda çıkmazdayım. 3000 veya 3200 uyumlu bir alayım diye bakındım. Flare-X piyasada yok. Anakart destek listesinde bulduğum corsair modelleri ile sorun yaşayanlar var yabancı forumlarda.

Direk olarak deneyen birileri piyasada bulunan ramlerden (2 X 8GB olarak) önerebilir mi acaba ?

Çok teşekkürler.
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8532

ben bu ürünün 8gb lik tek modülünü kullanıyorum. uyumlu bellekler listesinde de mevcut alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pweck5 -- 5 Şubat 2018; 11:44:54 >

• ukaratas U kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 6 aydır 3066 mhz olarak çalışıyordu benim ramlar. Voltaj vererek biraz uğraştım da ancak olmuştu. Ancak geçen hafta 2 Bios güncellemesi geldi üst üste. Direkt ikincisini dün kurdum ve ilk defa DOCP ile 1.35 voltajda 3200 çalışmaya başladı. Harika oldu. Ama gene de tavsiye eder miyim bilmiyorum. Bu arada ramlar Corsair 3200 mhz 2x8 kırmızı soğutuculu olanlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler @Pweck5 hocam. Sanırım bu ram ile vericem siparişi. Uyumluluk listesiden de bulunuyor. Sanırım 2933Mhz de çalıştırıyorsun doğru mudur ?

Sana da teşekkürler @Conqueror26 hocam. Senin ramlerin fiyat 1200+ civari. Sanki biraz fazlaymış gibi geldi fiyatı bana.
  • ukaratas U kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle öyledir hocam. Ben aldığımda 796 liraydı. Ben de üst seviye olsun diye ve ileriye dönük olsun diye aldım. Hatta şöyle söyleyeyim Ryzen 3 1200 ile kullanıyorum ve dün Bios sonrası işlemciyi 3.7 Ghz Oc yapınca 415 gibi bir tek çekirdek performansı aldı ve bayağı üstlere çıktı. Ramlar gerçekten çok etkili Ryzen sistemlerde.

• Bu anakart benim de listemde. Ama uyumlu ram bulmak problem. Son Bios güncellemeleri ile bu tür sorunlar aşildı mi. Bilgisi olan var mi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.