Şimdi Ara

Asus Prime B-350 Plus vs Crosshair VI Hero

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Direkt karşılaştırmada sorunun cevabı belli elbette ama detayları şöyle:
    Elimde her iki anakarttan da mevcut. İkisi de şu an AM4 platformundaki en yüksek işlemciyi destekliyorlar ki geçici de olsa o işlemciyi kullanıyorum şu an. AMD öğrendiğim kadarıyla 2020 ye kadar bu AM4 platformunda değişiklik yapmayacağı sözünü vermiş -ki zor yapar genelde bilirim-, lakin yeni işlemciler çıktıkça eski anakartların hepsi tüm işlemcileri desteklemiyor malum. Bazen işlemci chipseti beğenmiyor, bazen anakartın gücü yetmiyor vs vs.
    Bugünün şartlarında Crosshair benim için fazla bir ürün. Ama önümüzdeki 2-3 yıl içinde AMD nin bir sonraki ya da ondan sonraki nesil işlemcilerini mevcut anakartımda çalıştırmak istiyorum. Sizce bu süreçte b350 chipsetli bir anakart x370li bir anakarta göre işlemci desteği hususunda sıkıntı çıkarır mı? Muhtemelen değişirse üst seviye işlemciler ile değişim olacak.
    B350 günümüz şartlarında orta direk AM4 chipseti, X370 ise üst seviye chipset olarak bulunmakta.

Tecrubeli abilerin arkadaşların tahminlerini istiyorum özellikle.

• Üst seviye işlemcilerle ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN orta seviye anakart kullanılmasını uygun görmüyorum,X370 kullanın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi For Mother Russia -- 2 Ocak 2018; 11:13:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • açıkçası kağıt üstünde x370 in b350 ye avantajları genelde bağlantı özelliklerinde. daha fazla sata daha fazla usb 3.0 daha fazla pci ex yolu vs vs. ha bir de yine buna bağlı olarak b-350 de genel olarak hiç kullanmayacağımı düşündüğüm sli-crossfire desteği eksik.

tabi iki kartın arasında chipsetten daha fazla fark var. kullanılan bileşenler de muhtemelen farklıdır. mesela şu işlemci slotunun hemen etrafındaki bileşenler (mofset dışındakiler) crosshair de daha zengin. bu da yüksek güç çeken işlemcilere destek konusunda avantaj mıdır değil midir, benim merak ettiğim konu burda açıkçası. OC ile eğlence amaçlı uğraşırım mesela ötesi değil. OClu işlemci kullanmıyorum genellikle.
  • Up

Ben de ryzen 1700'u aldim anakart almak icin bakiniyorum. Redditten 1-2 baska yerden baktigimda b350 al gec diyorlar genelde. B350 f rog kartla 1600'u 3,9 ghz'de calistiranlar var youtube'da. O yuzden ben b350 almaya yakinim. Ryzen 2'leri zaten es gecerim muhtemelen. 3'te de gerekirse anakart degistiririm muhim degil cok da. Anakart 400-500 lira bir sey alinir yani 4-5 sene sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Up

Ben de ryzen 1700'u aldim anakart almak icin bakiniyorum. Redditten 1-2 baska yerden baktigimda b350 al gec diyorlar genelde. B350 f rog kartla 1600'u 3,9 ghz'de calistiranlar var youtube'da. O yuzden ben b350 almaya yakinim. Ryzen 2'leri zaten es gecerim muhtemelen. 3'te de gerekirse anakart degistiririm muhim degil cok da. Anakart 400-500 lira bir sey alinir yani 4-5 sene sonra.

400-500 ikinci el fiyatı sanırım :) valla yıllar geçtikçe anakartların da diğer bileşenlerin de fiyatları dramatik şekilde yükseliyor. o yüzden minimum değişiklik ya da tek seferde minimum değişiklik üstüne ilerlemek istiyorum bütçeyi sarsmama adına. iki anakartı da kullandım oc denemesi yapmadım ki dediğim gibi meraklı da değilim artık. tek derdim 2. hatta 3. nesil ryzen larda sıkıntı yaşamamak. bi de anakart değiştirme opsiyonu insanı her zaman kararsızlığa itiyor. acaba intel mi acaba threadreaper mı acaba bilmem ne mi diye diye kontrolden çıkmak istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: huxi20

quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Up

400-500 ikinci el fiyatı sanırım :) valla yıllar geçtikçe anakartların da diğer bileşenlerin de fiyatları dramatik şekilde yükseliyor. o yüzden minimum değişiklik ya da tek seferde minimum değişiklik üstüne ilerlemek istiyorum bütçeyi sarsmama adına. iki anakartı da kullandım oc denemesi yapmadım ki dediğim gibi meraklı da değilim artık. tek derdim 2. hatta 3. nesil ryzen larda sıkıntı yaşamamak. bi de anakart değiştirme opsiyonu insanı her zaman kararsızlığa itiyor. acaba intel mi acaba threadreaper mı acaba bilmem ne mi diye diye kontrolden çıkmak istemiyorum

Hocam soyle bir mevzu var. Oc ile dibine vurmayacaksaniz islemcinin. Anakart tabi yine onemli ama sli da yapmayacaksaniz bugun alacaginiz cross6 anakart 1300-1400 lira. B350f rog anakart 600 lira. Bu sene b350 alsaniz 4-5 sene sonra son teknoloji sokete gectiginiz zaman bile daha fazla para cikmayacak cebinizden. Ama x370'in ekstralarini kullanacak iseniz fazla bakinmanin anlami da yok gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.