Şimdi Ara

Asus PG27UQ monitör incelemesi '4K, 144Hz, G-SYNC ve HDR' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel Ülkem için bulutların üstündeki bir hayal gibi...

• İlk bu monitörün çıkacağı duyurulduğunda çıksa da alsak diyorduk. P348q 5-6 bin lira idi bu da olsun olsun 8-9 bin olur olur, değer alırız diyorduk. Ama gel gör ki evdeki hesap dolara ekonomiye uymadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğinize saygılıyım, fakat biraz da daha bütçe dostu-orta seviye monitör incelemeleri yaparsanız seviniriz.

• 2500 dolara kadar iyi gidiyordu yazı. Gerisini okumadım :)

• huseyincarnege kullanıcısına yanıt
    Ben tek olarak inceleyemedim vakit olmadı. Ama şu linki şuraya koyayım :)

Surround PG279Q
    https://www.youtube.com/watch?v=ohD4kHJ5IiY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 5 Eylül 2018; 8:55:10 >
  • 25000 tl benim arabadan pahalı bu yav ..buna gercekten 25 bin verecek adam varsa zannediyorum koltuk altı epey kıllı olucaktırki takmasın fiyatını :D

• moslevon kullanıcısına yanıt
    boşver coktan üzülerek sattım monütörü iyi monütördü ama clasik ips panel sorunları vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 5 Eylül 2018; 12:0:12 >
  • Merhabalar,

gelsin, inceleyelim, kimseye, herhangi bir markaya kapı kapatmışlığımız yok, elime ulaşan tüm ürünleri sizlere incelemelerle aktarıyorum.

Mesela videoda bahsettiğim PG278QR çok daha önce gelebilirdi, inceleyebilirdik ama bir test ürünü ulaşmadı elimize.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yine başarılı bir inceleme daha.. Burak Şolt geleceğin Mesut Çevik'idir.

Kolaylıklar diliyorum.

• Burak Şolt kadar düzgün bir anlatıcı ile daha önce karşılaşmadım. Emeğinize sağlık DonanımHaber

• Merhaba, Üretim maliyeti 500$ demiştiniz :) monitör fiyatı da 2500$'dan satılıyor. TR de 25000 ?... Fiyatını duysaydım izlemezdim bile :D o fiyata ne bilgisayarlar toplanıyor. umurumda değil ne kadar özelliklere sahip olduğu. 25000? 10bit desteklemeyen bir monitöre para verilmez. 25 bin kere Canın cehenneme monitör =)

• 2000 küsür dolarlık monitöre sadece 1 hdmi ve 1 displayport koymuşlar elleri gitmemiş 2 dolarlık özellik eklemeye :) mühendislerini de marketing ekibi gibi ayrı tebrik etmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 6 Eylül 2018; 18:25:36 >
  • OLED değil, alınmaz.

• 25000 tl !! heralde vitrinlik bu monitör..

• 4K geçme nedenim bu teknolojiler. Keza 4K 144 Hz en önceliğimdiki takii fiyatına kadar (= Başka bahara artık. (Aslında 2.5 $ Türk kullanıcısı için ucuz tabi dolar 1.8 olursa 🙂)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 25000 lira vereceğim ama büyük ihtimalle ips glow arka ışık kanaması ve kötü siyah homojen dağılımına sahip bir monitor alacağım? Giderim sony 50" bravia oled alırım bide konsol alırım mis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 9 Eylül 2018; 13:13:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bağlantı kablolarından biraz bahsetmek istiyorum:
    2017'de Dell'in piyasaya sürdüğü 8K Pro monitörde 1 tane DP bağlantı kablosuyla 8K'da 30 Hz; 2 tane DP bağlantı kablosu ile 8K'da 60 Hz görüntü alınabiliyor.
    Sektörün en önde gelen markalarından biri olan Dell bile bu kadar geniş bir veri yolu bandı için ekran kartından monitöre çift bağlantı ile çözüm üretiyorken; Asus'un çıkardığı bu çok pahalı monitörde neden sadece 1 tane DP girişi var?

Dell'in 2017'de piyasaya sürdüğü 8K Pro monitörün sayfası da burada:https://www.dell.com/en-us/shop/dell-ultrasharp-32-8k-monitor-up3218k/apd/210-alez/monitor-accessories

Sayfanın alt kısmındaki Questions bölümünde 2 adet DP bağlantısı ile ilgili cevaplar var.

• Monitör harika. Alman vatandaşı 1.5 aylık maaşı ile alabiliyor kısmını çoktan geçtim bile :) Bu monitörün içinde bulunduğu bir sistem ortamı diğer bileşenler ile hesaplandığında toplamda 50.000 liraya yakın fiyat çıkartır. 4K monitor ile eski CS GO gibi düşük istekli oyunları oynamak ne kadar mantıklı? GTA 5 veya haberde de yazan Far Cry, A. Creed veya Battlefield veya Witcher gibi oyunları Ultra ayarlarda 144 Fps'ye 1080Ti ile bile ulaştırmak hayal (4K ile). Ya 1080p ile idare edilecek ya da detaylar düşürülecek. Her türlü monitör atıl kalıyor. Ya da niyeti bozup RTX serisi kart alınacak. O da 50.000 lirayı zaten aştırır.

Sonuç olarak tam kapasite ile yararlanmak için bu parayı şu kişi verir muhtemelen ancak.

Asus PG27UQ monitör incelemesi '4K, 144Hz, G-SYNC ve HDR'

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2080 Ti lazım bunun yanına
  • Buna benzer FreeSync'li bir monitör çıksa da alamadan biraz da ona baksak.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.