Şimdi Ara

ASUS P8P67 PRO +2600K Hızaşırtma 5.5 ghz+

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel Sandy Bridge serisi işlemciler çok sıkı bir giriş yaptı. Bende bir denemek istedim bu oyuncaklar ne yapar ne yapmaz

Anakart ASUS P8P67 Pro ASUS TR Teşekkurler
    Intel 2600 K
    Noctua DH14 soğutma
    Silverstone 1000W PSU
    Ortam Sıcaklıgı: 24 C

Cok uzun süredir OC yapamıyordum SB serisi ile overclok asırı kolaylasmıs durumda. Ama K serisi olmayan bir işlemci alıp OC hayal olmuş.

Kısıtlı zamanda sadece 2 cekirdekte ne yapar deneme şansım oldu. OC ile ilgilendiğimde günlük kullanımda ne yapar diye denemedim.
    Dikkatimi çeken en ilginç husus tüm incelemelerde herkes SB işlemcilerin sıcaklık değerlerini cok dusuk veriyor.
    Ama benim 1.6 V işlemci voltajında sadece 2 cekirdek sıcaklığı boşta 58C/ yük altında 75C seviyesinde bu işlemciyi şayet pencereyi
    açıp koymazsanız 4C/8T de öyle 27-28 C idle değeri mümkün değil. Yük altında default 4C/8T değeri 56C nin altında değil.

Maks 5600 degerine kadar 1 saatte çıkartabildim. Uygun soğutma şartları sağlanırsa işlemcinin daha gideri var.

Super Pi1M ve 32M hiç bir tweak olmadan alınmıştır. Bir daha sefere güzel skorlarla geleceğim

Artılar:
    1. İşlemci Hava Soğutma ile yüksek hızlara rahatlıkla ulaşıyor.
    2. Superpi 1m ,32m, pifast, 3dmark01,3dmark03 değerleri çok iyi
    3. Biosta görsellik ve mouse desteği
    4. Süper kolaylaştırılmış Overclock , Babama ve oğluma OC öğretebilirim

Eksiler
    1. Sistemin açılış süresi uzun. Bioslarla geliştirilebilir.
    2. Baz hız arttırımı işlemcilerde çok zayıf. Çarpanı kapalı bir işlemcide OC yapmaya hiç gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunermc -- 21 Ocak 2011; 20:12:33 >

•  ASUS P8P67 PRO +2600K Hızaşırtma 5.5 ghz+
  • Çok güzel olay ancak kafama takılıyor,
    Buradaki 5500mhz nin İ7 işlemcilere olan karşılığı nedir.
    Yani sizin sistemin 5500mhz si ile i7 980 vs.sistemin yada amd 1090t vs nin 5500mhz aynı mı
  • Sistem açılış süresi derken postmu yoksa windows bootmu?

Bu arada cidden canavar değerler.

Bugün Türkiye Satranç Şampiyonu için bir makina hazırladık. 4500MHZ 1.2v 4C/8T full yük altında zeroterm ile 56C max. İşlemciler şaka gibi. Fritz'de 2 x Q6600
  • 1155 serisi işlemciler diğer işlemcilerle kıyasladığınızda aynı mhz de daha hızlılar buna 980x de dahil (Çok çekirdek kullanan 4+ yazılımlar haricinde)

@absolutezero Post süresi çok uzun özellikle işlemci 1.6V üzeri verildiğinde overvoltage hatası veriyor biosa girip tekrar çıkmak gerekiyorki buda yaklaşık olarak 45 saniye ye yakın bir süreç

Düşük hızlarda4.0 4.5ghz gibi cok dusuk voltajlarda işlemci canavar çalışıyor fakat PLL ile yüksek çarpanları açmak gerektiğinde voltajı çok fazla vermeniz gerekiyor. Örneğin 5ghz için 1.42V, 5500ghz+ 1.6 Volt.
  • günlük 4500 ün üzerini zorlamaya gerek yok o zaman. zaten bu hızlarda da yeterince iyiler. çok fazla oc yapılmadığında post süresi nasıl peki? hiç sevmem uzun post sürelerini
  • Bende aldım 2600k.p67 evo ile.bi kaç deneme yaptım.4900mhz 1.35volt ile stabil gibivede şunu söyliym.özellikle 2k6 3dmark testinin başında gtx 580 ile 210 fps bile gördüm.buda işlemcinin gücünü gösteriyor.
  • bende noctua d14 var bu soğutucu bu soketlere uyuyor mu? 1155 ler 1156 uyumlularla kullanılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenandeveci

bende noctua d14 var bu soğutucu bu soketlere uyuyor mu? 1155 ler 1156 uyumlularla kullanılabiliyor mu?

kullanabilirsin.
  • canavar dokunuş memet abi
  • süper pi testlerinde tweak olmadan alınmıştır derken neyi kastettiniz?
  • 2600K yı ele geçiren şahlandırıyor yaa huu
    E8600 devrik kral oldu artık,super pi çok iyi görünüyor
    Kanıma girdin Mehmet abi
  • sanırım 2600 k şart oldu bize bunları okuyunca dahada hevesim artıyor çok güzel değerler
  • ilerleyen yıllarda hız 10 ghz bulmaması içten bile değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TİMİ

2600K yı ele geçiren şahlandırıyor yaa huu
    E8600 devrik kral oldu artık,super pi çok iyi görünüyor
    Kanıma girdin Mehmet abi

Ben yarın alıyorum bitane umarım şansım yaver gider işlemciden yana
  • Burda demek istediğiniz nedir acaba?
    Bilmediğim birşeylermi var acaba diye soruyorum.teşekkürler
  • resimlerde hiç bir detay göremiyoruz

resim koymanın manasını ney ?
  • quote:

Çarpanı kapalı bir işlemcide OC yapmaya hiç gerek yok

zaten yapılabiliyor mu ki?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.