Şimdi Ara

ASUS P8P67 anakart ve i7 2600k sisteme su soğutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ASUS P8P67 model bir anakart ve i7-2600k 2. nesil bir işlemcim var. Yaklaşık 7 senelik bu sistemi sıkıntısızca kullanıyorum ve ufak OC operasyonumu da Noctua NH U12P ile görürken artık orta halli bir sıvı soğutma sistemine geçmeye karar verdim.

Aşağıdaki sorularımla destek olursanız sevinirim.

1. P8P67 bu kartın (LGA 1155) sıvı soğutmada sıkıntı olmayacağını düşünüyorum, yanılmıyorum değil mi? Soru saçma olabilir ama gene de sorma ihtiyacı hissettim.
    2. 2 bakır borulu ve çift fanli noctua NH U12P'e göre daha iyi bir soğuma performansı alabileceğimi düşünmekle tarihi bir hata yapmıyorum değil mi?
    3. Sapphire Pure 80+ bronz sertifikalı 625 watt güç kaynağım var. Sistemde i7 2600k ile birlikte GTx 960, 1 adet SSD ve 2 ayri HDD takılı. Güç kaynağı tüm bu bileşenlere ilave olarak su soğutmayı da kaldırır mı?
    4. OC performansımı artıracak 300-350 TL arası bir su soğutma tavsiyesi verebilir misiniz? Kasa olarak Cooler Master HAF932 kullanıyorum. Toplam 4 adet fanım var. Tavsiyeniz de bu parametreyi de kullanırsanız sevinirim.

Düzeltme : Soğutucu bilgisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTIMIST26 -- 1 Eylül 2017; 18:23:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vay arkadaş yaa. Bir Allahın kulu 2 kelam edeydi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz yine iyisiniz overclock yapabileceğiniz bir anakartınız var.
    Bende 2 tane i7 2600k var, birini de arkadaşa sattım, ancak overclock yapabileceğim bir anakartım yok
    Up olsun
  • Ben de p8p67m-pro ve 2600k kullanıyorum. Aşağı yukarı sistemimiz aynı. Ben de sıvı soğutma bakma aşamasındayım şuan.
    Xigmatek'in bir 240lık soğutması var. Yeni bir olay yapmışlar, pompa işlemci üzerinde değil de radyatör içine monteliymiş, onun için ısıdan etkilenip bozulma reski daha azmış falan. Fiyatı da uygun.
    2 adet daha fan ilavesi ile yani 2 fan radyatör önü, 2 si arkası egsoz görevi için harika olur diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.