Şimdi Ara

ASUS P800+ p4 2,8E 800 Mhz 1MB @3570 +++? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by 865pe</i>
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'> <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>
    dostum pat işi kolay o iş çözüldü. 200fsb de aktif iken 201 fsb yaptımmı p800 lerde pat kapanır bunun çaresi var zaten ben şu anda full patlı kullanıyorum yanlız haberin olsun 10 ile 15 fsb kaybın olur bunu bil gerçi farkeden bişey yok çünkü remlerde 250 fsb de aldığın aynı hızı 235 de iken alıyorsun pat ın anlamı zaten sistemi tetikliyor ve %3-5 arasında artış sağlıyor (benim yaptığım test)= cpu 256 fsb 1/1 rem = 256mhz pat kapalı iken sandra bandvich puan 5645 , cpu 242 fsb /rem 242 mhz pat full aktif sandra bandvic 5615 yani yanlız işte dediğim gibi 14 fsb kaybım oldu. çünkü pat açık iken 242 1/1 den yukarısı açmıyor eğer düşünürsen yardımcı olurum bunun için p4p8x 865 cipsetin biosunu disket ile flash layıp sonra kendi biosunu yüklüyoruz ama biosta bu esnada ayarlar yapılması lazım yoksa biosu uçurursun haberin olsun.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

865pe fsb yi arttırarak pAT ı nasıl etkin hale getireceğiz.
    YAbancı bir sitede anlatılmıştı sanırım.Onu mu uyguladın burda da bir arkadaş anlatmıştı.
    Nasıl performans,bir zarar vermiyelim.
    Makinamız zaten şimdi canavar hiçbi OC ye ihitayacı yok ama zararsız olarak performansını artırırsak daha iyi olur tabi.
    Bende de P4P800SE +2.8E+ 2*256ddr400 (cl2.5)var.

• 865pe fsb yi arttırarak pAT ı nasıl etkin hale getireceğiz.
    YAbancı bir sitede anlatılmıştı sanırım.Onu mu uyguladın burda da bir arkadaş anlatmıştı.
    Nasıl performans,bir zarar vermiyelim.
    Makinamız zaten şimdi canavar hiçbi OC ye ihitayacı yok ama zararsız olarak performansını artırırsak daha iyi olur tabi.
    Bende de P4P800SE +2.8E+ 2*256ddr400 (cl2.5)var.

dostum önce söyleyim biosu flashlarken hata yapmadığı müddetce sorun yok zaten baktın hoşuna gitmedi, eski haline döndürmek çok basit. ama 10-13 fsb kaybın olur haberin olsun ben bu şekşlde kullanıyorum koç gibi. 1-2 gün biraz terslik çıkabilir normaldir merak etme fazla yüklenme fsb ye sonra tıkır tıkır full pat. şimdi ben açıklayim sen yap yapma sana kalmış. xp kullanıyorsan 2 tane boş disket lazım önce asus.com dan (p4p8x) sonunda se -s falan yok sadece p4p8x 112 nolu biosu adres------http://www.asus.com/support/download/item.aspx?ModelName=P4P8X sonra p4p800 ün 1012 biosu adres-------http://www.asus.com/support/download/item.aspx?ModelName=P4P800 önce boş disket. deskop ta sağ tıkla biçimlendirden sistem disketi oluştur bu iki disket içinde aynı sonra p4p8x in biosunu sistem disketine aç içine bak (afudos) da olması lazım sonra diğerini öbür sistem disketinin içine aç p4p800 ün biosunu 2 diskette hazır şimdi pc kapat biosa gir F5 bas bütün ayarları sıfırla sonta sadece şu 2 ayar çok önemli fsb yi 200 den 133 e indir ddr mhz sini (400-320-266 olan yer) 266 yap kaydet çık biostan disket ile aç önce p4p800 ün olduğu disketle başlicaz disket ile açtıktan sonra komut satırına aynen şunu yaz boşluklar yazdığım gibi olmalı yoksa hata verir flsfs yapamazsın A:/afudos /ip4p81012.ami /n /pbnc enter e bas flahs başlar yanlı (afudos) tan sonraki,(ami) den sonraki ve (n) den sonraki boşluklar aynı yazdığım gibi olacak. birinci flahs bitince pc kapat tekar aç biosa gir gene fsb 133 ddr 266 yap kaydet çık. diğer p4p8x in olduğu disketi tak A:/ afudos /ip4p8x112.ami /n /pbnc yap enter flash başlar bitince şimdi bootblock yapıp pat ı açmış olduk p4p8x in biosu sayesinde. şimdi şu komut ile p4p800 ün biosunu geri yüklicez biostan gene ayarlar aynı fsb 133 ddr 266 p4p800 disketi tak pc aç A:/afudos /ip4p81012.ami /n buna çok dikkat busefer sonunda sadece (n) var aynı bu şekilde olay tamamdır. komutu gene yazıyorum bios fsb 133 ddr 266 A:/ afudos /ip4p81012.ami /n /pbnc -- enter bios fsb 133 ddr 266 A:/afudos /ip4p8x112.ami /n /pbnc enter bios fsb 133 ddr 266 A:/afudos /ip4p81012.ami /n enter olay bukadar not: tekrar eski haline windowsda iken asus update ile çevire bilirsiniz yeni full pat lı p4p800 hayırlı olsun[drknrd][bgdnc2]

• selam 865 pe , nasılsın zaman ayırdığın için teşekkürler, yazıların için ...

almayı düşündüğüm fan için bugün sipariş verdim yarın bi aksilik olmazsa elimde olacak(ZALMAN 7000A CU) takınca eminim seninle senin deneyimlerini fazlaca uygulayacağız..

murat
  • sağol dostum şimdiden hayırlı olsun zalman 7000A CU merak etme çok memnun kalacaksın güle güle kullan. ambalajdan fan devir hız kontrolü çıkıyor akşam yatarken ayarlarsın sadece hdd sesi ile mışıl mışıl uyursun[drknrd]
  • cok sagol
    valla yapmayı dusunuyom ama hele uzerınden bıraz zaman gecsin yeni mal ruh halinden bi cıkım :)
    Peki performans olarak cok fark edıyor mu yoksa teslerde sadece puan farkımı?
    bu arada zalman 7000A CU almak lazım artık p4 fanı sesi deli edecek yoksa.
    ama cok para :(
  • slm pilyeri cardfinascartın varsa dijital centerde 49$+kdv ve 9 taksitle...bilgin olsun

murat
  • arkadaşlar bu full pat ı ben şu anda kullanıyorum pc fazla da zorlamıyorum hanii... 235 fsb de aldığım performansı inanın 220 fsb de veriyor bana[drknrd] eeeee boşu boşuna niye işlemcimi zorlayim ki değilmi? deskopta zaten çalışırken farkını hemen anlicaksınız full pat ın remleri adeta uçuruyor. özellikle oyunlarda anladım farkı korkmayın bu flash işinden falan inanın çok basit ben en az 15 kere yükleyip sildim pat lı patsız farkını tam anlayabilmek için testlerde yanılız dua edin flash yaparken elektirikler falan kesilmesin en önemlisi bu yoksa korkmayın eeeee hadi artık p4p800 leri full pat lı görmek istiyorum[drknrd][rockbnd]
  • selam 865pe biraz önce kargom geldi (7000acu) gerçekten resimleriyle alakası yok ..dehşet büyük..:)
    akşama nasipse kuracam bakalım sonuçları paylaşırım daha sonrada PATI hallederiz..

görüşürüz

murat
  • dün p4 2.8ht 512cache işlemci aldım. sl6z5 kodlu. p4p800 anakartta standart soğutucu ve standart voltaj ile 3.5ghz gördüm. voltaj verirsem 4.0ghz olmaması imkansız !!!!!!!!
  • çok iyi bende voltajla oynamadan 3361 oldu düz fanla
  • senin kinin kodu ne?
  • güzel soru eve gidince bakarım...bu arada bendeki işlemcinin L2 si 1 mb
  • yok ben bilerek almadım. herkes ısı sorunundan yakınıyor onun !!
  • cok iyi bir sogutucu kullanman lazim aksi takdirde islemcine yazik olur..
  • şu an 255 fsb ile 3570 mhz olarak çalışıyor sıcaklık 45-47 derece arası ...
  • bende de prescott var.p4p800SE %20 OC ile 3.36 oluyodu sanırım ama ramler nedense 266mhz e dusuyor.
    %30 3.6ghz yapınca mavi ekran cıkıyor.tabi bu saat hızlarında PAT da kapanıyor.
    Burdan bir arkadaş mavi ekranın ramlerin yetmediğinden dolayı çıktığını söylemişti sanırım. cas2.5 ddr400
  • dün akşam yeni fanı taktım çok iyi 255 fsb 3570 mhz de sıcaklık 42-43 derece sorunsuz 3 saat çalıştırdım... daha fazla da ileri gidebilirim ama fazla oc olayını bilmediğim için şimdilik kendi başıma bu kadar....
  • 2.8C SL6Z5 ile 2.8E Prescot' u karşılaştırmak olmaz.

C serisinde 512 Cache var E serisinde 1024

C serisi şuanda 2.4-3.0 aralarında E serisine nazaran daha performanslı.Ama tahminimce Prescott gücünü 3.2 ve daha yukarısında gösterecek.Tabi ısı sorununu aşarlarsa.

Presscottlar C serilerine göre çok daha fazla ısınıyorlar.

Vede SL6Z5 kodlu 2.8c lerin yüksek değerlere çıkabilme şansları daha fazla.

Overclockers.com da forumlarda görebilirsiniz.

Bence Northwood alacaklar için.

2.4c SL6Z3
    2.6c SL6Z4
    2.8c SL6Z5

kodlu Malay yada Costa Rica üretimi(FPO/BATCH:3 yada L ile başlayanlar)işlemcileri aramak daha hayırlı olacaktır.
    Daha yukarı hızdaki işlemcilerle ilgili kodları bilemediğimden veremiyorum.
  • dün akşam yeni fanı taktım çok iyi 255 fsb 3570 mhz de sıcaklık 42-43 derece sorunsuz 3 saat çalıştırdım... daha fazla da ileri gidebilirim ama fazla oc olayını bilmediğim için şimdilik kendi başıma bu kadar....
    sana pilyeri fanı kesinlikle tavsiye ederim..
  • bundan sonraki arttırımlar için deneyimli arkadaşlardan yardım isticem...

murat
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.