Şimdi Ara

Asus P7P55D PRO ethernet ve usb ler çalışmıyor hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar kendimde elektronik konusunda bilgi sahibiyim anakartımın ethernet ve usb çıkışları aniden durdu kontrol ettiğimde usbler voltaj çıkışı veriyor ama windows bu çıkışları arızalı olarak görüyor sorunun kesinlikle sürücü veya bioslarla ilgili bir sorun olmadığının altınız çizelim..

anakart üzerinde jmicron yongasına ait usb çıkışlarıda aynı durumda. muhtemel bir chipset arızası gibi duruyor bunun dışında anakartta hiçbir olumsuz çalışmayan aksayan bir sorun yok ps2 ler aktif çalışıyor onboard ses çalışıyor. benim dsl hattım sık sık şimşekten ötürü modeme yüklenmesi sonucu daha öncesi birkaç tplink modemim yanmıştı en son asus modem almıştım şimşeğin etkisinden etkilenmiyordu bu hata tahminime göre modemden ethernete kablolu lan bağlantısı halindeyken sebep olmuş olabileceği aklıma geliyor çünkü o günlerde şiddetli bir yıldırım düşmesi olmuştu bulunduğum yere yakın bir yerlerde

bu hususta sizin tahmininize göre arıza direkt chipsetlemi ilgilidir yoksa anakart üzerindeki usb ve etherneti kontrol eden drenç veya entegreler zarar görmüş olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanhasimcan -- 23 Ocak 2017; 11:37:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.