Şimdi Ara

Asus P5W DH Deluxe Problemleri + Çözümleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
880
Cevap
1
Favori
56.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1405 BIOS çıkmak üzereymiş çok az kişide bulunuyor ama henüz ulaşamadım, ulaşır ulaşmaz onu yayınlarım onunla birlikte yeniden test ederiz o zaman...

Tşk,

Hicks
  • Ewt 1405 i bende bekliyorum..forumlarda iyi derece almışlar..Niye vermezler acep?
  • quote:

Asus DH Remote
    DH Remote kullanıcılarına rahatlıkla PC'lerini kontrol edebilme imkanı sağlar. Bir tek butona basarak Pc açılıp kapatılabilir, askı moduna alınabilir. Ayrıca devrim niteliğindeki bu ASUS teknolojisi bilgisayar uyku modundayken bile Skype , wireless AP gibi kablosuz aygıtlara bağlanabilmeyi sağlar. Kullanıcılar buton ayarlarını istedikleri gibi değiştirebilirler.

asusun web sitesinde bekleme konumundayken wifi nin çalışıcağından söz ediyor. yani beklemede skype filan kullanılabiliyormuş . ben denedim ama olmuyor. deniyen varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrYeN -- 20 Eylül 2006; 22:20:19 >
  • Hocam uygun görürseniz konuyu Dahili Bileşenlere alıp bir süre üst konu yapalım sizden haber bekliyorum.
  • yeni beta bios gordum bugun benimkine bakarıken sizinki iiçin
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

Hocam uygun görürseniz konuyu Dahili Bileşenlere alıp bir süre üst konu yapalım sizden haber bekliyorum.

Merhaba,

O/C üzerine başlamıştı fakat şu an olması gereken yer gerçekten "Dahili Bileşenler" bölümü, ilginize çok teşekkür ederim...

Hicks
  • dostum ellerine sağlık bu anakarta sahip arkadaşlara çok yararlı bilgiler sunmuşsun keşke her anakart için böle test edilmiş bilgiler bulabilsek
  • Asus anakartlar için ince ayar linki buldum.Neyin gerekli olup olmadığını da belirtmiş...Buraya basın.. Bu arada beta 1405 biosu bulursam hemen yayınlicam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesis returned

yeni beta bios gordum bugun benimkine bakarıken sizinki iiçin

nerde gördün bizde görelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARTHNAZi

Asus anakartlar için ince ayar linki buldum.Neyin gerekli olup olmadığını da belirtmiş...Buraya basın.. Bu arada beta 1405 biosu bulursam hemen yayınlicam.

Merhaba,

Genel bilgi olarak kullanılabilecek bir link, direk bu anakart ile ilgili olmasa da bazı seçeneklerin en azından anlamlarını ve kullanım amaçlarını açıklaması bakımından faydalı olacaktır. Linki ekliyorum, paylaşım için çok teşekkürler.

Hicks

• Selamlar
    Artık ben de aranıza katıldım :D

Asus p5w dh deluxe + 2x1 gb800mhz kingston + Conroe E6600 almış bulunmaktayım .Bugün ve yarın sistemin kalan parçaları elime geçecek ve testlere başlayacağım inşallah . İnsallah iyi bir seriye rastlamışımdır :)

Çalışmanız mükemmel olmuş.. bu link sık kullanılanlarda artık. Elinize emeğinize sağlık.
  • Merhaba,

Yeni sisteminiz hayırlı olsun, bizde sizden bol bol paylaşım bekliyoruz.

Tşk,

Hicks
  • Verdiğim linkteki çoğu ayar P5wdh ile aynı. ince ayar yaparak 1-2 iyileştirme yaptım.Özellikle pci latency yi 32 yapmam fark ettirdi...Bu arada havalar biraz soğudu.3800 mhz gören olurmu acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

quote:

Orjinalden alıntı: nemesis returned

yeni beta bios gordum bugun benimkine bakarıken sizinki iiçin

nerde gördün bizde görelim

asus sayfasında gormuştum yeni verilmiş şimdi giremiyorum çok mal bir sitesi var.
  • Selamlar ,

Öncelikle P5W DH Deluxe topiği için çok teşekkürler.

Benim problemim ;boarda bağlı olarak 2 adet western digital 10k rpm 74 gb raid 0 disk , 1 adet 320 gb seagate sata ( bu disklerin çalışmasında veya bios ayarlarında bi problem yok ) ve son olarak 250 GB western digital IDE ATA disk.

Board IDE diski biosdan görüyor ve bu disk boot sırasında 3.sırada.Fakat post ekranında bu diskin ismini yazdığı anda yaklaşı 10 sn lik bir bekleme yapıyor.Ayrıca windowsun açılm süresini çok fazla uzatıyor ki normalde bu disk olmadığında win jet hızıyla açılıyor.Hadi çok beklemesi neyse fakat windows xp üzerinden bu diski incelemek veyaut mp3 çalmak divx oynatmak işkence halini alıyor müthiş bir yavaşlık var.Control panelden IDE channellara baktığım zaman ne yazık ki PIO gösteriyor DMA değil ve xp den DMA yapmaya çalıtığımda da kabul etmiyor.Bu diski başka bir boardda denediğimde gayet normal DMA ve performanslı bir şekilde kullandım.

Topikde yer alan çözümü denedim ( sata diski çıkarmak başka porta takmak veya usb storage aleti vs ) fakat ne yazık ki başarılı olamadım.

Normal olarak boardumdan ve bilgisayarımdan çok memnunum fakat bu problem bir kabus halini aldı artık.
    Bu durum hakkında bir çözümü olan veyahut yol gösterebilecek birileri olursa çok sevinirim.

Umarım bu topicde bir kirlilik yaratmamışımdır.
    Şimdiden çok teşekkürler.

• Merhaba,

Sonunda 1405 BIOS a ulaşabildim.

http://taskforce.no-ip.info/pics/ASUS_P5W-DH/P5W-DH1405.rar

Müsait arkadaşlar test ederlerse sevinirim.

Tşk,

Hicks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 22 Eylül 2006; 1:09:28 >
  • Merhaba,

1405 BIOS ile bazı testler yaptım, çok fazla zamanım yoktu ama ilk izlenim olarak şunu söyleyebilirimki stabil FSB değerlerinize RAM'lere dikkat ettiğiniz takdirde 10-15 MHz. daha ekleyebilirsiniz bu BIOS'la, artık tavsiye ettiğim BIOS sürümü 1405'tir...

Daha fazla imkanı olan arkadaşlarım testleri geliştirip, paylaşırlarsa sevinirim...

Teşekkürler,

Hicks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 22 Eylül 2006; 1:00:34 >
  • 10-15 mhz derken değerleri verebilirmisin karşılaştırma olarak...en yüksek mhz deki değerler ve günlük kullanım değerleri ...
  • Merhaba,

Günlük 300 MHz. default voltage kullanıyordum SpeedStep ve HyperPath3 enabled olarak, bu BIOS'dan sonra 333MHz. ve default voltage SpeedStep ve HyperPath3 enabled olarak kullanabiliyorum stabilite testi yapmadım vaktim yoktu ama daha önce makina bile açılmıyordu bu ayarlarla... Maximum 400 FSB görmüştüm bu BIOS ile 410 FSB görebildim...

Tşk,

Hicks
  • 1.65 voltla gece gündüz 3.600 mhz de 1-1 400 mhz de çalışıyo ne takılma var ne reset..47 dereceyide aşmadı.. speedstep iş olmayınca hızı düşürüyor ama hyperpath in fazla etkisi varmı bilemiyorum.. beta biosla ramlara 4 4 4 4 vermeyi denicem bakalım açacak mı..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.