Şimdi Ara

Asus P5W DH Deluxe Problemleri + Çözümleri (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
880
Cevap
1
Favori
56.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1601 bios u biraz deneme fırsatım oldu
    stabilitede biraz artış oldu sanki
    1.41vcore 345 fsb load da ram ler 2.05v 430mhz(4 4 3 4) full stabil

dikkatimi çeken en önemli şey ise anakart sıcaklığının 4-5 derece civarı düşmesi oldu
    cpu sıcaklığı aynı hatta önceki 1503 bios tan 1-2 derece yüksek
    1503 te işlemci ve anakart ısıları kasa sıcaklığıyla paralel azalıp çoğalıyordu
    bu yeni bios ta cpu biraz arttı anakart epey azaldı
    daha önce atıyorum cpu ve anakart 36 iken şuanda cpu:38 mobo:32 ben bir anlam veremedim...
    genel anlamda tavsiye edebileceğim bir bios

Ekleme: Hava sıcaklığı 31' iken cpu 33, anakart 28 derece.. enteresan bir bios

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @shle -- 8 Kasım 2006; 5:38:05 >

• arkadasim bios u nasil guncelliyorsun acaba zahmet olmassa ayrintili anlatabilirmisin rica etsem ???

eski sistemimde bios guncellemesi yaptim anakartin biosunu yaktim garantiye gitti 2 ay sonra geldi. yani bu isten pek anlamiyorum birde sutten agzimiz yandi ya bios guncellemeye tirsiyom acikcasi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tauris

arkadasim bios u nasil guncelliyorsun acaba zahmet olmassa ayrintili anlatabilirmisin rica etsem ???

eski sistemimde bios guncellemesi yaptim anakartin biosunu yaktim garantiye gitti 2 ay sonra geldi. yani bu isten pek anlamiyorum birde sutten agzimiz yandi ya bios guncellemeye tirsiyom acikcasi.

Anakartınızın cd sindeki ''Utilities'' bölümünden ''Asus Update'' programını yüklüyorsunuz
    yazılımı açıyorsunuz(bkz resim 1)
     Asus P5W DH Deluxe Problemleri + Çözümleri

program açılınca üstten 2.seçeneğe tıklıyorsunuz(bkz resim2)

Next butonuna tıklayıp masaüstüne çıkarttığınız ''P5WDH1601.ROM''(en son bios)'u listeden
    seçiyorsunuz, aç diyorsunuz ve son olarak ''Flash'' butonuna tıklıyorsunuz(bkz resim 3)

işlemler bitince ok leyip pc nizi yeniden başlatıyorsunuz, hepsi bu

• hadi yaw bu kadar miydi . ee peki disket formatlayip bilgisayari boot eder gibi disketten acip biosu oyle yuklemiyoruz degil mi . demistim ya ben gecenlerde biosu yaktim eski sistemimde diye. abit ic 7 borddu ayni bu sekildeydi bende yukledim yuzdeligi saydi bitirdi restard atti makinaya bir daha acilmamisti tida

inslalah bisi olmaz ashle. yardimlarin icin cok tesekkur ederim. eger ogleden sonra 3-4 gibi mesaj yazmassam buraya kesin anakarti elime almisimdir.insallah bir terslik olmaz.
  • Merhaba,

BIOS güncellemenin çok daha kolay bir yolu var Vista vs. gibi Asus Update uygulamasını kullanamayacağınız işletim sistemleriniz varsa bile en kolay yöntem budur:

Öncelikle yuklemek istediğiniz BIOS dosyasının adını tam olarak "P5WDH.ROM" (tırnak işaretleri olmadan.) değiştirin ve bu dosyayı isterseniz CD'ye veya DVD'ye isterseniz bir USB Flash disk'e ya da bir floppy disk'in root'una kopyalayın. Sistemi restart edip ALT+F2 tuşlarına basın Asus P5W DH Deluxe otomatik olarak bu dosyayı görüp BIOS güncellemesi yapacaktır...

Teşekkürler,

Hicks
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicks

Merhaba,

BIOS güncellemenin çok daha kolay bir yolu var Vista vs. gibi Asus Update uygulamasını kullanamayacağınız işletim sistemleriniz varsa bile en kolay yöntem budur:

Öncelikle yuklemek istediğiniz BIOS dosyasının adını tam olarak "P5WDH.ROM" (tırnak işaretleri olmadan.) değiştirin ve bu dosyayı isterseniz CD'ye veya DVD'ye isterseniz bir USB Flash disk'e ya da bir floppy disk'in root'una kopyalayın. Sistemi restart edip ALT+F2 tuşlarına basın Asus P5W DH Deluxe otomatik olarak bu dosyayı görüp BIOS güncellemesi yapacaktır...

Teşekkürler,

Hicks

doğrudur Hicks, ben asus larda bu iş çok kolay diye ayrıca resimli anlatabilme fırsatım olduğu için
    windows ortamından flash lanışını anlattım

bios u flashlayan varmı?
    deneyen arkadaşlar bana anakart sıcaklığını yazarsa sevinirim

• Bu 1601 Biosu Betamidir ve Son bios mudur?
    Bunumu cekip kuralim nedir tavsiyeniz?
  • Arkadaşlar saygılar. Benim bir sorum olacak.
    Aşağıdaki sisteme sahibim.
    Bugün O.C. yapayım dedim. Ya sistem komple çöküyor! ya da windows yüklenirken restart yapıyor. Komple çökmesi kötü, çünkü anakartın pilini çıkarıp takmaktan yoruldum!
    Verdiğim değerler ise oldukça makul! FSB 333 rami de 667 yapıyorum ( Ram değerini sisteme bıraktığım zaman kendisi ddr 400 e düşürüyor!) Bu durumda windowsu yüklerken kapanıyor sistem.
    Bu konuda net bilgi ve tecrülere sahip arkadaşların yardımını beklerim. Benim sistem için kararlı O.C. değerini belirtebilir misiniz ( benim için 3.0 Ghz. yeter, bunun stabil ve verimli ayar ne olabilir?)
  • Merhaba,

1601 gercekten cok enteresan bir BIOS; Sicaklik konusunda @shle arkadasima katiliyorum. Daha da ilginc bir durum var soyle ki; Bu 1601 BIOS'u yukledikten sonra E6600 islemcim 3GHz. de voltaj istemeden calisabiliyor, daha onceki BIOS surumlerinde voltajsiz 333x9 olarak sistemi boot bile edemiyordum, bu BIOS ile 3GHz. kullanabiliyorum, SpeedStep ve HyperPath 3 acik halde hemde... Dun gece 2 saat kadar NFSC oynadim hic sorun cikmadi. Stabilite testi ve sicaklik olcumu gibi seyleri yapamiyorum cunku Windows Vista 64 bit kullanıyorum. Simdilik soyleyebilecegim bunlar... Bu BIOS u tavsiye ederim...

Tesekkurler,

Hicks
  • yaw arkadaşlar daha önce günlük 375*9 olarak kullandığım işlemci 1601 i yükledikten sonra 334*9 u geçmiyor sorun ne olabilir
  • Yeni biosu denemedim ancak sıcaklık konusu çok ilginç geldi bana.
    Ya bilerek az değer gösteriyorlar ya da başka bir durum var.
    Eğer deneyebilirsem biosu güncellemeden önce ve sonraki chipset sıcaklığını fan controllerdaki probe ile ölçüp farka bakmak.
    Ancak böyle sağlıklı bir sonuc alınabileceğini düşünüyorum.
  • eski bios yukleyebilirmiyim peki mesela begenmedim 1601 diyelim tekrar 1407 ye gecmek istiyorum yapabilirmiyim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ketcap98

eski bios yukleyebilirmiyim peki mesela begenmedim 1601 diyelim tekrar 1407 ye gecmek istiyorum yapabilirmiyim ?

yaparsın kardeşim
  • ARKADAŞLAR YENİ BİOS HAYIRLI UĞURLU OLSUN.
    1506
    SANIRIM ANAKART ISISINI DÜŞÜK TUTAN BİR SÜRÜM.
    ŞİMDİDEN 5 DERECE DÜŞTÜ (39 DERECEDEN 34 DERECEYE İNDİ! )
  • Merhaba Arkadaslar.
    Bende imzamdaki sistemi kurdum.Fakat boardumla ilgili bir kac problemim ve sorum var.
    Oncelikle en buyuk sorunu audio olayinda yasiyorum.
    Boardu kasaya ilk monte ederken boardun ustundeki ses girişlerini (line left line right vs.)baglayacak yer bulamadim.Gerci Kasada bu girisleri baglayacak kablo vardi ama bir mantik veremedigim icin bu girisleri bos biraktim.Neyse bir guzel taktim parcalari calistirdim asusun kendi sitesinden tum driverlari çekip kurdum.
    Sonrasında ses menusu çıkıyor fakat ne yaptıysam speakerlarimdan veya kullaklıklarımdan ses çıkmıyor.Acaba bu kablo ve girişlerin etkisi varmi?Sizce eksik biraktigim şey ne olabilir?

2.olarak sata2 250 gb harddisk aldim.fakat boardda hd yi third master hd olarak gorüyor.Boardun üstünden kontrol ettim.Ayni klavuzdaki gibi kırmızı sata 1 girişine takılı hd.
    Ayrıca ide yerine sata2 yazması gerekmezmi biosda?şimdilik aklıma gelen problemler bunlar.Dahası olursa sizle palaşırım.Bu arada 1601 nolu bios updateini yaptim.

teşekkürler...

• anakartı 2,5 aydır kullanıyorum, tek sorun yaşamadım. tebrikler ASUS, tuzlu ama sağlam
  • quote:

Orjinalden alıntı: MP4

anakartı 2,5 aydır kullanıyorum, tek sorun yaşamadım. tebrikler ASUS, tuzlu ama sağlam

Saol sorularima cok guzel cevap olmus...

Tesekkurler...
  • en son biosu yukledim.

izlenimlerim kisaca :

anakartin sicakliginda dusus var ama o kadarda cok degil. benim 41-42 derece sicaklik 38-39 a dustu

cpu sicakliginda bariz artis oldu onceden 25-26 derecedeyken simdi 30-31 derecede (2.7 voltaj vermeden oc li)

gerisi olarakda pek bi fark goremedim.ama herzaman icin son cikan iyi derler
  • ramim neden pc2-4300 gösteriyo nasıl düzeltcem
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.