Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.766
Cevap
8
Favori
198.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vayy bea bu konu uzar gider.Tulü kardeş cidden yok mu stoklarda.bende bu hafta falan alacam.bekledik bekledik stokta olmayacağı zamanamı denk geldik anlamıyorum ki ne ara tükendi bu anakartlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

Vayy bea bu konu uzar gider.Tulü kardeş cidden yok mu stoklarda.bende bu hafta falan alacam.bekledik bekledik stokta olmayacağı zamanamı denk geldik anlamıyorum ki ne ara tükendi bu anakartlar

Yaa sorma olacak gibi değil , şanssızlığın bu kadarı
    bu arada adım Tulü değil Tulû ( kaç defa söyledim yaa )
    Çizgiye atmış olduğum mesajların haddi hesabı yok ; bir aklı başında, işi bilen biri çıkıp da cevap veremedi.
    Kendi üzerlerine çizgi çekmişler anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 15 Temmuz 2008; 11:54:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

quote:

Orjinalden alıntı: lapry

Vayy bea bu konu uzar gider.Tulü kardeş cidden yok mu stoklarda.bende bu hafta falan alacam.bekledik bekledik stokta olmayacağı zamanamı denk geldik anlamıyorum ki ne ara tükendi bu anakartlar

Yaa sorma olacak gibi değil , şanssızlığın bu kadarı
    bu arada adım Tulü değil Tulû ( kaç defa söyledim yaa )
    Çizgiye atmış olduğum mesajların haddi hesabı yok ; bir aklı başında, işi bilen biri çıkıp da cevap veremedi.
    Kendi üzerlerine çizgi çekmişler anlaşılan.

Yaaa anla işte sen Tulü dediğimde aslında Tulû diyorum.bilgisayarımda ''û'' harfini basacak tuş yok İ'am sorry!

• Boğaziçi ile görüştüm ; sevindirici haberi aldım .
  • quote:

Boğaziçi ile görüştüm ; sevindirici haberi aldım .

bizlede paylaşsanaaa :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: E.Berkan

quote:

sorunu kalmadı şimdi kimsenin bu seri anakartlarla ilgili dimi(usta yoda gibi konuştum beah)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 15 Temmuz 2008; 20:55:18 >

• soruma cevap verecek varmı arkadaşlar? yardım!, P5Q bios çarpan kısmını nereden değiştiriyoruz?

quote:

Orjinalden alıntı: my54

bios menüsünden çarpanı hangi kısmından değiştiriyoruz bulamadım?
    ayrıca 320*10 = 3200 Mhz ile 400*8=3200 arasında ne fark var işlemciyi daha mı az zorluyoruz, çarpanı düşürdüğümüzde?

quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Orjinalden alıntı: my54

Soultrap kardeş kusuruma bakma yeniyim bu işte,

400*8=3200 demişsin, ama,

1 - E2180 ile çarpanı 10 dan 8 e düşürebiliyoz mu?
    2 - Voltaj değeri ne girmem gerekiyor? 1,256v ta şuanda?

Evet 8 e düşürebiliyorsun.

fsb yi de 400mhz olarak ayarladığın zaman 3200mhz oluyor. tabi ramleri de 800mhz ye almayı unutma.

E2180 in 3200mhz için ne kadar voltaj istediğini bilmiyorum. Ama dual core ve az cache li işlemci olduğu için 1.45v ye kadar hiçbir sorun çıkarmayacaktır. Hatta o işlemci ile 3.6ghz günlük kullanan çok kişi var.

• yanlış test yapmadıysam:
    yüksek fsb ile daha iyi performans elde ediliyor, voltaj konusundada bi atraksiyon vardı ama tam hatırlamıyorum hangisi daha az voltaj istiyor
  • İmzamda belirttiğim bütün parçalar elimde mevcut olmasına rağmen sistemi daha kurmadım.Sebebi p35 çipsetli gigabyte anakartı iade edip, P45 çipsetli anakart almaya karar vermiş olmam.Yaklaşık 1 haftadır da gigabyte EP45 DS3 ile Asus P5Q arasında gidip geliyorum.Açıkçası AHCI sorunu ve yüklemedeki problemlerden dolayı asus seçiminde kararsızım.Geriye beni asus P5Q seçmeye iten tek sebep "Express Gate" özelliği kalıyor.Sadece bu özellikten dolayı P5q almak istiyorum.Kullanan arkadaşlara sorum şu: Bu özellik gerçekten sorunsuz ve stabil şekilde çalışıyormu? Ona göre kararımı vereceğim.Ayrıca diğer bir sorunda TEAM XTREEM DARK PC2 8500 DDR2 1066MHz ram ler ile uyum sorunu çıkarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fred78 -- 15 Temmuz 2008; 22:13:58 >
  • ram uyumluluğuna sitesinde bakabilirsiniz, ama türkiye sitesinde p5q tek model var, asus global a bakın

AHCI problem değil aslında bence, sadece windows sürümleride bi problem var diye düşünüyorum, yeni bi windows sürümü ile sata kurmayı bilen bi insan rahatlıkla sorunsuz pc ye kavuşur diye düşünüyorum.

express gate güzel bi özellik, sadece onun için değer mi bilmem, ama mesela format atıyosunuz problem çıktı, ve anakart üstüne entegre halde expressgate gelen bi anakarta sahipsiniz, hemen internete bağlanıyorsunuz express gate ile ve sonunuzu çözene kadar rahat ve güvenli internet bağlantısının tadını çıkarıyorsunuz. ekstra olarak skype ve chat var( win var ise resim de bakabiliyorsunuz)

6 tane p5q var, seçim yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun,herkese göre model var bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: dikmenibo

ram uyumluluğuna sitesinde bakabilirsiniz, ama türkiye sitesinde p5q tek model var, asus global a bakın

AHCI problem değil aslında bence, sadece windows sürümleride bi problem var diye düşünüyorum, yeni bi windows sürümü ile sata kurmayı bilen bi insan rahatlıkla sorunsuz pc ye kavuşur diye düşünüyorum.

express gate güzel bi özellik, sadece onun için değer mi bilmem, ama mesela format atıyosunuz problem çıktı, ve anakart üstüne entegre halde expressgate gelen bi anakarta sahipsiniz, hemen internete bağlanıyorsunuz express gate ile ve sonunuzu çözene kadar rahat ve güvenli internet bağlantısının tadını çıkarıyorsunuz. ekstra olarak skype ve chat var( win var ise resim de bakabiliyorsunuz)

6 tane p5q var, seçim yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun,herkese göre model var bence

Aslında P5Q-E ile deluxe arasında kararsız kaldım.Galiba bu iki modelden birisini tercih ederim.Diğer modellerle arasında pek fark yok ama dual bios, al audio2,çipset soğutucusu ve arka paneldeki çıkışlardan dolayı daha cazip gibiler.Tabi bu farklardan dolayı düz modelle arasında neredeyse 100 ytl fark var.Bu arada piyasada bulmak çok zor yaw.Seçmek ayrı bir dert, almak ayrı bir dert..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fred78 -- 15 Temmuz 2008; 22:47:45 >

• ewt haklısınız.şöyle düşünün
    ciddi overclock işlerine girecekmisiniz, yoksa 450 fsb civarı bana yeter mi diyosunuz ( 8phase lik yada 16 lık model seçimi için gerekli)
    ileri düzey ses sistemi bana ne kadar gerekli(ai audio2)
    bios güncelleme burda seçim ibresini oynatacak bi özellik olabilir, ama dual bios olmayan modellerin de bios u kurtarma konusunda yetenekleri varmış bi bakın
    arka paneldeki çıkışların ne kadarı işinize yarıyor?
    bunlara göre düşünün bulmak kolay
  • bu arada,alacaksanız bare p5q-e yerine deluxe alın, hem express gate ssd var, hemde 16 phase, geri kalan özellikleri aynı, belki Türkiye piyasasında o yüzden genelde 3-4 anakart var, giriş model p5q, ara model olarak p5q-pro ve c pro, ve lüks sınıfa deluxe

bu arada, p5q-pro sahipleri, kuzey köprüsü soğutucusunun sıcaklığı ne alemde?? ben dokunduğumda elim yanıyor zor tutuyorum, ve kara kara düşünmekteyim üstüne nasıl bişi uygulasam diye, siz de durum ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 16 Temmuz 2008; 0:07:44 >
  • quote:

quote:

Boğaziçi Teknik Servis'ten Sn. Kadir Kılıç ile görüştüm.
    Kendisi çok ilgiliydi ve Deluxe'un bu hafta içi stoklara gireceğini belirtti.
    Sırayla lütfen , tüketmeyelim hemen .

• quote:

ewt haklısınız.şöyle düşünün
    ciddi overclock işlerine girecekmisiniz, yoksa 450 fsb civarı bana yeter mi diyosunuz ( 8phase lik yada 16 lık model seçimi için gerekli)
    ileri düzey ses sistemi bana ne kadar gerekli(ai audio2)
    bios güncelleme burda seçim ibresini oynatacak bi özellik olabilir, ama dual bios olmayan modellerin de bios u kurtarma konusunda yetenekleri varmış bi bakın
    arka paneldeki çıkışların ne kadarı işinize yarıyor?
    bunlara göre düşünün bulmak kolay

Abartılı Overclok düşünmüyorum.ai audio2 de benim için gereksiz; çünkü x-fi ses kartına sahibim.Çıkışlarda extradan firewire ve e-sata varki zaten benim kasamda var bu çıkışlar.delux modelinde bulunan dahili express gate'i yazılım yüklemeden kullanmak ne avantajı var onuda bilmiyorum.Belki win. çöktüğünde bu yazılımda zarar görürse açılmıyordur.Belki dahili olunca açılıyordur...

• dahili olunca açılıyor diye biliyorum, o anakartta en çok işinize o yarar. ama geri kalan özellikler için boşuna para vermiş olursunuz o zaman, p5q-pro yada düz modele yönelin derim şu durumda
  • quote:

dahili olunca açılıyor diye biliyorum, o anakartta en çok işinize o yarar. ama geri kalan özellikler için boşuna para vermiş olursunuz o zaman, p5q-pro yada düz modele yönelin derim şu durumda

Tavsiyen için teşekkür ederim.düz ve pro modellerinide bir gözden geçirim.Kartı alıp kullandıktan sonra yorumumu yazarım..
  • bekliyoruz
  • quote:

quote:

quote:

Boğaziçi Teknik Servis'ten Sn. Kadir Kılıç ile görüştüm.
    Kendisi çok ilgiliydi ve Deluxe'un bu hafta içi stoklara gireceğini belirtti.
    Sırayla lütfen , tüketmeyelim hemen .

Tulu çok iyisin yaa bu haberine çok sevindim.Demek bu hft içi stoklara girecekmiş.Şuan çarşambadayız hft içinin bitimine 2 gün kladı hadi bakalım.Ha stoklara girince haber vermeyi unutmayın.''P5Q-Deluxe STOKLARDA'' diye birde Nerde stoklarda onuda belirtin oke?(Çok mu şey istedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapry -- 16 Temmuz 2008; 8:17:43 >

• ne sorunlu bir anakart böyle bu ya yok ıch10 yok bilmem ne sistemi kurup biosu güncelleyecen iş bitecek disketle falan şunu kur bunu yap bende düşünüyordum almayı ama bunca şeyi yapabilir miyim açıkçası düşünmeye başladım
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.