Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.766
Cevap
8
Favori
198.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkaaslar bende p5q-deluxe almayı dusunuyordum ancak oldukca fazla sorun okudum oncelıkle şu cok kafama takıldı yardımcı olursanız cok sevınırım

sımdı ben bu yenı nesıl anakartı aldıgım halde sataII hdd tanıtmak ıcın dısketlemı ugrasmak zorundayım,direk kurulum yapamıyoruyum

teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: E.Berkan

Soğutucu süper evet ama şu anakartın üzerine monte edilen plastik kısmı aklıma çok takılıyor,o plastik kısım mosfetlerin üzerine denk geliyor yani ya tam temas halinde yada birkaç mm üzerinde,overclock edilen bir Q6600de bir hayli ısınmış olan mosfet o plastiğe 7/24 değdiği için bir hasar verir mi vermez mi aklıma çok takılıyor,çünkü pc açık olduğu sürece temas halindeler

Merak etme overclocklu Q6600 kullanmama rağmen işlemci etrafındaki componentler fazla ısınmıyor. Hatta elini üzerinde rahatlıkla tutabiliyorsun. Bu durumda max 60c oluyorlardır. Zaten dengeli ısı dağılımı ve sorunsuz besleme için 8 veya 16 fazlı güç beslemesi kullanılıyor.

Yani o plastik tam temas etse de (ki tam temas edeceğini zannetmiyorum çünkü aşşa yukarı bütün LGA775 board larda oradaki komponentler aynı uzaklıktan başlar ve Sunbeamtech bunu düşünmüstür) bir sorun çıkmayacağına emin olabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 13 Temmuz 2008; 15:02:03 >
  • Bende P5Q aldım. Bu kapalı olan ikinci 4 pinlik yuvaya bi bağlantı yapmalımıyım. Güç kaynağımın ikinci bir 4 pinlik işlemci beslemesi yok. E8400 işlemcime overclock yapmak istiyorum.İşlemciye voltaj verirken gerekli olur mu acaba...?
  • quote:

Orjinalden alıntı: theft86

Bende P5Q aldım. Bu kapalı olan ikinci 4 pinlik yuvaya bi bağlantı yapmalımıyım. Güç kaynağımın ikinci bir 4 pinlik işlemci beslemesi yok. E8400 işlemcime overclock yapmak istiyorum.İşlemciye voltaj verirken gerekli olur mu acaba...?

Bağlantı yapmak zorunlu değil. Zaten Quad Core larda bile az fark yaratan birşey ekstra 4pin.

E8400 için sadece 4pin ile işlemcinin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Tabi PSU nuz kaliteli olmak şartıyla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Soğutucu süper evet ama şu anakartın üzerine monte edilen plastik kısmı aklıma çok takılıyor,o plastik kısım mosfetlerin üzerine denk geliyor yani ya tam temas halinde yada birkaç mm üzerinde,overclock edilen bir Q6600de bir hayli ısınmış olan mosfet o plastiğe 7/24 değdiği için bir hasar verir mi vermez mi aklıma çok takılıyor,çünkü pc açık olduğu sürece temas halindeler

Merak etme overclocklu Q6600 kullanmama rağmen işlemci etrafındaki componentler fazla ısınmıyor. Hatta elini üzerinde rahatlıkla tutabiliyorsun. Bu durumda max 60c oluyorlardır. Zaten dengeli ısı dağılımı ve sorunsuz besleme için 8 veya 16 fazlı güç beslemesi kullanılıyor.

Yani o plastik tam temas etse de (ki tam temas edeceğini zannetmiyorum çünkü aşşa yukarı bütün LGA775 board larda oradaki komponentler aynı uzaklıktan başlar ve Sunbeamtech bunu düşünmüstür) bir sorun çıkmayacağına emin olabilirsin...

hocam direk nasıl fotograf ekleniyor bilmiyorum ama sen şu verdiğim linkte bak o plastik zımbırtı tam mosfetin üstüne geliyor

http://tech-reviews.co.uk/reviews/sunbeamtech-core-contact-freezer/
  • quote:

hocam direk nasıl fotograf ekleniyor bilmiyorum ama sen şu verdiğim linkte bak o plastik zımbırtı tam mosfetin üstüne geliyor

Tmm hocam aynen söylediğim gibi. Verdiğiniz linkte üstüne geliyor yalnız tam temas yok.

Ki dediğim gibi tam temas bile hiçbir şekilde sorun yaratmayacaktır...
  • quote:

quote:

Tmm hocam aynen söylediğim gibi. Verdiğiniz linkte üstüne geliyor yalnız tam temas yok.

Ki dediğim gibi tam temas bile hiçbir şekilde sorun yaratmayacaktır...

sağol hocam içimi rahatlattın,P5Q Deluxe'e de sığıyormuş Akortek'in forumunda sormuştum,herkes gönül rahatlığıyla düşünebilir bu soğutucuyu,tekrar teşekkürler ilgin için
  • slmlar.

Ben yeni Asus P5Q Pro aldım ama elimdeki Corsair Dominatör 2x1 ddr21066 ramler ile stabil çalıştıramadım.

arada makina reset atıyor bazende açlımıyor , ramlaerden birini sökünce makin açılıyor, iki ram ide bütün slotlarda denedim , 2 adet takılı ike sorun oluyo , 1 tane takılı olunca sorun olmuyo, problemim nedir sizce?
  • quote:

Orjinalden alıntı: masterofpuppets69

slmlar.

Ben yeni Asus P5Q Pro aldım ama elimdeki Corsair Dominatör 2x1 ddr21066 ramler ile stabil çalıştıramadım.

arada makina reset atıyor bazende açlımıyor , ramlaerden birini sökünce makin açılıyor, iki ram ide bütün slotlarda denedim , 2 adet takılı ike sorun oluyo , 1 tane takılı olunca sorun olmuyo, problemim nedir sizce?

Bios ayarlarını kontrol edip ram timinglerini auto konumuna aldın mı? (Hatta tüm biosu default ayara alsan daha iyi edersin)

Eğer düzelmediyse sarı slotlar yerine bir de siyah olanları dene.

Eğer yine düzelmediyse çok büyük ihtimal ram uyuşmazlığı olabilir ki Asus boardlarda görülebilen bir durum. Başka ramlerle denemeni öneririm.
  • bios ayarlarını defaılt yaptım ama yine iki ram beraber çalışmıyo... 1 rami takınca çalışıyo diğer ramı takınca çalışmıyo, aslında biraz denedim aslında sanırım 1 ram bozuk, çünkü onda çalıştırmıyo, ....
  • kısa bir sorum olacak
    pc probe da gözüken mb temperature kuzey köprüsü sıcaklığımı??
    birde olması gereken maximum sıcaklık nedir? bende programın default ayarlarında 51 derece olduğundan uyarı vermeye başlıyor çünkü yük altında 55 dereceyi bile geçtiği oluyo bunlar normal değerlermi?
  • sanırım o kuzey köprüsü sıcaklığı değil, çünkü bende40 dereceyi geçmiyor, halbuki dokunduğumda kesin 55 derece üstü diyorum, elimi yakıyor. sordum bu soruyu ama havada kaldı...

masterofpuppets69@
    hocam tek ram bozuksa 2 sini birden iade edin yenisi isteyin...
  • acaba kasa içi genel sıcaklık olabilir mi??
  • hmm, pek ihtimal vermiyorum, çünkü odamda klima var ve 18 derece denedim bi kere, 34 derece gösterdi,
    genelde 28 derece, o zaman da max 40 gösteriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: masterofpuppets69

slmlar.

aynısının 2x2 sinden var problem yok şimdilik sarı olan slotlara takılı dual çalışmaları için.

bios update çözüm olabilir açıklamalarında ram ile birşeyler yazıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _köle_ -- 13 Temmuz 2008; 21:01:15 >
  • ben de alacağım
  • Selam arkadaşlar ben yine geldim.
    Benim şimdi şöyle ilginç bir sorunum var:
    Bilgisayar uyku modunda kapalıyken kendiliğinden açılıveriyor bu durum acaba anakartla mı ilgili yoksa vistayla mı ilgili?
  • quote:

Orjinalden alıntı: flow

arkaaslar bende p5q-deluxe almayı dusunuyordum ancak oldukca fazla sorun okudum oncelıkle şu cok kafama takıldı yardımcı olursanız cok sevınırım

sımdı ben bu yenı nesıl anakartı aldıgım halde sataII hdd tanıtmak ıcın dısketlemı ugrasmak zorundayım,direk kurulum yapamıyornuyum

teşekkürler..

arkadaslar yardımcı olabılcekmısınız
  • bios menüsünden çarpanı hangi kısmından değiştiriyoruz bulamadım?
    ayrıca 320*10 = 3200 Mhz ile 400*8=3200 arasında ne fark var işlemciyi daha mı az zorluyoruz, çarpanı düşürdüğümüzde?

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: my54

Soultrap kardeş kusuruma bakma yeniyim bu işte,

400*8=3200 demişsin, ama,

1 - E2180 ile çarpanı 10 dan 8 e düşürebiliyoz mu?
    2 - Voltaj değeri ne girmem gerekiyor? 1,256v ta şuanda?

Evet 8 e düşürebiliyorsun.

fsb yi de 400mhz olarak ayarladığın zaman 3200mhz oluyor. tabi ramleri de 800mhz ye almayı unutma.

E2180 in 3200mhz için ne kadar voltaj istediğini bilmiyorum. Ama dual core ve az cache li işlemci olduğu için 1.45v ye kadar hiçbir sorun çıkarmayacaktır. Hatta o işlemci ile 3.6ghz günlük kullanan çok kişi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi my54 -- 13 Temmuz 2008; 22:23:59 >
  • quote:

quote:

arkaaslar bende p5q-deluxe almayı dusunuyordum ancak oldukca fazla sorun okudum oncelıkle şu cok kafama takıldı yardımcı olursanız cok sevınırım

sımdı ben bu yenı nesıl anakartı aldıgım halde sataII hdd tanıtmak ıcın dısketlemı ugrasmak zorundayım,direk kurulum yapamıyornuyum

teşekkürler..

arkadaslar yardımcı olabılcekmısınız

arkadaşım bu konudaki 2ci sayfayı okursan sorununu çözmüş olursun,nlite tarzı programlar sayesinde sata driverlarını Xp yada Vista cdne entegre edersen disketle uğraşman gerekmez,2ci sayfaya bakarsan casablanca nickli arkadaş gayet güzel açıklamış
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.