Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.766
Cevap
8
Favori
198.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim anakart Asus P5QL-E bu anakartı 2 senedir kullanıyorum ama bi hata verdi geçen gün fanları felan çıkartıp bi güzel temizledim sonra yerine taktım ama pc açılmadı açılırken
    Keyboard\interface hatası veriyo bios ayarları felan bişeler diyo napabilirim acil lazım bi bilgisayarcıya vercem ama çok para ister mi:D yada garantisi dolmadı garanti karşılar mı
  • Bilgisayar açılırken ''System health'' hatası alıyorum bios'u güncelledim ancak sorun devam ediyor. Neden olduğunu bilen var mı?

Asus P5Q Pro
  • Asus P5Q Deluxe almış bulunuyorum. Gerçekten güzel bir anakart, detaylara verilen önem beni şaşırttı doğrusu.

P5Q Deluxe İncelemem (İngilizce):http://www.facebook.com/album.php?aid=199058&id=719814284&l=9bda3470fa

P5Q serisi için modlanmış performans biosları:http://bit.ly/asusmod

Üye olmak isterseniz grubumuz:http://www.facebook.com/group.php?gid=137111536324281

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 21 Ağustos 2010; 17:46:59 >

• Selamlar
    Konu çok geniş olduğundan tamamına bakamadım P5Q TURBO anakartım var. Hyperx 8500 1066Mhz ramlari taktığımdahiç ayar yapmadan 800 olarak görüyor ve gayet iyi çalışıyor.
    Ancak 1066 Mhz ye çıkarmaya çalıştığımda bir süre çalıştıktan sonra (birkaç dakika) mavi ekran geliyor. 5-5-5-15 ve 2.2 volt ayarını yaptım,
    fsb yi 333 e getirdim ama nafile mavi ekrandan başka birşey göremedim.
    DDR2 de 800-1066 arasında çok fark yok biliyorum ama almışız ramlari kullanalı bari dedim ama yok.
    Kaçırdığım bir nokta varmıdır bilmiyorum çözümü bilen varsa kısaca yapmam gereken ayarları yazabilirse minnettar kalırım.

Anakart:P5Q Turbo
    İşlemci:Q8300
    Ram:Hyperx85004g
  • Arkaşlar herkese selamlar. bir sorum olacaktı P5QC kullanan arkadaşlara

Şimdi dün itibariyle win 7 64bit kurulumu yaptım. en güncel ses driver'ı yükledim realtek'in. Logitech 5+1 ses sistemim mevcut. bunun için realtek üzerinde 5+1 ayarını seçtim ama bir türlü tüm kanallardan ayrı ayrı ses çıkarmayı başaramadım. bu sorunu yaşayıpta çözen kimse varmı aramızda?

• quote:

Orijinalden alıntı: karacocuk

Selamlar
    Konu çok geniş olduğundan tamamına bakamadım P5Q TURBO anakartım var. Hyperx 8500 1066Mhz ramlari taktığımdahiç ayar yapmadan 800 olarak görüyor ve gayet iyi çalışıyor.
    Ancak 1066 Mhz ye çıkarmaya çalıştığımda bir süre çalıştıktan sonra (birkaç dakika) mavi ekran geliyor. 5-5-5-15 ve 2.2 volt ayarını yaptım,
    fsb yi 333 e getirdim ama nafile mavi ekrandan başka birşey göremedim.
    DDR2 de 800-1066 arasında çok fark yok biliyorum ama almışız ramlari kullanalı bari dedim ama yok.
    Kaçırdığım bir nokta varmıdır bilmiyorum çözümü bilen varsa kısaca yapmam gereken ayarları yazabilirse minnettar kalırım.

Anakart:P5Q Turbo
    İşlemci:Q8300
    Ram:Hyperx85004g

bilgisayarını açtığında ilk önce çalışıp sonra durup sonra yeniden mi çalışıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

Asus P5Q Deluxe almış bulunuyorum. Gerçekten güzel bir anakart, detaylara verilen önem beni şaşırttı doğrusu.

P5Q Deluxe İncelemem (İngilizce):http://www.facebook.com/album.php?aid=199058&id=719814284&l=9bda3470fa

P5Q serisi için modlanmış performans biosları:http://bit.ly/asusmod

Üye olmak isterseniz grubumuz:http://www.facebook.com/group.php?gid=137111536324281

modlanmış bios için link kırık

• Link yenilendi:

http://bit.ly/cD1DOq

• sorum günceldir arkadaşlar..
  • merhaba arkadaşlar,

konu çok uzun olduğu için hepsine göz gezdiremedim.. benim sorum soru olarak basit ama yapılması ne derece basit onu merak ediyorum..

p5q se anakartım var ve hala ilk biosuyla duruyor.. su anda sanırım 7 bios güncellemesi falan daha gelmis üstüne..

bu ise girisme nedenim acıkcası samsung story 2tb harici hd almıstım ve cok fazla kullanma fırsatım olmadı.. pci to sata girisi aldım, taktım calıstırdım ve suanda oldukca dolu 600gb lık bi bos yer var.. ve asıl sorun bios bunu tanımıyor.. bios tanımadıgı icin de smart controller vs ile bir hdd kontrolü yapamıyorum..

acaba bunları tek tek mi yüklemek gerekir yoksa en son biosu yükleyerek digerlerini de gidermis mi oluyoruz? bir de bios güncellemesini ilk defa yapmayı düsünen biri olarak bu işe girismeden önce birkac tavsiye verirseniz memnun olurum.. olur da gözüm korkarsa hic girismeyecegim bu ise :)

ayrıca ezflash, manuel ya da internet üzerinden hangi yol daha uygun olur? backup almam gerekir mi vs vs..

simdiden tesekkürler..

• En son biosu yüklersen diğerlerınide kapsamış olursun bios update bilmiosan bilgisayarcıya götür uğraşma biosu çökertirsin yanlışlıkla
  • hmm peki cevap icin tesekkürler..

simdilik bios update'i gectim diyelim..

bir de sata 1-2 problemi olabilir diye okudum hddyi tanımamasının nedeni.. acaba pci sata 2 controller gibi bir sey okudum böyle bir sey alsam benim derdimi cözer mi yoksa illa bios update mi olması lazım? gerci onda da raid sistemi falan yazıodu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machucado

hmm peki cevap icin tesekkürler..

simdilik bios update'i gectim diyelim..

bir de sata 1-2 problemi olabilir diye okudum hddyi tanımamasının nedeni.. acaba pci sata 2 controller gibi bir sey okudum böyle bir sey alsam benim derdimi cözer mi yoksa illa bios update mi olması lazım? gerci onda da raid sistemi falan yazıodu..

bios sürümün nedir 2208 kodlu yazılımda adaptek scsi kart ile uyum sorunu giderilmiş istersen önce bios güncellemesi yap belki düzelir yada biosta bir ayar isteyebilir
  • dxdiag ile bakınca bios sürümüm 20/08/2008 version: 08.00.14 olarak gözüküyor.

o zaman yakın bir zamanda götürmek lazım bilgisayarı :) pek güvenemedim kendime bios güncellemeyi denemek konusunda.. birçok forumda okudum gerçi toms hardware de dahil o kadar basit birseymis gibi anlatıyorlar ki ne yapacagımı bilemedim..

tesekkür ederim.

edit: asusupdate programında check bios version yapınca bios sürümü 0502 olarak gözüküyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Machucado -- 13 Aralık 2010; 20:34:06 >
  • quote:

dxdiag ile bakınca bios sürümüm 20/08/2008 version: 08.00.14 olarak gözüküyor.

o zaman yakın bir zamanda götürmek lazım bilgisayarı :) pek güvenemedim kendime bios güncellemeyi denemek konusunda.. birçok forumda okudum gerçi toms hardware de dahil o kadar basit birseymis gibi anlatıyorlar ki ne yapacagımı bilemedim..

tesekkür ederim.

edit: asusupdate programında check bios version yapınca bios sürümü 0502 olarak gözüküyor..

aslında asus update ile çok kolay yapabilirsin yalnız şu sorun var eğer ups yok ise sende veya olsa bile artık sistem 10 15 dakika çalıştırmıyorsa elektirik kesintisinde problem yapabilirim bios update gerisi basit problem olmaz
  • hmm.. elektrik kesintisi dısında bi sıkıntı olmaz diyorsanız aslında denemek isterim.. hem merak ediyorum hem de gerekiyor.. zaten forumlarda anlatılan seyler basit gözüküyor.. tabi körü körüne de gitmemek lazım o yüzden DH'ye danısmak istedim..

neyse duruma göre bir bakarım.. yardım icin tesekkür ederim tekrar..
  • quote:

hmm.. elektrik kesintisi dısında bi sıkıntı olmaz diyorsanız aslında denemek isterim.. hem merak ediyorum hem de gerekiyor.. zaten forumlarda anlatılan seyler basit gözüküyor.. tabi körü körüne de gitmemek lazım o yüzden DH'ye danısmak istedim..

neyse duruma göre bir bakarım.. yardım icin tesekkür ederim tekrar..

önemli değil
  • P5Q deluxe yi 2 yıla yakındır kullanıyorum. Önce Q6600 ile geçen Nisan ayından buyanada yurt dışından aldığım
    Q9650 ile kullanıyorum. Uzunca zamandır bir problemim var. Q9650 yi aldıktan sonra oldu.

Windows 7 64 bit açılışında sistem normal açılıyor 99sn 1dk 45 sn vs. fakat Bayrak şekindeki işlem merkezi ikonu varya 3 dk sonra çıkıyor.
    Eskiden ses ağ ve işlem merkezi ikonu bir anda açılırdı şimdi ses ve ağ açılıyor işlem merkezi ikonu 3 dk sonra açılıyor.
    HDD değiştirip denedim Başka ram taktım denedim 2 kere ekran kartı değişti başka bir ekran kartı denedim geriye işlemci ve Anakart kaldı
    buna etki edecek. Dün elime bir G31 anakart geçti üşendim uğraşmaya

Q9650 ve Asus P5Q Deluxe kullanan bir arkadaş bu duruma kendi bilgisayarında bir baka bilirmi.
    Benim sistem imzamda yazıyor.

ilgili ikonun resminide ekleyeyim
     Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya

Bu arada Çizgi elektronik Uzaktan Arıza tesbiti yapabiliyor artık HW Blackbox un sponsoru ve
    geliştirilmesine yardım ediyordu. HW blackbox ile artık uzaktan arıza tesbiti yapabiliyor
    gel velakin benimli bir hata vermiyor sistemde ne işlemci olarak nede ram olarak meşgul görünmüyor.
    Şimdi aklıma birşey Daha geldi HDMI kablodan olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 9 Ocak 2011; 5:53:25 >

• @gonuldagi
    O simgenin geç gelmesi bana güvenlik yazılımıyla alakalı bir uyumsuzluk olduğunu düşündürdü...
    Birde Q6600 duruyorsa alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 9 Ocak 2011; 6:00:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

@gonuldagi
    O simgenin geç gelmesi bana güvenlik yazılımıyla alakalı bir uyumsuzluk olduğunu düşündürdü...
    Birde Q6600 duruyorsa alabilirim

Q6600 aldığım gün satılmıştı. Güvenlikle alakası yok Windows ilk kuruluşunda bu başlıyor o hızla açılma yok hiç bir zaman.
    Virüs programı kurmadanda bu oluyor öyle çalışıyor. Farklı DVD lerden yükledim gene aynı.
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.