Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.766
Cevap
8
Favori
198.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • p5q p45 mi,turbosunumu yoksa prosunumu tavsiye edersiniz,q8300 oc için,günlük 3500-3600 mhz de stabiliteyi bu kartlardan hangisi dersiniz?
  • Bende P5Q kullanıyorum benim şöyle bir sorunum var bilgisayarı kapatıp açmak çok uzun sürdüğü için hazırda beklet veya uyku modunu kullanmak istiyorum ama ne zaman bu modlardan birini seçsem pc kapanıyor ve kapanır kapanmaz yeniden açılıyor iki moddada. Windows 7 kullanıyorum bütün sürücüleri güncelledim herşeyi denedim ama yapamadım bu sorun hakkında bilginiz varmı?
  • ahh asus ahhh arkdslar 1 yıl kadar kullandım sonra sattım ama inanın ustunden 5 tane daha kart kullandım hiç biri P5Q gibi olmadi kıymetını bilin kartın:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Sorunumu sonunda hallettim arkadaslar ..

Lanet olasi P5Q karti imzamdaki kart ile degistirdim biraz masrafli oldu ama sonunda kurtuldum...

Yardimci olmaya calisan arkadaslara tesekkurler !!!

bende p5Q var

anakartin uzerine bir suru antifiriz suyu dokulmesine ragmen halen canavar gibi calisiyor

su gune kadar daha hic sıkıntı yasamadim
  • p5ql pro anakart
    intel core 2 quad 8200 2.33 işlemci
    nvidia geforce 9600 gt super palit ddr 2 256 bit vga
    2 gb x 2 ddr 2 800 kingston hyprx ram

açılışta 8c000002 hata kodu veriyor
    ayrıca sık sık mavi ekran çıkıyor.yardımcı olursanız sevinirim.
  • bende P5QPRO kullanıyorum. bu karta PWM özellikli fan bağlanabilirmi.??? bağlanırsa kaç tane olur. kasa ve işlemci soğutucu fanlarımı değiştiricem ve bu özelliğe sahip fan kullanmak istiyorum.
  • düzeltme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .: mds :. -- 22 Mart 2010; 22:27:31 >
  • bişy sormak istiyordum bende corsair 4gb 2x2 1066mhz war p5q anakart war 800 mhz görüyordu hizini sonra ayarlardan 1066 gormesini sagladim fakat pc açarken kendi dügmeye bastigimda 2 saniye çailişip kapaniyor pc snra tekrar çalişiyor reset atiyor yani snra bi sorunsuz çalişiyor pc sebebi nedir lütfen yardim edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskis

bişy sormak istiyordum bende corsair 4gb 2x2 1066mhz war p5q anakart war 800 mhz görüyordu hizini sonra ayarlardan 1066 gormesini sagladim fakat pc açarken kendi dügmeye bastigimda 2 saniye çailişip kapaniyor pc snra tekrar çalişiyor reset atiyor yani snra bi sorunsuz çalişiyor pc sebebi nedir lütfen yardim edin

Bende de hep öyle, daha önce giga p35 kullanırkende öyleydi. Düğmeye basınca fanlar v.s. döner durur sonra normal olarak açılır. Sorun değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

bişy sormak istiyordum bende corsair 4gb 2x2 1066mhz war p5q anakart war 800 mhz görüyordu hizini sonra ayarlardan 1066 gormesini sagladim fakat pc açarken kendi dügmeye bastigimda 2 saniye çailişip kapaniyor pc snra tekrar çalişiyor reset atiyor yani snra bi sorunsuz çalişiyor pc sebebi nedir lütfen yardim edin

Bende de hep öyle, daha önce giga p35 kullanırkende öyleydi. Düğmeye basınca fanlar v.s. döner durur sonra normal olarak açılır. Sorun değil.

cwp için çok tşkler ufacik bir soru daha wardi peki bu 800 mhz ile 1066 arasindaki fark nedir örnekle açiklarsaniz çok güzel olr wlaa

• quote:

quote:

quote:

cwp için çok tşkler ufacik bir soru daha wardi peki bu 800 mhz ile 1066 arasindaki fark nedir örnekle açiklarsaniz çok güzel olr wlaa

Forumda açılmış konular var. ÖZelliklede benim eklediğim linkler, test sonuçlarıda ilgili konuklarda mevcut. 800 ile 1066 arasında günlük kullanımda ya da oyun için neredeyse hiç fark yoktur desem yalan olmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Forumda açılmış konular var. ÖZelliklede benim eklediğim linkler, test sonuçlarıda ilgili konuklarda mevcut. 800 ile 1066 arasında günlük kullanımda ya da oyun için neredeyse hiç fark yoktur desem yalan olmaz.

çok karişik bulamadim wlaa açtigniz konulari :S ozmn boşuna aldik yani 1066 mhz 4 gb war aynisindan alcam yine malesef 1066 almak zorundayim uymaz yoksa 8 gb olcak ddr2 oldugu için slot ddr2 ram yok 2 2 koyabiliyorm fazla konmyor malesef 8 de yeterlimi peki

• quote:

çok karişik bulamadim wlaa açtigniz konulari :S ozmn boşuna aldik yani 1066 mhz 4 gb war aynisindan alcam yine malesef 1066 almak zorundayim uymaz yoksa 8 gb olcak ddr2 oldugu için slot ddr2 ram yok 2 2 koyabiliyorm fazla konmyor malesef 8 de yeterlimi peki

8 gb ram le ne yapacaksınız? 4 gb ram neye yetmiyor?
  • quote:

quote:

1gb tini pc kullaniyor ekran kartiyla alakali olaiblir oyunlarda kasiyor bagzen bagzi sahnelerinde aslinda pc çok iyi benim ram eksik die düşünüyorm intel core 2 quad q9650 3.00 ghz zotac gtx275 ekran karti war bu belki kullaniyor ram die düşünüyorm ondan kasiyor oyunlar ram eksik yani gibime geliyor

• quote:

quote:

quote:

1gb tini pc kullaniyor ekran kartiyla alakali olaiblir oyunlarda kasiyor bagzen bagzi sahnelerinde aslinda pc çok iyi benim ram eksik die düşünüyorm intel core 2 quad q9650 3.00 ghz zotac gtx275 ekran karti war bu belki kullaniyor ram die düşünüyorm ondan kasiyor oyunlar ram eksik yani gibime geliyor

4 gb ram her oyuna yeter şu anda. Ram den sıkıntınız yok, sorun varsa da başka parçada arayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

4 gb ram her oyuna yeter şu anda. Ram den sıkıntınız yok, sorun varsa da başka parçada arayın.

çok tşkler bilgilendiridiginz için

• p5q deluxe var bende. Epu6 engine dışında memnunum. Epu6 engine auto modda iken oyun sırasında donma yaşıyorum. Sanıyorum vcore düşmesinden dolayı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

p5q deluxe var bende. Epu6 engine dışında memnunum. Epu6 engine auto modda iken oyun sırasında donma yaşıyorum. Sanıyorum vcore düşmesinden dolayı oluyor.

EPU6 eğer performans arıyorsanız gereksiz bir şey. Hoş zaten oc yaparsanız devre dışı kalıyor.
  • epu6'nın amacı aynı anda hem oc hem tasarruf yapmak(sistem yüküne göre). Ama pratikte stabil olmuyor, auto'da moddan moda geçerken donma oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master44

quote:

Orijinalden alıntı: Lilko

Slm arkadaşlar. Yaklaşık 2 hafta önce P5QC anakart aldım. Ve lakin sistemim hala stabil olmadı. Sorunum Ramleri tek tek kullandığımda hiçbir problem yok ama dual kullandığım vakit sistem resetliyor, donuyor. Biosu güncelledim. Sonra voltaj konusu sorun olabilir mi dedim Ramlerin voltajını 1,5'dan 1,8'e çıkardım bilgisayar açıldıktan sonra bi sorun olmaz oldu ama hemen bi çok açılışta donuyor ve bazen de "overclock failed..." gibi bir mesaj verip direkt BIOS'a yönlendiriyor. Ne yapmalıyım bu sorunu çözmek için. Yardımlarınızı bekliyorum. Sistemim şöyle:

Asus P5QC
    Intel Q8200 2,33 Ghz
    Kingston DDR3 1333Mhz 2X2 Gb (4 Gb) Cl9
    Seagete 750 Gb 32 Mb Cache Sata2
    His HD4890 1Gb DDR5 256 Bit
    Asus TA9 kasa
    Cooler Master 500W PSU
    22" Hp LCD

2 haftadır çözemedim. Her türlü yoruma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Selamlar,

Aynı ana kart ve aynı ram lerle aynı sorunu yaşıyorum.
    Siz bir çözüm bulabildinizmi?

Teşekkürler

arkadaşlar bu hatalar p5qc de kullandığınız remlerin uyumsuzluğundan kaynaklanıyor uyumluluk listesindeki remleri alın bende aynı kart ve aynı remle sorun yaşıyorum.lanet olsun asus a da p5qc ye de bıktırdı beni aramadığım forum kalmadı p5qc si olanların %90 ı aynı sorundan muzdarip v eişin kötüsü remde bulamıyoruz buna.bulan lütfen yazsın yada bir konu altında toplanalım

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.