Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.766
Cevap
8
Favori
198.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 pin 8 pin dediniz olay işlemci güç girişimi ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uxexes

4 pin 8 pin dediniz olay işlemci güç girişimi ???

Evet işlemci güç girişi. Malum Q6600 overclocklu 160W civarı güç tüketimine ulaştığı için 8pin güç girişinin önemi artıyor.
  • sistemin ne kadar güç çektiğini hangi siteden öğreniyorduk??
  • quote:

Orjinalden alıntı: dikmenibo

sistemin ne kadar güç çektiğini hangi siteden öğreniyorduk??

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
  • anakartı alınca bir denemek lazım e7200 de faydası olacakmı ?
  • teşekkürler soultrap
  • quote:

anakartı alınca bir denemek lazım e7200 de faydası olacakmı ?

E7200 e faydası olmaz. Zaten 45nm ve dual core bi işlemci her boardda sorunsuz çalışır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Orjinalden alıntı: kahraman_turk12

sizce p5q mu almalıyım yoksa Gigabyte GA-EP35C-DS3R mi almalıyım o.c için yukarda da sormuştum ama gözden kaçmış heralde ne dersiniz arkadaşlar?

Artık P35 almanın ne gibi bir faydası olabilir ki?

P45 45nm tekniği ile üretilmiş ve daha az ısınıyor. Pci-e 2.0 desteği ile 2 kat bant genişliği sunuyor ki benim anakartı değiştirme sebebim buydu.

Aynı zamanda P45 lerin işlemci güç beslemesi daha gelişmiş.

sağol kardeşim ihtiyacım olan cevap buydu

• quote:

anakartı alınca bir denemek lazım e7200 de faydası olacakmı ?

Ben 1,5 hafta kadar önce P5Q Pro ve e7200 aldım.

Hızaşırtma konusunda çok bilgili biri değilim, ancak sağda solda e7200'ü 3.4 olarak çalıştırmak için 1.3 ve üzeri voltajlar verildiğini gördüm.
    Ben 3.50'de 1.17v ile çalıştırıp 8,5 saat Orthos ile test ettim, alet tık demedi.
    Bilmiyorum , acaba bir yerde ben mi yanlış yapıyorum
    (arada garip bir reset atma oluyor ama bu sistemi zorlayınca falan değil, sorunun kaynağı nedir bulamadım, işletim sistemi vista x64)

Karttan gayet memnunum. Express Gate özelliğini kapalı tutuyorum sadece birkaç kere denedim gerçekten güzel düşünülmüş.
    Aslında düz P5Q alacaktım ancak sanıyorum şu 24pin girişini gidip acayip bir yere koymuşlar. Soğutucunun altından oralara kablo dolaştırmaya
    gözüm yemedi. 15-20 ytl fazla verip pro modelini aldım

• Board gerçekten çok hoşuma gitti. (Bendeki P5Q düz)

En son Q6600 @ 3.2ghz de (400x8) 1.296v ve prime95 small FFT stabilite yakaladım.

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya

Bu arada biostaki overclock-tweak menusu 300-400$ lık boardları aratmayacak zengin. 20 nin üzerinde ram timing ayarı bulunuyor ve bunların içinde performance level da yer alıyor.
  • arkadaslar asus P5Q lu sisteme vistayi 2 gece once kurmaya basladim ve key kisminin bir sonraki asamasina kadar geldim.. cok gec olunca ve key sorunlari yasayinca yarida kestim.Su an tekrar deniyorum. calisan vista dvd sine ne oldu anlamadim. dvd taktim. ekranda

Press any key to boot from CD or DVD
    BOOTMGR is missing
    Press CRTL+Alt +Del to restart

yazdi. Sonra acaba dvd icinden bu bootmgr silindimi dedim ki imkansiz. Daha onceki vista ile dvd ye yazdirdigim bootmgr dosyasinin boyutunu karsilastirdim. Resimde var. bir fark yok vista cd sine ne oldu anlamadim....

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya

• up

Kurulum basindayim cvb bekliyorum. Yarbay arakdaslar veya daha once vista kuran arkadaslar bir el atsaniz cok memnun olacagim...
  • Doktor kolay gelsin aga.Neden vista kuruyorsun anlamadım.Al XP'ni paşa paşa kur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Termination

up

Kurulum basindayim cvb bekliyorum. Yarbay arakdaslar veya daha once vista kuran arkadaslar bir el atsaniz cok memnun olacagim...

Valla sendeki kurulum sorunlarının ardı arkası kesilmedi.

Yani daha önce yaptığın dvd ile vista kurulumunu başlattıysan ve şimdi başlamıyorsa, optik sürücü dvd yi okuyamıyor olabilir.

Sonuç olarak P5Q nun biostaki boot menusu önceki asus boardlarla tamamen aynı. Ve boarddan kaynaklanan bir durum olduğunu zannetmiyorum.
  • xp nin satimi ve guvenlik desteginin limiti var. Ve sistem gayet hizli ve de tekrardan xp yerine vista kurmak icin ugrasmak istemiyorum. Ayni zamanda laptobimda 1 yildir orginal vista kuyllaniyorum. buyuzde vista tercihim olacak.

Press any key to boot from CD or DVD
    BOOTMGR is missing
    Press CRTL+Alt +Del to restart

icin acaba yeniden dvd yazdirsam. bu sorunu asarmiyim. Optik surucu arada hic kullanilmadi(kasada). bozulma ihtimali olmaz. vista DVD icinde kaldi onunda cizilme gibi bir durumu olamaz.
    Acaba vistayi bir asamaya kadar kurdugumdan mi bu hinzirlik ortaya cikti..
  • belki bozuk gelmiştir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dikmenibo

belki bozuk gelmiştir.

bozuk gelen nedir?

surucu ve vista dvd calisiyor 2 gun once key kurulumun bir kismini yapmistim...
  • hmm, anladım.dvd rom u kastetmiştim
  • tekrar iso dosyasindan vista dvd yazdiriyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.